алкохолизъм-идеи за лечение???

  • 46 474
  • 26
Здравейте! Имам един въпрос- знаете ли някакви хапчета или нещо подобно за отказване от алкохол. Баща ми от години прекалява, но напоследък просто е невъзможно да се живее с него- постоянно пие, даже 3-4 пъти влиза в болница, беше даже пред инфаркт! И след всяко напиване казва, че щ спре да пие, че и на него не му е лесно! След последното влизане в болница- преди 3 месеца се беше доста уплашил и не пиеше в продължение на два месеца, но отново започна!
Кажете някакви хапчета, прахчета или каквото и да е за отказване или поне за намаляване на тази зависимост!
Виж целия пост
# 1
   

Пусни търсачка  и ще видиш доста изписано по темата. Само лечение може да му помогне след като е вече пристрастен, възрастен човек не се отказва така лесно от алкохола.
Виж целия пост
# 2
За да се излекува алкохолика,трябва той сам да осъзнае,че е алкохолик.Най-добре се обърнете към лекар.
Виж целия пост
# 3
С google намерих тези лекарствени препарати:


http://richter.bg/bg/HALOPERIDOL.htm

http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/alvityl.html






































Виж целия пост
# 4
За да се излекува алкохолика,трябва той сам да осъзнае,че е алкохолик.Най-добре се обърнете към лекар.

На същото мнение съм. Това е зависимост, той сам пред себе си трябва да признае.
 Нямам представа дали тези медикаменти помагат
Успех
Виж целия пост
# 5
Аз съм чувала за едни таблетки- кудзу, но незнам дали помагат!
Виж целия пост
# 6
За да се излекува алкохолика,трябва той сам да осъзнае,че е алкохолик.Най-добре се обърнете към лекар.

За жалост е така, не можеш да го лекуваш принудително . А те сами рядко искат ooooh!
Виж целия пост
# 7
Рекламират един препарат АЛКОСТОП, но не знам доколко е ефективен. В продължение на 10 последователни дни трябва да се слага в течност, поемана от алкохолика, като натрупването му предизвиквало гадене и отвращение от алкохол. Ето ти линк:
http://www.psihea.hit.bg/alkostop.htm
Можеш да потърсиш и анонимни алкохолици - има ги и в БГ.
Дано успеете! Аз лично се бях ровила дълго по темата, защото брат ми има подобна зависимост, но с всички варианти, които предложих той така и не се съгласи, защото НЕ признава, че е алкохолик.
Виж целия пост
# 8
Не искам да те отчайвам, но това е нещо с което самия алкохолик трябва да има силна воля и желание да се пребори. Имам доста познати сблъскали се с проблема, но за съжаление нямат успех  Rolling Eyes И все пак ще се моля вие да успеете, защото знам какво е да живееш с такъв човек. Особено ако става агресивен от алкохола.... Тогава става АД.
Виж целия пост
# 9
Той осъзнава, че има проблем с алкохола, но явно няма воля - спира за няколко дена, и то защото му е лошо от предните дни, но после отново продължава!
Виж целия пост
# 10
Алкостопа не се произвеждал вече - звъннах на посочения тел. и ме уведомиха  Rolling Eyes Пък и по принцип всички тези лекарства за спиране на цигари и алкохол са си леко съмнителни като действие.

Ще следя темата, защото наш приятел е вече в много сериозна фаза на пристрастяване към алкохола и никой от близките му не може да намери начин как да му помогнат с разрешаването на проблема. Естествено, самият човек твърди, че изобщо не е алкохолик и винаги, когато поиска, може да спре. Проблема наистина е тежък и всяка информация за това как може да се излекува някой от такава зависимост е много ценна. Как обаче самия алкохолик да признае за проблема - това като че ли е най-трудното?
Виж целия пост
# 11
тези лекарства са неефективни,ако отсрещната страна не съзнава проблема,а за съжаление алкохолика много рядко ще поиска помощ.Аз зная за някакви капсули,които се имплантират в организма и ако се изпие и една бира на съответния човек ме прилошава и отива да повърне.За съжаление повече инфо относно тези капсули нямам,но ми звучат доста ефективни.Остава въпросът как да бъде накара някой, който има нужда да си ги сложи...
Виж целия пост
# 12
тези лекарства са неефективни,ако отсрещната страна не съзнава проблема,а за съжаление алкохолика много рядко ще поиска помощ.Аз зная за някакви капсули,които се имплантират в организма и ако се изпие и една бира на съответния човек ме прилошава и отива да повърне.За съжаление повече инфо относно тези капсули нямам,но ми звучат доста ефективни.Остава въпросът как да бъде накара някой, който има нужда да си ги сложи...
И аз съм чувала за тези капсули, но ако човекът е безотговорен и няма воля, това може да е доста опасно, защото те не само предизвикват повръщане; ако човек с такава капсула злоупотреби с алкохол направо може да умре Tired. Това поне знам от една приятелка, сестра й дълги години имаше проблеми с алкохола, при нея тази капсула го реши.
Виж целия пост
# 13
за да е ефективно лечението, пациентът трябва да постъпи в болница - да е под лекарско наблюдение и без достъп до алкохол. за съжаление обаче, у нас тези болници са ужасно мизерни и да натикаш там близък човек е мъчително преживяване.
но при всички случаи, не става работата с даване на едно хапче просто... трябва постоянен контрол, дебнене, психотерапия, изобщо....
Виж целия пост
# 14
Цитат
Здравейте !!! Имам същия проблем, както повечето които съжителстват с алкохолик, дори нещо повече , става въпрос за майка ми. Тежко и тъжно е да виждаш как човека, който обичаш най- много на света има зависимост към алкохола и се опитва по този начин да избяга от проблемите / да не говорим, че повечето от тях са само в нейната глава/  и това е достатъчен повод да посегне към чашката .Преди 2 години отиде в клиниката на д-р Емилова и след това 4 мес. беше добре.Тя самата  ми казваше , че се радва да усеща мозъка си чист и че  може да мисли отново с ясно съзнание. Но ето 2 год. по късно тя отново е зле и проявява агресивност, невъзможност да преценява адекватно , забравя  и всички онези съпътстващи проблеми  на зависимоста. Молбата ми е , знае ли някой за клиника, но не тази в Суходол или поне къде да я заведа на преглед. Не мога да се справя сама с проблема. Tired 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия