Удобни ли са столчетата за по-големи?

  • 680
  • 2
Тези, които представляват само седалка с подлакътници и струват 20-ина лв? Може ли коланът за големи да се сложи удобно на детето, и къде се подпира, ако заспи?
Виж целия пост
# 1
Ами колана може да се регулира и да е удобен. Подпирането на главата става с ето такава възглавничка - ама не е толкова удобно, колкото в столчетата за по-малки деца.

Моят пампаец гони 110 см вече и още няма 20 кила, но му взехме преди няколко месеца ето това. Удобно е и мисля догодина, когато главата му ще стърчи над облегалката за глава да мине само на табуретка (разглобява се). И ще организираме пътуването по друг начин - в смисъл на организация - почивки и т.н.

Виж целия пост
# 2
Привет,
от 1998г. ползвам разлияни столчета (тогава нямаше голям избор), минал съм от "кошничка" (сега я продавам, но това е друга тема), BG седалка, която се хваща със средния колан на задната седалка, широко популярните столчета за деца (в момента го ползва сина Никола род. 11.07.2004) и се стигне до столчетата за по-големи деца (такова ползва дъщерята Александра род 20.08.1998).

Според мен столчето е удобно:
1. Детето е повдигнато и може да гледа през прозореца
2. Има лепенка за регулиране нивото на колана с цел той да минава през гърдите, а не през лицето на детото
3. Облегалката е висока и предпазва детето от "камшичен" удар
4. Облегалката е като със страници и донякъде поддържа главата на детето при спане
5. До колкото знам във Германия столчето е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО до 14 год. Дори и да не е така, столчето спаси живота на детето на мой братовчед при тежка катастрофа (Същият твърди, че вече и до магазина срещу тях да отиде, детето ще е в столче)
6. Нашето се разглобява и след време ще ползваме само седалката за повдигане.

Неудобство:
1. Няма нищо друго освен покривка върху пластмасата.
2. Взехме си един стар Passat и малката категорично не желае да се вози със столчето. А във Fiesta е съгласна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия