"къде правите инвитро"

  • 1 010
  • 5
В коя клиника сте правили инвитро и имали успех? От кой път стана?
Виж целия пост
# 1
здравей миличка! Мога да си представя какво ти струва да пишеш по този въпрос! аз имах проблем със същия изход. Слава богу успях! Сега съм щастлива майка на близнаци. Ин витрото  правих във Варна. Получи се от първия път! Ако искаш ми пиши  за да ти дам по - подробна информация! Горе главата вече и безплодието има разрешение!
Виж целия пост
# 2
Здравей, megito79!

И аз като delavela тепърва тръгвам по пътя, който си минала вече. Нямам никаква представа какво предстои. Имам нужда някой да ми опише цялата процедура от А до Я - от цветната снимка, през всички инжекции и хапчета, до раждането, ако ще има такова.

Можеш ли да ми помогнеш с инфо? Ужасно съм страхлива и съм на път да се откажа. Видях как сложиха на едно момиче някаква инжекция в корема с една дебела игла и изпитах ужас. Дали мога да издържа на всичко?

И аз съм се запътила към АГ Варна. Какво ще кажеш за екипа, за вниманието, за разбирането им? Много ще съм ти благодарна ако отговориш на въпросите ми предвид преживяното вече от теб.
Виж целия пост
# 3
Delavela, in vitro правих при д-р Стаменов- клиника "Малинов". Успях от първи опит /за инфо- на 38 съм/.
Към онези, които се страхуват от физическата болка- такава изобщо нямаше. Е, няколко инжекцийки. Пункцията при д-р Стаменов се прави с венозна упойка, няма как и намек да има за болка.
Бъдете смели и ви стискам палци за бърз успех!
Виж целия пост
# 4
Prascho, ако намериш малко време, моля те разкажи какви са стъпките при инвитро (за да съм по-точна аз вървя към ICSI). Това за болката е много индивидуално, един го боли много, друг не я усеща при една и съща процедура. Интересува ме какво ми предстои като процедури, за болката ще мисля по-късно.
В момента съм в пълно неведение. Нямам никаква информация.

Предварително ти благодаря!
Виж целия пост
# 5
Аzi, моето ин витро не беше ICSI, но все пак процедурите, формално погледнато, са сходни. Има много статии, но предполагам, че те интересува по-скоро личния аспект.
Лекарят прави индивидуален протокол за назначението на лекарствата, които ще се инжектират. По време на цикъла за ин витро /който отнема около 1 месец/, се проследява отговора към лекарствата. Стига се до етапа на пункцията, която при мен беше с венозна упойка. Тук е мястото да кажа, че не всички клиники процедират по един начин- някои го правят напр. с местна упойка. След като се извадят яйцеклетките, следва оплождането, и ако всичко е наред- трансфера на ембрионите. И ЧАКАНЕТО.
Иначе за болката- разбира се, чувствителността е различна. Аз съм от тези, които трудно я понасят /2 год. отлагах цветна снимка- от страх, и от гаден спомен от хидротубации/. Но при лекаря, при който правих IVF, не се случи нищо, което да предизвика болка, стрес...
Успех желая на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия