Приемна комисия в у-ще за деца с нарушено зрение- гр. София

  • 2 279
  • 18
Здравейте мили мами!
Работя/ в момента съм по майчинство/  в СОУДНЗ " Луи Брайл"- гр. София. Това е у- ще, в което се обучават деца със зрителни увреждания.
На 9.06.2006г. от 9ч. до 15ч. - ще се проведе приемна комисия.
Към у- щето има: - ресурсна служба/ работа, с деца със зрителни увреждания, обучаващи се в масовите у- ща/и служба ранно въздействие/ работа с деца от 0 до 7 г.- в къщи или в масова детска градина/.
Надявам се да съм полезна.
Виж целия пост
# 1
Здравей,
може би става въпрос за   9.06?
Виж целия пост
# 2
Благодаря! Hug
Поправих се. Embarassed
Виж целия пост
# 3
Здравейте, искам да попитам каква документация е необходима при явяването на дете с нарушено зрение на приемната комисия?
Задължително ли е явяването на ЕКПО?
Защото познавам едно момиче (което има ТЕЛК), но дори само записването в училището е огромен проблем (майката не иска да я запише), какво щяла да прави без нея, какво остава за явяване и на ЕКПО. А момичето е умно и иска да ходи на училище.
Между другото тази година е последната й възможност, понеже е на 15 г.
Виж целия пост
# 4
Здравейте!!!

Моето дете е на 1г. и има неврологичен проблем, вседствие на който обаче и не вижда- не се заглежда по нищо никога. На ЯМР се вижда, че очният нерв е добре, но очите не гледат Sad
какви документи да носим и къде се намира у-щето където ще се проведе тази комисия???
Виж целия пост
# 5
Здравейте, предполагам е уместно да се включи и линк на самото СОУ за ДНЗ:

http://udnz.cc.bas.bg/
Виж целия пост
# 6
Трябва да се носят всички епикризите на детето, други документи не са необходими на този етап.
За ЕКПО е задължително явяването, но първо е добре да се мине през колегите, а те ще обяснят и помагнат за минаването в инспектората.
Адреса на у- щето е:
гр. София
общ. Връбница
ул. " Ломско шосе" 177

Здравейте, предполагам е уместно да се включи и линк на самото СОУ за ДНЗ:

http://udnz.cc.bas.bg/
Мерси за включването. Hug
Виж целия пост
# 7
Здравейте! Синът ми е с ретинопатия на недоносеното 5 степен и искам да попитам в какво се състои "ранното въздействие от 0 до 7години? Той е на 1.5г. и сериозно се интересувам!  Heart Eyes Наистина си мисля, че ще бъдете много полезни на мами като мен!   bouquet
Виж целия пост
# 8
Здравейте! Синът ми е с ретинопатия на недоносеното 5 степен и искам да попитам в какво се състои "ранното въздействие от 0 до 7години? Той е на 1.5г. и сериозно се интересувам!  Heart Eyes Наистина си мисля, че ще бъдете много полезни на мами като мен!   bouquet
Най- общо казано колега от РВ ще се среща / ако желаете/ един или два пъти седмично с вас. Ще работи с детенце в сферите, в които то среща трудности. Ще ви дава специализирана литература и помага.
Виж целия пост
# 9
Благодаря за инфото!   bouquet За това трябва ли да подавам документи в училището или как става?  newsm78
Виж целия пост
# 10
zdrmail, отиди на приемната комисията, по този начин ще се запознаеш с колегите и точно ще ти обяснят от кога ще започнат да идват при вас.
Виж целия пост
# 11
dezrycho , искренно ти благодаря затова че помести информацията за приемната комисия   bouquet  bouquet  bouquet

Днес ходихме в училището и ни приеха. Не знаех какво да очаквам, какво представлява приемането, но то протече повече от нормално. всички специалисти взеха активно участие в разговора и изслушването за проблемите на детенцето ни. Дадоха ни толкова много идеи за работа с нея, окуражиха ме че не е много късно започването на 1г. възраст, но и ме смъкнаха на земята с конкретните си думи за много тежкото й състояние. За това че не трябва  да очаквам много от нея и да правя от всичко с много повторения, докато видя резултат. А може и да не видя Sad НО времето ще покаже. Много съм благодарна на всички специалисти от комисията за отделеното време и внимание.
Ще идва вкъщи специалист за ранно въздействие и ще ни покаже по какъв начин да работим с Мими и как да я стимулираме, за да опознае света с наша помощ. Надявам се съвместната ни работа да доведе до положителните резултати за детенцето ни .
Знам, че трябва много упорит и последователен труд и се надявам да имам силите и желанието за борба.
Ще поддържаме връзка и ще те запознавам с постиженията на Мими .... Дай Боже да има такива  Praynig

Още веднъж БЛАГОДАРЯ   bouquet
Виж целия пост
# 12
успех!
НАнди миличка знаеш колко ви мислим и колко стискаме палци!
Виж целия пост
# 13
dezrycho , искренно ти благодаря затова че помести информацията за приемната комисия   bouquet  bouquet  bouquet

Днес ходихме в училището и ни приеха. Не знаех какво да очаквам, какво представлява приемането, но то протече повече от нормално. всички специалисти взеха активно участие в разговора и изслушването за проблемите на детенцето ни. Дадоха ни толкова много идеи за работа с нея, окуражиха ме че не е много късно започването на 1г. възраст, но и ме смъкнаха на земята с конкретните си думи за много тежкото й състояние. За това че не трябва  да очаквам много от нея и да правя от всичко с много повторения, докато видя резултат. А може и да не видя Sad НО времето ще покаже. Много съм благодарна на всички специалисти от комисията за отделеното време и внимание.
Ще идва вкъщи специалист за ранно въздействие и ще ни покаже по какъв начин да работим с Мими и как да я стимулираме, за да опознае света с наша помощ. Надявам се съвместната ни работа да доведе до положителните резултати за детенцето ни .
Знам, че трябва много упорит и последователен труд и се надявам да имам силите и желанието за борба.
Ще поддържаме връзка и ще те запознавам с постиженията на Мими .... Дай Боже да има такива  Praynig

Още веднъж БЛАГОДАРЯ   bouquet
Много се радвам, че съм ти била полезна. Hug
Естествено, че ще има напредък. С много упоритост и поставяне на реални цели се постигат чудеса. Heart Eyes
Наистина ще се радвам да ме държиш в течение на това как се развиват нещата при вас. А и когато имаш нужда от съвет аз също съм насреща. Wink
Виж целия пост
# 14
успех!
НАнди миличка знаеш колко ви мислим и колко стискаме палци!
И аз стискам палци и се моля и вярвам, че ще има положителни резултати Praynig Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия