Заместено хранене и изцеждане?

  • 415
  • 4
Здравейте мами,искам да ви попитам какво да правя от тук нататък-захранихме се преди няколко седмици на почти 6 месеца със плодово пюре,сега вече яде и зеленчуково по цяло бурканче 190мл и пак иска да цока.Та въпроса ми е да му давал ли?Не го ли прехранвам ?Тежи 8300гр.А ако му заместя напълно едното хранене,аз да се изцеждам ли или не?
Виж целия пост
# 1
Ами защо искаш да му заместваш хранене?
Ако имаш възможност до годинка да не заместваш - най-добре!
  bouquet
Виж целия пост
# 2
Щом бебето иска да суче, нека суче. Моето дете откакто е захранено, яде пюре (кисел/ месно пюре/ каша) и му давам да суче около двадесет минути след като е ял твърдата храна. През останалото време се кърмим "на поискване". Нямаме заместено ядене. Сега започват да стават по-активни, хабят повече енергия и няма да му навреди допълнително сукане. Бебето, ако е сито ще отказва гърдата, просто се ръководи от неговите желания.  Laughing
Виж целия пост
# 3
Принципът е - до годинка - първо мляко, после манджа. Така че аз не бих замествала, само бих предлагала храна за обогатяване на вкусовете. Ако почнеш да заместваш, много вероятно е скоро да изместиш изцяло кърменето и до годинка да си отбила. Е, може и това да ти е целта - отгава давай.  Wink
Виж целия пост
# 4
Може да намалиш папането малко 190 са много при положение че си кърмиш все така.kakto  emem каза до годинка се дава само като допълнение на млякото за запознаване с новите храни.Но ако наистина искаш да заместваш-можеш....А няма смисъл да се изцеждаш в такъв случай,защото пак ще произвеждаш кърма/считам че ако заместваш-ще искаш да отбиеш по-рано/.

Айде няма ли да се разпишеш в темичката ни Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия