Ягодова торта с рула и бяла шоколадова глазура

  • 10 068
  • 20
Ето вкусотийката..... Embarassed




Виж целия пост
# 1
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ , защо само толкова , кажи си и рецептата не може така .Аз като начинаещ ще трябва да гадая сега какъв е пълнежа , каква е глазурата от горе  newsm78 !
Виж целия пост
# 2
Ох, с тия торти няма да отслабна никога  Grinning
Казвай къде е тази торта да идвам  Grinning
Виж целия пост
# 3
Рецептата е на всеизвестната торта с готови рула.Аз взех 3 рула на Севън Дейс.Нарязват се на парчета около сантиметър дебели и с тях се облепя предварително намокрена купа(кръгла),може и друга форма.
500мл.разбита сметана(ползвах Хопла) се омесват с нарязани ягоди и един пакет желатин,разтворен във вода и разтопен на водна баня.С тази сметанова смес се пълни тортата и отгоре се нареждат отново един пласт нарязани рулца.Оставя се за една нощ да желира и на другия ден се обръща върху поднос.
За глазурата малко импровизирих,защото исках да пробвам дали от бял  шоколад ще се получи глазура:
2 бели шоколада
около 50-60мл прясно мляко
50гр масло
1п.желатин
Разтопих всчко без желатина в съд.
Разтворих желатина в малко вода,после го разтопих на водна баня и го прибавих към шоколадовата смес.
Като изстина напълно залях тортата.
Виж целия пост
# 4
Рецептата е на всеизвестната торта с готови рула.Аз взех 3 рула на Севън Дейс.Нарязват се на парчета около сантиметър дебели и с тях се облепя предварително намокрена купа(кръгла),може и друга форма.
500мл.разбита сметана(ползвах Хопла) се омесват с нарязани ягоди и един пакет желатин,разтворен във вода и разтопен на водна баня.С тази сметанова смес се пълни тортата и отгоре се нареждат отново един пласт нарязани рулца.Оставя се за една нощ да желира и на другия ден се обръща върху поднос.
За глазурата малко импровизирих,защото исках да пробвам дали от бял  шоколад ще се получи глазура:
2 бели шоколада
около 50-60мл прясно мляко
50гр масло
1п.желатин
Разтопих всчко без желатина в съд.

Разтворих желатина в малко вода,после го разтопих на водна баня и го прибавих към шоколадовата смес.
Като изстина напълно залях тортата.

Хубава е станала, но аз само да кажа, че една нощ е много. Аз също я правих тортата и се стяга за няколко часа в хладилника. За нетърпеливите една нощ е мнооооого време  Laughing
Виж целия пост
# 5
Да,вярно е ,че са необходими няколоко часа,но аз я правих късно вечерта,затова си престоя през ноща в хладилника........ Blush Blush Flutter
Виж целия пост
# 6
Правила съм я без шоколадовата глазура (как не съм се сетила  newsm78 Laughing) и вместо ягоди, бяха банани и беше невероятна вкусотия .. Ще я направя утре или вдругиден, щото като видях снимките и ми се дояде  Laughing
Виж целия пост
# 7
Изглежда супер CrazyА може ли някой да ми каже дали ще се получи такъв крем, ама с квасена сметана?Ако да - как да сложа желатина - след като изстине ли/той предполагам, че от водната баня се загрява?/.
Ох, дано да става, че течна сметана хич не обичам Sick
Приемам идеи и за друг подходящ за такава торта крем Hug
Виж целия пост
# 8
Би трябвало на всеки крем,като сложиш желатин да стегне........ newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 9
Изглежда супер CrazyА може ли някой да ми каже дали ще се получи такъв крем, ама с квасена сметана?Ако да - как да сложа желатина - след като изстине ли/той предполагам, че от водната баня се загрява?/.
Ох, дано да става, че течна сметана хич не обичам Sick
Приемам идеи и за друг подходящ за такава торта крем Hug

Ще стане и с заквасена сметана, но ще ти трябват доста, а и вкуса ще е като на йогурт тортата или парфето на Хапката. Желатина (разтопен вече) си го слагаш когато си поохлади.
Ще стане желирана заквасена сметана  smile3503.
Хайде ако пробваш, пиши после сполучливо ли е, че и аз съм по фен на засвасената сметана.

Иначе тортата е ...мммммммм  newsm10 smile3521
Виж целия пост
# 10
Става си супер със заквасена сметана, количеството пак е 500 гр. Аз съм я правила така: разделих сместа на 2 части и в едната сложих накълцани праскови, а в другата накълцани вишни -  и двете от компот (че беше зима). Стана върха, а вишните и прасковите се връзват много с киселеещия вкус на сметаната. Но е истина, че прилича на йогурт торта. Което обаче не пречи да е мноого вкусна  Crazy Освен това става много по бълзо, понеже не се налага да разбиваш сметаната.
И още едно допълнение - желатинът го слагам още докато е топличък, доколкото знам на студени смеси се слага топъл желатин, а на топли - охладен
Виж целия пост
# 11
И аз се пробвах да направя тортата, но май допуснах две кардинални грешки Embarassed/така е, като правя сладкиши през две-три години веднъж Crossing Arms/
Но преди да си призная, да попитам:
-в колко вода се разтваря желатина и
-подслажда ли се сметаната и с колко захар?
Виж целия пост
# 12
И аз се пробвах да направя тортата, но май допуснах две кардинални грешки Embarassed/така е, като правя сладкиши през две-три години веднъж Crossing Arms/
Но преди да си призная, да попитам:
-в колко вода се разтваря желатина и
-подслажда ли се сметаната и с колко захар?

На пликчетата желатин обикновено си пише как се приготвя, в колко вода и т.н. А сметаната, ако е сладкарската посладена, може и да не я подслаждаш, но ако е заквасена - трябва да се подслади на вкус.
Виж целия пост
# 13
Срам - не срам, признавам си Crazy

- на пакетчето от желатина пише да се разтвори в 0,5 л. вода. Щом пише, изпълнявам. И без това друг път желатин през живота си не съм виждала Rolling Eyes Следвам дословно инструкциите...
Разтворих го точно в толкова - до грамче го премерих Mr. Green После го набутах в разбитата сметана/от готварската на Хопла, горе-долу подсладена преди това/ и стана около литър бъркоч. Проблем... Много е. Излиза от купата, в която разбивах сметаната... Тече извън нея, докато бъркам, сина ми маже по плота, посъбрахме го де...
Следващ проблем... Купата, в която бях наредила рулата, трудно може да събере литър сметана, вода и желатин...
Ами сега?!? Сложих, колкото събра. Останалото в купички. Реших да опитам произведението - никакъв вкус. Не е предвидено, че след като разредя подсладената сметана с толкова течност, няма как да се остане толкова сладко... Набутах вътре едно бурканче сладко от боровинки. Горе-долу вече се ядва. Хайде в хладилника!
За рулата да казвам ли...
В магазина до нас имаше само две. Две-две. Където три - там и две... Е, малко зее "плънката", но нищо... И без това май няма как да се стегне с всичката тази вода... ooooh! Сякаш съм знаела, че няма как да се справя с желатина #Crazy
Абсолютен кошмар!!!
Такова фиаско в кухнята не бях претърпявала. Утре сутринта все пак/ако се осмеля/ ще погледна, евентуално опитам/при достатъчно смелост/ какво съм "Сътворила" Joy
 
Виж целия пост
# 14
Не знам колко гр. е тоя желатин, аз разтварям 10 гр. в половин чаша чаена вода. Може би е повече като грамаж. Но не се притеснявай, тортата ти трябва да се стегне. Нека постои в хладилника. А за това, че рулата не са ти били достатъчно, а по нарядко - може и по-красива да изглежда тортата, като я обърнеш. Всъщност аз на половин кг. сметана / купих на Мегле, защото такава имаше/, сложих 20 гр. желатин и се стегна добре. И си я подсладих още малко, ама то е защото обичам повече да ми е сладко Grinning Иначе я бях наблъскала с всякакви плодове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия