По какво се познава меланомът?

  • 13 340
  • 16
И как се проявява?
Знам, че това лекар трябва да го определи, но все пак искам да съм наясно.
Виж целия пост
# 1
ето ти една простичка сравнителна табличка за основните характеристики. естествено, както сама си отбелязала, единствено лекар може да определи със сигурност.
Виж целия пост
# 2
Тази диагноза се установява хистологично.Това е може би най-бързият тумор,изключително бързо се разсейва,може да започне от най-обикновена бенка,която се надига,уголемява и зачервява наоколо,най-общо казано.

РЕНИ-ти хиляда болести изреди,бе мила,Стига си пълни главата с черни мисли за щяло и нещяло. Hug
Виж целия пост
# 3
Рени, и ти ли си на тази вълна? Аз вече ходих на двама кожни и скоро ще ходя при трети. Първият лекар ми каза да наблюдавам бенките, имам 4-5 "лоши" и да не се излагам на слънце много, много. Другият лекар (всъщност в кабинета бяха няколко) ми предлага да махна няколко бенки и този понеделник ме вика за дермоскопия, което доколкото разбрах е апарат, чрез който да се прецени кои бенки да се махнат и кои не. Аз, обаче, съм скептично настроена относно махането на бенки и затова другата седмица ще отида при Ботев, който се води за един от най-добрите в тази област.
По принцип симптомите на меланома са изменящи се бенки - нарастващи, кървящи, променящи цветовете си, сърбящи. Черните бенки, такива с по-голям диаметър (над 5 мм), неясно очертани и такива с различни цветове - това са рискови бенки и трябва добре да се наблюдават. Аз си мислих, че издадените бенки са най-лоши, но се оказа, че не е така. Аз дори имам няколко разранени бенки, от които много ме е страх, но се водят от безопасните. Имам една под мишницата, която съм я порязвала 2-3 пъти със самобръсначката  Tired . Имам и една малка до триъгълника, която също съм разкървавявала неведнъж. А като дете си изчоплих една бенка, защото тя или нещо около нея много ме сърбеше насън и като се събудих бенката почти я нямаше и добре се бях разкървавила. Около нея в последствие ми се появи бяло петно  newsm78 . Ходила съм на лекар по този повод и нищо не ми казаха и тогава - само да наблюдавам. Аз имам толкова много бенки и все повече ми излизат. Гледам и Тони е като мен, малък е още, но вече има немалко от тези гадини  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 4
ето ти една простичка сравнителна табличка за основните характеристики. естествено, както сама си отбелязала, единствено лекар може да определи със сигурност.
Табличката е много нагледна, но моят случай не попада сред изброените.

Тази диагноза се установява хистологично.Това е може би най-бързият тумор,изключително бързо се разсейва,може да започне от най-обикновена бенка,която се надига,уголемява и зачервява наоколо,най-общо казано.

РЕНИ-ти хиляда болести изреди,бе мила,Стига си пълни главата с черни мисли за щяло и нещяло. Hug
Такава е моята- нарастна изведнъж и частично се пигментира. Но ме успокоява това, че бързо се разсейва Grinning Значи досега отдавна трябваше да ме е уморила...

Нали знаеш, след една определена възраст хората започват само да се жалват и да ходят по доктори Tired Вчера пуснах търсачката и видях, че някои потебителки се оплакват от карциномфобия, може пък това да ми е проблема newsm78
Виж целия пост
# 5
Дани, и аз съм така- все нови и нови бенки ooooh!
Ох, пишеш, че и сърбящите са опасни Confused Моята ме сърби много... освен, че от плоска стана релефна и част от нея е черна- май си е баш от рисковите. Но е на много дискретно място- и на нуди-плаж да отида, пак няма да я огрее слънцето Embarassed
Ще ми дадеш ли координати и на кожен лекар? Трябва да заведа и Александра- тя има една много голяма черна плоска бенка, която вече няколко пъти е гледана, но все не ми става ясно да я махаме ли.
Виж целия пост
# 6
РЕНИ - гуш и цун и дай малко по-кротко.   bouquet
До сватбата на дребосите се надам да си ОК Wink
Виж целия пост
# 7
РЕНИ - гуш и цун и дай малко по-кротко.   bouquet
До сватбата на дребосите се надам да си ОК Wink
Ако някой ме увери, че този израстък не е опасен- заклевам се, повече няма да си помисля за ракови образувания, карциноми, меланоми и никакви онкологични заболявания Peace
Обаче щерката не мога да я оставя така. Една кожна лекарка ме наплаши (още повече, че наричеше бенката й "рак" Crazy).
Виж целия пост
# 8
Защо ще травмираш детето излишно с махане на бенки,наблюдавай ги и ако има промяна,тогава.За твое успокоение я заведи да я прегледат все пак.Аз си имам една доста голяма бенка от рождение още,релефна е,тъмно кафява,доста се притеснявах покрай раждането,даже 2 -ма лекари ми предлагаха като родя да си я махам,но аз отказах.Засега не ми прави проблем,не ми пречи,дяже си я харесвам  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
...доста се притеснявах покрай раждането...
А това защо? (питам, защото по време на бременността ми забелязах първата промяна- тогава нарастна; после се оцвети частично).

Щерката я преглеждаха, и ме предупредиха да пазим бенката от слънце, механично дразнене и какво ли не, а това ще е трудно, защото е на бедрото й. И се питам не е ли по-добре вместо постоянно да я мислим- да я махнат newsm78
Виж целия пост
# 10
Рени, това са телефоните на Ботев - 9625532 и 0888465029. Кабинетът е някъде в Лозенец, питай точно за адреса. И аз ще се обаждам другата седмица и ще си запиша час.
Задължително се консултирай за изменящата бенка, за собствено спокойствие. С бенките шега не бива, така че твоята трябва да се види от специалист.
поздрави
Виж целия пост
# 11
Дани, мерси отново  bouquet Ще направим консултация с щерката.
Виж целия пост
# 12
Сигурна съм, че всичко ще е наред! Все пак се консултирай и за твоята бенка  Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Цитат
...доста се притеснявах покрай раждането...

А това защо? (питам, защото по време на бременността ми забелязах първата промяна- тогава нарастна; после се оцвети частично).
 

Притеснявах се,понеже е по надолу на корема,ако се наложи секцио да не се засегне нещо.Може би при теб се е променила нещо на хормонална основа.Направи консултация с доктора за да се успокоиш.
Виж целия пост
# 14
А това защо? (питам, защото по време на бременността ми забелязах първата промяна- тогава нарастна; после се оцвети частично).

и на мен по време на бременността една бенка започна да расте и да си променя цвета(тогава изрових и горната табличка, но за разлика от теб намерих много прилики Simple Smile ). отидох на доктор, той препоръча да я махнем. аз се зачудих няма ли първо някви изследвания, проби, нещо? защо да махаме бенка, ако не е лоша. а той ме попита "за какво ти е тази бенка?". като се замислих, верно за какво ми е  newsm78 ? махна я - процедурата трая има-няма три минути. с местна упойка. после я изследваха и не беше ракова. така че не всяка бенка, която расте и се променя е опасна. отиди на лекар да я види, ако препоръча - махни я, и не я мисли повече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия