"знаците" при раждане

  • 1 538
  • 11
момичета аз тия дни би трябвало да раждам и много се тревожа да не пропусна "знаците" и да си родя у дома. така де, винаги ли изтича слузестата запушалка и ........... аз понеже контракции си имам от 5-тия месец, но не са болезнени - та кажете ми моля къде и как болят болезнените контракции (някой казват че е като болезнен цикъл, други че е остра болка (ами аз имам болезнен цикъл обаче болката е тъпа), задължително ли е да те боли кръста (мен ме боли ама като нещо се натовря, като си почина и пак съм "нова")
Виж целия пост
# 1
Миличка не се тревожи излишно и не го мисли, няма как да не разбереш че раждаш, така че радвай се на последните дни спокойствие и на сладката си тумба preggo , че после много ще ти липсват Wink .
Не е задължително да ти падне запушалката, поне при мен първия път не падна, а на второто раждане  това стана 3-4 часа преди да родя.
Болката започва от кръста и обхваща корема, на равни интервали е, които се скъсяват във времето, и ако си вземеш някакъв аналгетик няма да престане, по това също ще разбереш че е започнало раждането.
Просто няма как да сбъркаш! newsm47
 Стискам ти палци Praynig  всичко да е мине леко и бързо и скоро да се похвалиш със сладкото си бебче! newsm30
Виж целия пост
# 2
Нито запушалката видях, нито водите ми изтекоха, нито кръста ме боля. Аз се събудих през нощта с контракции на 5 минути, но болката беше много слаба. Усещах я точно на нивото на яйчниците и беше по-скоро като менструална болка. Така ме боля около 5 часа (през това време отидох до родилното) и чак около един час преди раждането болките станаха много силни.
Предполагам има значение, че Оги беше много ниско разположен праз цялата ми бременност и в края на седми месец вече имах един пръст разкритие.

Мисля, че няма как да пропуснеш сигналите, само опитай да си спокойна! Желая ти леко и бързо раждане  Grinning
Виж целия пост
# 3
Аз нямах никакви знаци сьщо. Даже корема ми не се смькна.
Но като ми потекоха изведньж водите посред нощ разбрах че е време да се ходи в болницата. Е изчаках 4 часа че да стане поне 5 часа сутринта.
Обикновено пьрвото раждане е дьлго така че не бьрзах особено.
Но за второто трябва да се бьрза след изтичане на водите -че понякога и за три часа се ражда.
Виж целия пост
# 4
Не можеш да го пропуснеш Laughing - при мен болките бяха подобни на менструалните, ниско в корема - кръста изобщо не ме е болял - та не е задължително Wink . Нито слузестата запушалка, нито водите е задължително да изтекат. Знам че си нетърпелива и се притесняваш, но като дойде Големият Миг ще знаеш, повярвай ми Grinning Леко раждане и скоро да гушкаш бебо.
Виж целия пост
# 5
Да ти кажа, аз също много се притеснявах, че няма да разбера. Още повече, че братовчедка ми направи аборт в 6-я месец и водите й изтичали 3-4 дни, докато разбере какво става, при това без болки. Тогава съвсем се стресирах.
След това стигнах почти до параноя в следенето на всички симптоми, за които съм чела. По едно време, обаче, така ми беше писнало, че го подкарах през просото.
Един ден, по-точно една нощ, започна да ме свива кръстът. Отначало не обърнах внимание, макар да беше остра болка ниско долу (и то на всеки 5 минути), както при менструация след настинка (ако знаеш как е). Така ме болеше, че чак студена пот ми изби. Чак след 10-15 минути загрях, че нещо различно става. Докато отида в болницата - контракциите ми спрели и то без да забележа. Като стигнахме в отделението и казах на акушерката, че идвам да раждам, тя ме погледна и ми каза: "Няма да раждаш - много си спокойна". После се заприказвахме, докато дойде моят лекар и накрая установихме, че е било фалшива тревога.
Та с цялата тирада исках да кажа, че наистина няма начин да пропуснеш момента.
Успех и спокойствие ти пожелавам!!!
Виж целия пост
# 6
Ще разбереш, че раждаш, повярвай ми! При мен първо изтече запушалката, започнаха леко болезнени контракции, след няколко часа изтекоха и водите и започнаха болезнените контракции. Така или иначе, щом започнеш да чувстваш  контракциите по-различни - по-боезнени и хт.н., отивай в родилния дом.
Виж целия пост
# 7
Аз така и не дочаках знаците,защото отидох по собствено желание в болницата,като ми мина термина.Обаче знам,че когато падне слузестата запушалка,може да родиш до 24 или 48 часа,като всичко е строго индивидуално.Най-важното е ако ти изтекат водите директно да отиваш към родилното,като се движиш по-малко,за да не притискаш бебо.Късмет и леко раждане!
Виж целия пост
# 8
и според мен знаците не могат да се пропуснат Wink мойта буба избърза само 20тина дена Wink
Виж целия пост
# 9
Не може да се объркаш момента . На мен и двата пъти ми изтекоха водите вкъщи болките ми запо4наха около 30 мин. след това.  Вторият път оба4е няколко дни не се 4увствах много добре / нищо определено   /и ве4ерта преди да тръгна за болницата не ми се ядяше даже на дъщеря ми не можах да и приготвя нищо за ве4еря.  Бяхме сами вкъщи и тя милата много изживя с тази моя бременност, а е само на 5 години. Но вси4ко мина и сега се радва на брат4ето си.
Виж целия пост
# 10
Забравих да ти пожелая леко раждане.Ще 4акаме хубави новини от теб.
Виж целия пост
# 11
Никави знаци нямах, почнаха да ми изтичат водите изведнъж и след 3 часа си гушках бебчо Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия