СПЕШНО!Къде да отидем за кърлеж днес?

  • 8 181
  • 24
Моля ви кажете къде можем да отидем да ни извадят кърлеж точно днес?Сега го открих,в ухото  е на малкия ми син.Много съм уплашена и не знам къде да отидем-в Пирогов или в мед.център "ЛОра",с който нашата педиатърка има сключен договор за празнични дни?Кажете как се процедира в такава ситуация?Ох,дано всичко мине без проблеми! Sad
Виж целия пост
# 1
Може и на двете места. Никой няма да те върне.
И спокойно, всичко ще бъде наред!
Виж целия пост
# 2
Ние имахме кърлеж точно на 24 май миналата година.Видяхме го в 9 вечерта зад ухото на Буби.Отидохме в Пета градска и там го извадиха.Бях много доволна,лекарят беше внимателен.Може да отидете в Пирогов.Носи здравната книжка на детето,за да видят кога е бита последната ваксина за тетанус.Ако е минала година пак ще я бият.Успех и пиши какво е станало.
Виж целия пост
# 3
В Пирогов   bouquet
Виж целия пост
# 4
Или пък в ПЕДИАТРИЯТА,  на ъгъла между Военна и Хигиената.
Обаче май трябва да се плати 20 лева за преглед по спешност, поне на нас ни взеха толкова преди месец и половина ......а днес е празничен ден.
Виж целия пост
# 5
Много благодаря! HugСега спи миличкия,ама като стане заминаваме веднага.После ще пиша!
Виж целия пост
# 6
Много благодаря! HugСега спи миличкия,ама като стане заминаваме веднага.После ще пиша!
Кажи как го откри-имаше ли съмнения? По зелено ходили ли сте?
Виж целия пост
# 7
директно в пирогов,миналата година на нас ни го махнаха там-и стотинка не сме дали и книжка не сме носили......от планината директно в пирогов
Виж целия пост
# 8
директно в пирогов,миналата година на нас ни го махнаха там-и стотинка не сме дали и книжка не сме носили......от планината директно в пирогов
Аз за книжката писах да се носи не за друго,а за да се види кога е последната ваксинация против тетанус.Когато вадиха кърлежа на Буби доктора ми каза,че ако е минала повече от година от последната ваксинация задължително се прави нова.Ние обаче не сложихме ваксина по други причини. Peace
Виж целия пост
# 9
Моля и АМЕЛИ да сподели защо и как се е усъмнила, че детенце има кърлеж.
Просто да знам евентуално каво да търся. Praynig
Виж целия пост
# 10
Попитай ги като идете в Пирогов как се изследва кърлежа за Лаймска болест и къде можеш да го занесеш също (живо ме интересува, че все из тревата ходим и аз много се притеснявам), колко време се следи мястото, какво се прави след като го извадят и т.н.
Много ме е страх от кърлежи.
Успех и дано лесно го извадят и бързо да забравите преживелицата.   bouquet
Пиши после какво е станало, че и аз все мисля напоследък къде се ходи в такъв случай.
Виж целия пост
# 11
Ами как съм го открила?Той се вижда с просто око,аз ги разпознавам,защото н асело много има и през годините съм виждала доста.Иначе е зачервено около него.А ваксина последно ни е правена през октомври миналата година,чака че едва ли сега ще ни правят пак.
Така е като ходим из тревата,ама то не може само в количката да го държа,иначе какво излизане ще е ...
Айде по-късно ще пиша какво е станало,благодаря ви още веднъж и честит празник!  bouquet
Виж целия пост
# 12
Денат,на нас като ни извадиха кърлежа ни го дадоха завит в една марля и ни казаха,че ако искаме да го изследваме за Лаймска болест трябва да го занесем в Института по заразни и паразитни болести/срещу затвора/.Иначе нашия кърлеж Буби го беше "прихванала" на една сватба,колкото и да е странно.В трева не беше стъпвала два дни,а като извадиха кърлежа доктора каза,че го е хванала същия ден,защото беше съвсем малък и дори не се беше забил хубаво.Доктора ми обясни,че кърлеж може да се хване и пред НДК,не само в тревата.
Иначе мястото го следяхме около седмица-казаха,че ако почне да се зачервява или детето вдигне температура веднага да я заведем.
Сега си преглеждам децата всяка вечер след баня.
Виж целия пост
# 13
А къде се пита в Института по заразни и паразитни болести? Има лаборатория, табели към нея, или портиера ще те упъти  newsm78 Къде е затвора не се сещам, но Института не е ли на Янко Сакъзов срещу сватбената зала Лиляна Димитрова  Thinking  Вие занесохте ли го? До колко време след изваждането трябва да се занесе?
Дано на никой не му потрябва.  Praynig
Виж целия пост
# 14
За махането на кърлежа - в Пирогов.

След като кърлежът се махне, се бие инжекция против тетанус, а кърлежът се носи в лаборатория за изследване дали е заразен - поне според мен това е задължително! Резултатите излизат за около 2 дни. Изследват се за няколко заболявания. Доколкото знам, най-опасните са Лаймската болест, Марсилска треска, Кърлежов енцефалит...

Преди 2 години съвсем случайно открихме забит кърлеж в главата на Мони. Беше абсолютен късмет, че го открихме, защото беше в косата. Отидохме да подстрижем Мони и кърлежът лъсна. Настана голяма паника и то не само заради това, че кърлежът беше доста голям, а и защото все пак беше на главата. От поликлиниката ни изпратиха в ИСУЛ, а оттам - в Пирогов. Голяма олелия.

Пропуснахме инжекцията против тетанус, защото точно преди 3 дни на Мони му бяха били ДТК-то.
Кърлежът ни го опаковаха и на следващия ден го занесох за изследване в института по паразитология на бул. Янко Сакъзов, до бившото кино Левски.

Хората, работещи там, ми обясниха, че това е много важно.
От една страна така може да се разбере дали кърлежът носи някаква зараза и да се вземат възможно най-бързи мерки, второ - вижда се дали кърлежът е изваден цял или е откъснат и трето - записват в кой район е станал инцидентът и пращат екипи да пръскат против кърлежи, за да няма и други пострадали.

Лабораторията е на един от по-горните етажи на Института, не помня точно на кой етаж, но като влезнете през главния вход и попитате портиера - той ще ви упъти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия