Може ли да кърмя отново след кратко прекъсване?

  • 1 787
  • 4
Здравейте!
Вече една седмица не съм кърмила, защото ми се наложи да пътувам и не знам дали да продължа или трябва да спра. Синът ми е на година и два месеца и го кърмех само вечер преди лягане. Той заспиваше на гърдата. Но сега не търси да суче, а без проблем изпива шише мляко, гушка се в мен и заспива.
Чуствам се виновна, че не продължих кърменето. Познати и лекарката ни казват, че не е добре да възобновавам кърменето след като съм прекъснала за няколко дни. А аз все още имам кърма, макар и малко.

Моля, посъветвайте ме има ли някаква медицинска причина да не продължа кърменето. Ами някакво суеверие?

Благодаря!
mama_Soni
Виж целия пост
# 1
Медицинска причина няма!
Това с прекъснатото кърмене е суеверие без никакво смислено обяснение!
На твое място бих кърмила поне няколко месеца още! Докато детето има нужда от мляко, по-добре да получава кърма, отколкото кърма за теленца (примерно).
Наистина, щом имаш кърма - кърми го!
  bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз също мисля, че е суеверие. А лекарката ти какви медицински причини изтъква? Само да не кажеш сега, че според нея вкисва млякото.  Mr. Green

Аз пътувах и прекъснах за 10 дни, после продължих. Детето само си поиска, нямаше как да откажа просто. От друга страна, ако се е научил без, сега е един добър момент за теб да отбиеш. Но както усещам, имала си нагласа да кърмиш по-дълго, което е чудесно - виж дали ще пожелае тогава и давай смело.
Виж целия пост
# 3
Аз също мисля, че е суеверие. А лекарката ти какви медицински причини изтъква? Само да не кажеш сега, че според нея вкисва млякото.  Mr. Green

Аз пътувах и прекъснах за 10 дни, после продължих. Детето само си поиска, нямаше как да откажа просто. От друга страна, ако се е научил без, сега е един добър момент за теб да отбиеш. Но както усещам, имала си нагласа да кърмиш по-дълго, което е чудесно - виж дали ще пожелае тогава и давай смело.

emem, извинявай че малко извън темата - но в дните които отсъстваше изцеждала ли си се?
Как поддържа кърмата?
Виж целия пост
# 4
   Народът ни е доста суеверен. Поверието,че при прекъсване на кърменето, не е добре то да се възобновява най-вероятно е измислено като оправдание на майката за отбиването. Имам предвид,че едно време дългото кърмене е било обичайно и паузата от няколко дни без кърмене при отсъствие на майката е била възможност за сравнително нетравмиращо отбиване (щом майката я няма, не й се налага да отказва на детенце да суче,пък и то няма от кого да си търси).
     Бабата на мъжа ми ми разправя,че тя така е отбила сина си - кърмила го е година и десет месеца и после заминала за някакви ниви и го оставила на баба й за няколко дни. щом се прибрала детето поискало да суче, но тя отказала, защото "не трябвало", щяло да урочасва Shocked  Както виждаш липсва каквато и да е логична обоснованост на окончателното прекъсване на кърменето, майката си има оправдание да не чуства вина (бабата на мъжа ми наистина вярва в тези неща) и всичко е ок.  Попитай лекарката си защо не е добре да продължаваш кърменето. Впрочем повечето лекари не подкрепят продължителното кърмене, като под "продължително" най-често се има предвид кърменето след годинка. Естествено, разумен аргумент  за прекъсване на кърменето след годинката не съществува. Надявам се, няма да ти отговори,че кърмата изфирясва след годинката или пък че млякото се вкисва като престоява Wink
    Оптималният вариант е кърменето да продължи дотогава до когато е приятно и за двете страни в тази връзка - дотогава до когато и детенцето и мама го искат Grinning чудесно е,че имаш желание да се кърмите още -  ако и детенцето иска, не виждам никаква причина да спирате Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия