Заместител на ТОТЕМА?

  • 10 071
  • 21
Ужас, момичета  Sad  Хемоглобинът ми е 91 и хубавичко ме наплашиха...Изписаха ми Тотема и снощи пих, но я повърнах буквално след 3 мин. Чудя се дали няма някакъв друг вариант-нещо на таблетки. Аз така или иначе ще отида при лекарката да я попитам, но това  ще стане чак във вторник. Естествено, далеч съм от мисълта да се лекувам сама с други лекарства. Просто искам да знам дали има и друг вариант.
Предварително благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 1
А защо не пробваш с храни съдържащи желязо?
Цитат:
"Изключително важен микроелемент, защото участва в синтеза на хемоглобина и миоглобина и чрез тях транспортира кислорода до клетките. Съставна част е и на редица ензими. При недостатъчен прием на желязо, най-съществените последици за здравето са железният дефицит и желязо-дефицитна анемия. Анемията е състояние, което най-често възниква, когато приемът на желязо е нисък, загубите са високи и/или когато физиологичните потребности са повишени (малки деца на възраст 6-18 месеца, бременни жени, девойки). Най-богати храни на лесно усвоимо желязо са месото, рибата и птиците, червеното месо, черният дроб, обогатен с желязо хляб, боб ,  коприва и спанак. За усвояването на желязото роля играе витамин С и затова плодовете и зеленчуците са особено препоръчителни при профилактика на желязо-дефицитната анемия. Храни, които са консумирани във високи количества и потискат желязната усвояемост са: богатите на целулоза храни, соевите продукти, алгинатите (в инстантни супи, сладоледи, кремове и пудинги). Нарушава се усвояемостта при прием на някои лекарствени препарати – антибиотици и антиацидни средства. Разнообразното хранене, с достатъчно количество животински храни, плодове и зеленчуци може да осигури достатъчен прием на желязо.По време на бременност потребностите се удвояват и се налага използване на добавки към храненето, съдържащи желязо. Правилното хранене на бременната жена, задължителното кърмене до 4-6 месечна възраст и правилното захранване на кърмачето и малкото дете са съществени моменти в профилактиката на желязо-дефицитната анемия."

Успех и не се притеснявай почти всяка бременна е с нисък хемоглобин
 Flutter
Виж целия пост
# 2
Аз пия Феро-Фолгамма, на таблетки е. Мирише на шоколад.
Добре ми понасят и определено ми помагат, правя си изследвания на хемоглобина през 5 дена и всеки път се покачва.
Виж целия пост
# 3
на мен ми изписаха Maltofer Fol след като казах на лекаря ми че не мога да понасям Тотемата
и не се тревожи толкова много, при всички бременни почти пада хемоглобина, започнах да пия желязо когато моят падна на 94 и от тогава не мога да го вдигна над 100
Виж целия пост
# 4
На мен ми бяха изписали Субифер-Дурулес /мисля че така се пише/ а преди това пих Мултифер-Фло. И двете ми понасяха добре, бяха на хапчета. Първото дребни и сладички, а второ нормално големи таблетки кафеви и без вкус. Помогнаха и двете. Първото го пих в края на бременноста а второто в началот.
Виж целия пост
# 5
Аз пиех Малтофер, супер гаднен беше защото се дъвче Sick
но каквото и желязосъдържащо лекарство да ти изпишат, все е гадно Sad
Виж целия пост
# 6
Здравей!

Докато бях бременна хемоглобина ми беше много нисък.
Това което ми помогна и съм много доволна е дъвчащи таблетки желязо Nutrilite.Много съм благодарна на моята лекарка че ми ги предписа.
Виж целия пост
# 7
на мен  Tardyferon  -доволна съм , но само като го пия преди хранене иначе малко ми се разбърква стомаха
Виж целия пост
# 8
згравей,
ти как я пи тотемата.разреди ли я със сок.и  аз така първия път я повърнах.отидох в аптеката и попитах как се пие,та там ми казаха 4е се разрежда със сок или каквото и да е,но малко коли4ество 4е да го глътнеш по бързо,4е си е гадост.
успех!
Виж целия пост
# 9
Аз съм давала Малтофер на Александра и беше на капки, беше приятен на вкус!
Виж целия пост
# 10
Аз пия Сорбифер - никакви странични ефекти!
Виж целия пост
# 11
Колко лекарства за хемоглобин има? Thinking
Аз почти не видях две мами да пият едно и също Thinking
Виж целия пост
# 12
Цитат на: sia
Аз пиех Малтофер, супер гаднен беше защото се дъвче Sick (

Така е, а и трябваше да се дъвче по време на хранене. Confused
Виж целия пост
# 13
Защо не изписват на бременни Малтофер на капки, а изписват само на хапчета (аз оставам с това впечатление като чета постингите ви).
Синът ми беше с нисък хемоглобин и му давх Малтофер на капки.
Виж целия пост
# 14
Здравей! Аз лично съм много доволна от Tot'hema.Благодарение на тези ампулки хемоглобина ми е 120, а беше 95!
Спрях да ги пия преди 3-4 дена, защото лекаря ми каза, че с този хемоглобин няма да има нужда, поне за момента, да пия отново желязо.
Иначе и аз забелязах, че докато ги пиех все ми се повръщаше(особено веднага след като изпия течността). Но му намерих цаката - разтваряш ампулата в прясно изтискан сок от един лимон. Гарантирам ти че резултатите са отлични - вкуса на ампулата коренно се промея, щото лимончето е доста кисело:) и въобще не го усещаш:)
Хем полезно, хем приятно!
Пробвай, дано и при теб стане!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия