Полезни съвети! Справочник за подправки! Мерни единици!

  • 352 543
  • 208
# 60
Не знам дали въпроса ми е за тук,но ако не е моля поправете ме.Искам да попитам за какво се използва карамфила като подправка?
Виж целия пост
# 61
*Alma* Аз го използвам за овкусяване на сладки... за друго не се сещам..
Виж целия пост
# 62
И аз за сладки си мислех,но никога не съм излопзвала и се чудя по колко се слага и горе-долу какъв вскус придава на сладкишите newsm78
Виж целия пост
# 63
И аз имам нужда от помощ. Донесоха ми подарък от Турция - една кръгла дъска, наредена с много подправки, обаче някои незнам за какво да ги използвам, пък има и такива, които незнам какво представляват. Можете ли да ми помогнете?  Praynig

Надписите са на английски, обаче.... Значи:
 - turkish safrane - незнам за какво да го използвам;
 - for salad - има много тъмно червен цвят и малко прилича на червен пипер, но определено незнам какво има вътре;
 - osmanish mix - на мен ми прилича по миризма на нашата си шарена сол, обаче дали е така?;
 - black sesame - предполагам черен сусам, но идея си нямам за какво се използва;
 
Благодарна съм на всякакви отговори.  Hug

Не че някой се е залетял да ми отговаря, но .... момичетата от турската тема ми разясниха подправките.  Hug Peace
Виж целия пост
# 64

 *Alma*, карамфила освен като подправка се използва много успешно и за сваляне на високо кръвно налягане, като се натопяват в чаша вода 5- 6 карамфилчета, престояват така цяла нощ и на сутринта се изпива водичката.
Виж целия пост
# 65

 *Alma*, карамфила освен като подправка се използва много успешно и за сваляне на високо кръвно налягане, като се натопяват в чаша вода 5- 6 карамфилчета, престояват така цяла нощ и на сутринта се изпива водичката.

Полезна информация!Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 66
Момичета, просто сте уникални... Аз чета ли чета и все нещо полезно намирам винаги, когато ми е най-необходимо.
Виж целия пост
# 67
Може ли някой да ми каже откъде в София мога да купя арабската подправка затар ,кедрови ядки и въобще арабски подправки? Предварително благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 68
запис и благодаря на авторите за полезните съвети
Виж целия пост
# 69
Благодаря, чудна работа свършиха Simple Smile Sunglasses
Виж целия пост
# 70
Страхотна тема!!! Много полезна,особено за начинаещ в готвенето като мен...имам и един въпрос-къде бих могла да намеря превод на подправките от български на английски?Пробвах линковете в началото ,но не работят... Sad
Виж целия пост
# 71
Страхотна тема!!! Много полезна,особено за начинаещ в готвенето като мен...имам и един въпрос-къде бих могла да намеря превод на подправките от български на английски?Пробвах линковете в началото ,но не работят... Sad
Напиши кои те интересуват ,ще ти ги преведа. Simple Smile
Виж целия пост
# 72
Запис. Що чак сега я виждам тая тема Thinking? Сигурна съм, че ще ми е много полезна. Често прекалявам с подправките и трудно ги съчетавам ooooh!.
Виж целия пост
# 73
Pety благодаря за отзивчивостта- за сега се сещам само за джоджан и чубрица...ако се сетя още нещо пак ще питам...  bouquet
Виж целия пост
# 74
Pety благодаря за отзивчивостта- за сега се сещам само за джоджан и чубрица...ако се сетя още нещо пак ще питам...  bouquet

Mint - джоджен
Savory- чубрица
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия