споделете вашият опит с храненето ...

  • 520
  • 6
здравейте момичета ,
моля ви споделете вашият опит със захранването и храненето въобще.Ние вече се захранихме ,но на мен още не мие ясно по каква схема да се храни през деня .Сега де движим така :
7ч- АМ+малко бананова каша вътре
10ч - АМ
11.30ч - 50 мл сок
14ч- плодово пюре с АМ (125 пюре+60ам),обаче после не иска АМ ,затова днес дадох само пюре+пасиран банан
15.30-16ч - 50мл сок
17ч - АМ
20ч -АМ

как е ?вече съвсем изкукуригах с това хранене Sick
Виж целия пост
# 1
....забравих да кажа ,че сега ще въвеждаме и заленчуково пюре
Виж целия пост
# 2
като задавам тази нова тема ,аз не искам да пишете каквото вече сте писали като мнение ,а да дадете за пример вашите дневни хранения.Вярвам ,че така ще се улесним една -друга .
Няма значение колко е голямо детенцето ви ,всичко ще е полза ,но да е във вид на дневен хранителен режим...така ще е по-лесно за майките които нямат опит.Малко преди мен Бебчо е пуснала тема за захранване на 4 месечно дете ,но и там никой не е пуснал схемичката по която храни своето бебе....та аз реших с риск да се повтори пак тема за храненето ( то май не е повтаряне ,ами постотняне ) Mr. Green
Все пак се надявам на вашата помощ
  bouquet
Виж целия пост
# 3
И ние от скоро се захранваме и схемата ни е такава:
8:30-9:00 - Ам - 200мл
11:00 - 60мл сок
13 :00 Ам- 160мл
15:00 плодово пюре половин бурканче от малките 125
17:30-18:00 Ам - 160мл
21:00-21:30 Ам- 200мл

От другата седмица почваме зеленчуковите и смятам да ги давам с Ам в 13 часа, след още месец ще захранвам с каша. Нея ще я давам на смени с плодовото пюре.
Виж целия пост
# 4
 Виж тази тема лесно може да се ориентираш по нея https://http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=102810.0
Моето мнение е че малко рано си го захранила, аз започнах по-късно. Храносмилателната им система в тази възраст е все още недоразвита окончателно. Защо не изчакаш още малко и пак да започнете. На 4 месеца все още бяхме само на АМ.
Виж целия пост
# 5
ние се храним ето така
8.30-9.00- АМ
11.30-12.00- зеленчуково пюре
14.30- АМ
17.30-18.00- каша
21.30- АМ
това е за сега,но смятама от другата седмица да въведа и месните пюрета , а забравих да напиша че между сутршното и обедното хранене давам половин бурканче пюре
а за това да ли си захранила рано или не ти си знаеш не сме ние тези дето ще ти казваме изчакай рано е или нещо подобно  Peace
Виж целия пост
# 6
като задавам тази нова тема ,аз не искам да пишете каквото вече сте писали като мнение ,а да дадете за пример вашите дневни хранения.Вярвам ,че така ще се улесним една -друга .
Няма значение колко е голямо детенцето ви ,всичко ще е полза ,но да е във вид на дневен хранителен режим...така ще е по-лесно за майките които нямат опит.Малко преди мен Бебчо е пуснала тема за захранване на 4 месечно дете ,но и там никой не е пуснал схемичката по която храни своето бебе....та аз реших с риск да се повтори пак тема за храненето ( то май не е повтаряне ,ами постотняне ) Mr. Green
Все пак се надявам на вашата помощ
  bouquet


Погледна ли този раздел в "Най-често обсъжданите теми във форума"? В темите, към които са дадени линкове там, много майки са дали примерите, които търсиш:

РЕЖИМ
Наръчник за хранене според възрастта на бебето и детето
За храненето и разните му там схеми...
Как да се храним
Колко трябва да яде едно 3 месечно бебе?
Хранене на 4-месечно бебе
Режим на хранене на 5 месечно бебе
По колко ядат бебетата Ви на 5 месеца?
По колко трябва да яде бебе на почти 6 месеца
Меню на 6 месечните бебоци?
Xранене на 6-7 месечно бебе
Хранене на 7 месечно
Храна за 7 месечно бебе
Хранене на 8 и половина месечно бебче
Хранителен режим на 9 месечно
Кажете за храненето на 9 месечно бебче
Дневно хранително меню за бебе на 9-12 месеца
Хранене на 10 месечно бебе
Хранене през 11 месец
Вечеря за еднoгодишни
Какъв режим имат 1-годишните ви бебчета
Хранене на около годинка
Как се хранят децата след годинка
Режим на хранене след 1 годинка
Хранене на две годишни
Кога бебето започва да се храни през 4 часа?
Пак за режима на хранене
Интервали на хранене
Да слушам ли педиатъра за храненето или бебето
Колко трябва да са храненията в денонощие?
Има ли и други които хранят по тази схема и как продължава?
Много често папкаме
Mоля за идеи за "добавки" към пюренцата
Схема на хранене с каша?!
Да питам и аз за хранителния режим
Kak да спра нощното хранене на бебето ми?
Менюто на детето ви?
4 хранения на ден
От кога на 5 кратно хранене и по колко?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия