с какво се храните

  • 1 163
  • 29
Мамчета кажете вие във тези жеги какво ядете и вредно ли е нещо за бебето това че яда само плодове и зеленчуци а не меса и други храни.В тази жега нищо не ми се яде Shocked
Виж целия пост
# 1
Ако хапваш и по малко млечни продукти ще си ОК.Какво по-добро от това бебето да приема витамини от плодовете и зеленчуците,а на мама да и е леко на тумбака.Аз от 3 дена карам само на зелени сливи и череши.То в тази жега не се диша,а какво да говорим за ядене.
Виж целия пост
# 2
Ако хапваш и по малко млечни продукти ще си ОК.Какво по-добро от това бебето да приема витамини от плодовете и зеленчуците,а на мама да и е леко на тумбака.
Peace
Виж целия пост
# 3
И аз наблягам на черешките, но и млекце и сиренце си хапвам!май общо взето само месо не ми се яде много newsm78
Виж целия пост
# 4
Последните месеци на бременността ми бяха лятото в най-големите жеги. Хапвах плодове, зеленчуци, сирене и леки меса.
Виж целия пост
# 5
Миналата година точно по това време ми започна бременността и смятам,че е най-добрия сезон, именно защото се скъсах да ям плодове и зеленчуци в изобилие. друго освен сирене и кисело мляко почти не съм хапвала. Наддадох 12кг, в болницата свалих 8, а останалите 4 след това се стопиха мигновено, сега не ми личи ,че съм раждала. Родих бебко един ден след термин 3.250гр и то по препоръка на моя доктор с предизвикано раждане, защото спокойно можех да пренося още десетина дни и бебо щеше да стане към 4 кг и нямаше да има излизане, защото съм и тясна на всичкото отгоре, освен това бебко беше със супер кръвна картина и изобщо не изкара (почти задължителната жълтеница),нямаше нито пъпки, нито алергия(засега поне, да чукна на дърво). Смятам,че всичко това се дължи на правилното ми хранене по време на бременността. Така,че сега е благодат за бременните, хапвай плодове и салати и се радвай на бременността си.Успех  bouquet
Виж целия пост
# 6
Така е и на мен не ми се яде месо. Ям плодове, много салати, много сурови ядки. Много е важно за калция да се яде сусамов тахан, може да си го мажете на филийка с мед.
Виж целия пост
# 7
И НА МЕН НЕ МИ СЕ ХАПВА МЕСО, НО ПЪК ДОКИТО МИ БЕШЕ КАЗАЛ В ПОСЛЕДНИТЕ МЕСЕЦИ ДА НАБЛЯГАМ И НА БЕЛТЪЧИНИТЕ-ТЕЛЕШКО МЕСО, РИБКА/НЕ ОКЕАНСКА/,ТАКА ЧЕ НЕ Е ЛОШО И ТЯХ ДА ВКЛЮЧВАМЕ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ!
Виж целия пост
# 8
Нормално е в тези жеги да не ти се яде нищо друго, освен плодове и зеленчуци - и какво по-хубаво от това!? Simple Smile  В тях има всичко необходимо за теб и за бебчо. Пък и се усвояват от организма много по-добре, отколкото другата храна.  Е, не е лошо да хапваш и ядки, но сурови. За мен сусамът е основен източник на калций, защото не обичам мляко. Поръсвам си го върху салати.

Бъди свежа   bouquet
Виж целия пост
# 9
    Аз предната бременност почти не ядях месо, едва в последните два месеца го проядох, защото забременях през април и в жегите не ти се яде тежка храна! Бебо се роди 3800!
    Сега пак не ми се яде месо! Наблягам на черешките и ягодките, на доматките със сиренце / изяждам по кило сирене на седмица /, тараторчета и зеленчукови супички, в които добавям сиренце и к. мляко!

   Хапвай смело плодове и зеленчуци! Така бебо ще стане по здрав!  Hug
Виж целия пост
# 10
На мен също не ми се яде много много в това време...
Сутрин, обаче, задължително ям мюсли с прясно мляко /защото все още работя и не съм сигурна дали ще имам време за нещо здравословно през деня  Confused/ Всеки ден ям поне по 1 салата и по 1 порция плодове. Иначе тъй като хемоглубинът ми е под норма се старая поне 2 пъти седмично да хапвам по нещо рибно или месно /а допреди година бях пълна вегетариянка Sad/ Ако нямаш проблеми с хемоглубина си се храни с каквото организмът ти иска.  bouquet
Виж целия пост
# 11
И на мен не ми се яде много в тези жегии хапвам салатки и плодове,и много течности.
Виж целия пост
# 12
Аз си пия по 3 литра вода , не ям телешко и свинско, но виж рибка пиле и салатка ми се хапват а пък колко кивита изядох Embarassed чувствам се зелена Turn-l но не мисля че с нещо ще си навредиш Хапвай си каквото ти се яде и не се тревожи излишно! Hug
Виж целия пост
# 13
Mного ви благодаря за отговорите Hug  bouquet
Виж целия пост
# 14
Включвай  в менюто си и мляко, яйца, сирене, риба и всичко ще е ОК  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия