Какво се подарява на кръстника за кръщането?

  • 5 681
  • 32
Мами, скоро ми предстои да кръщаваме Алекс. Чудя се има ли някаква традиция при подаръците за кръстника?Чувала съм отдавна, ако не се лъжа,че трябвало да е нещо за носене. В смисъл дреха...Ама да уцелиш размера на някой, без да знаеш кой размер носи е малко сложно newsm12 Да не говорим, че дрехите са нещо индивидуално и знам ли дали ще се хареса моя избор...Дайте идеи за подаръци за случая  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз бях кръстница на моята племенничка и си избрах часовник за подарък! Wink
Весело изкарване на празника!  bouquet
Виж целия пост
# 2
На кръстницата на Яна, която е моя добра приятелка и знаех от какво има нужда, подарихме дуралекс. Направихме и малки подаръчета и на мъжа и /въдица/, и на децата /дрешки/.
Не съм чувала за дрехи, но ако държиш да е нещо, което може да се носи и купи примерно някое бижу. newsm78 Peace
Виж целия пост
# 3
Гери мислим да я кръщаваме август месец, живот и здраве и една приятелка ще й е кръстница - много си я обича, а е наистина страхотна приятелка и мисля, че най-вероятно ще е бижу Peace Но дотогава все пак има много време Grinning
Виж целия пост
# 4
Ние пък нищо не сме подарявали на кръстника на Вальо newsm78. тогава разпитвахме насам-натам и ни казаха, че не се подарява Thinking
Но направо ме замислихте... Същият Кръстник ще е и на Деничка, та не е късно да се поправим Wink
Виж целия пост
# 5
Ние кръстихме малката преди 3 седмици. Подарихме на кръстницата комплект бижута - сребърен пръстен и обици.
Мисля, че най-добрият подарък е нещо, което знаеш, че със сигурност ще хареса и ще  носи с удоволствие!! Успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Аз изобщо не знаех, че се подарява нещо...Нашите кумове ще са и кръстници на Калина, но и на двамата ли /както на сватбата/ се подарява по нещо? Ние на сватбата им подарихме - на кума делова черна кожена чанта, а на кумата сребърна гривна.
Виж целия пост
# 7
И на мен кумувете от сватбата ще са кръстници...По-точно само единият...Ама кой по принцип кръщава не знам....
Виж целия пост
# 8
Зависи как ще се разберете. Аз не знаех, че трябвало да се купува подарък на кръстника. Той подари кръстче на Дияна, а ние на него нищо Sad Но не е късно. Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ние подарихме на кръстницата икона. Кръстницата на дъщеря ми стана кумата ни, не виждах причина да са и двамата с кума, те мъжете не са много по ритуалите.
Виж целия пост
# 10
Много интересна тема. Ще ни е от полза за след няколко месеца като правим и ние кръщене. Но имам едни друг въпрос. Знаете ли дали е задължително кръстник да става този, който е кумувал на сватбата на родителите?
Виж целия пост
# 11
Ние също скоро ще кръщаваме Вики. Кръсницата й е моя добра приятелка и сме се разбрали да й купя някакво бижу, което тя си хареса. Освен това смятам да купя по нещо малко на съпруга й и момченцето им.
Виж целия пост
# 12
Кръщавала съм 3 деца досега и никога не са ми подарявали нищо.На кръстницата на синът ми нищо не сме подарявали.Но бижу ми се струва много подходящо за подарък. Peace
Виж целия пост
# 13
За първи път чувам, че на кръстникът се подарява нещо?!?! Знам, че на кръстникът трябва да облече от горе до долу кръщелника и да му купи кърпа, но обратното?!?!?
Виж целия пост
# 14
Знаете ли дали е задължително кръстник да става този, който е кумувал на сватбата на родителите?

желателно е, но не и задължително Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия