кога да запо4на със захранването

  • 474
  • 9
кога да запо4на със захранването сутринта или обяд?
Виж целия пост
# 1
Каквото и да решиш трябва да е до обяд, за да може ако има някаква реакция да имаш време да реагираш следобеда.
Аз лично започнах с кашичка на обяд.
Виж целия пост
# 2
Ти искаш да започваш да захранваш едномесечното си бебенце ли?
Виж целия пост
# 3
Ако инфорамцията във форумите, не те е убедила да започнеш захранването след 6 навършени месеца, то поне отложи за след четвърти месец. Но, все пак ако държиш да захраниш толкова рано, НЕ ЗАПОЧВАЙ СЪС СОК! Ето тези статии дават насоки кога да се започне и с какво:
Захранване с твърди храни: струва си да се изчака
Причини да отложим захранването
Първите храни

В допълнение, искам да спомена, че много малко педиатри препоръчват късно захранване и обясняват защо трябва да се започне именно след 4-6 месец...  smile3506
Виж целия пост
# 4
Ако инфорамцията във форумите, не те е убедила да започнеш захранването след 6 навършени месеца, то поне отложи за след четвърти месец. Но, все пак ако държиш да захраниш толкова рано, НЕ ЗАПОЧВАЙ СЪС СОК! Ето тези статии дават насоки кога да се започне и с какво:
Захранване с твърди храни: струва си да се изчака
Причини да отложим захранването
Първите храни

В допълнение, искам да спомена, че много малко педиатри препоръчват късно захранване и обясняват защо трябва да се започне именно след 4-6 месец...  smile3506
 
Подкрепям напълно!
202uu:  202uu  202uu smile3501 smile3501
Виж целия пост
# 5
Започни след 4-5 месеца (ако е вярна лентичката и имаш бебе на един месец)
Стомахчето на малките бебета отделя само ензими, които обработват млякото.
Другата храна просто ще премине неусвоена, евентуално докарвайки колики, а в по-лошия случай - отключвайки алергична реакция.
Сега можеш да кажеш, че лекаркатата ти така е казала, че голямото дете така е захранено и нищо му нямаше...
Пък аз ще отвърна, че на и на лекарката в учебника по физиология го пише това за ензимите... но кой знае защо биохимията и физиологията минават в ранните курсове и там си остават и малко лекари после се усещат да се запитат защо тогава захранваме от 2-3 месец...
Виж целия пост
# 6
Сутрин Peace с попарка - поне така бяхме ние Peace
Виж целия пост
# 7
Стига бе,с  попарка Shocked
Виж целия пост
# 8
Каквото и да решиш трябва да е до обяд, за да може ако има някаква реакция да имаш време да реагираш следобеда.
Аз лично започнах с кашичка на обяд.

Подкрепям това мнение, ние също започнахме с оризова каша на обяд. Захраних 6-я месец и съм много доволна от това си решение. Съветът ми е да не бързаш!!!!!! NaughtyУспех Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Аз също захраних с каша на 5,5 месеца като започнах сутрин с 1 лъжичка.Моя позната с която заедно родихме захрани по старата схема и бебето и на 5 месеца имаше още колики и тя се оплакваше,че е нервно,раздразнително и постоянно плаче.Аз я насочих към определени материали да прочете и сама да прецени как да продължи.Когато се чухме след време тя беше спряла някои храни,похвали се че детето няма вече колики и т.н.
Аз подкрепям късното захранване Peace,за къде толкова да се бърза.Целият живот е пред тях има време да ядат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия