Пердета или щори за детска стая

  • 6 048
  • 34
Това е въпросът - Пердета или щори за детска стая?
От гледна точка на практичност, удобство, безопастност, практичност.
ММ много държи на щори тип Ден и нощ, било много по-прибрано, практично. Стигнахме до там, че се скарахме.
Детето е на 3г, другото е напът.
Виж целия пост
# 1
Пердетата внасят уют, за мен са задължителни, независимо дали има щори или не.
За избора на вида щори - само не слагайте алуминиеви, много прах събират.
Най-много ми допадат роло щорите, те също и най-много правят затъмнение, гумирани са, една цяла повърхност, не задържат нищо.
Предимството на ден и нощ е, че има междинно положение (същия ефект може да се постигне с подходящи пердета), но чисто визуално не ми допадат и са трудни за почистване.
Мъжът ти как смята да ги почиства?
Виж целия пост
# 2
Ние навсякъде сме заложили на външни електрически щори, защото не задържат прах, затъмняват оптимално и пердета за интериор.
Виж целия пост
# 3
Ние сме с вертикални щори в детската.
Виж целия пост
# 4
Аз съм любител на щорите роло и външни ролетни навсякъде за затъмнение. В спалнята имахме перде, малкият постоянно го дърпаше и се опитваше да провисва на него. Като проходи, успя да свали завесите заедно с корниза в квартирата, където живеехме.
Виж целия пост
# 5
Моите са алергични и дълго време нямаха нищо


Сега като поотраснаха са с пердета но ги пера всеки месец

Малко е зор свалянето но аз вече свикнах

Щоритв са трудно за поддържане ако са текстилни, а ония алуминиевите са луди прахосъбирачки
Виж целия пост
# 6
Нашата детска в момента е с щори ден и нощ но  при заварено положение и на мен не ми допадат. Пердето прави стаята топла и уютна. Може да не е до земята а дълго само до края на прозореца.
Виж целия пост
# 7
Само да кажа, че няма нищо трудно в поддържането на текстилни щори. Платът е такъв, че не задържа прах. Няколко пъти посягам да ги чистя с парцал, но по тях няма нищо!
Виж целия пост
# 8
И аз мисля, че текстилните не би трябвало да задържат прах. Аз много харесвам ден и нощ и такива смятам да сложа на кухненския прозорец на усвоената тераса. За стаите предпочитам пердета.
Виж целия пост
# 9
На нас приятел, който имаше фирма за щори каза, че не ги препоръчва, дори да не личи мърсотията се набивала и трябвало да се чисти. А и като стил не се връзват вкъщи, повече за офис ги намирам подходящи.
Пък и не знам за вашите деца, но моето много пипаше щорите, алуминиевите ги беше направило на нищо, накълчени и все тичах с гъбата, че бяха омазани с нещо.
Виж целия пост
# 10
Пердета. Дават уют и съвсем друга атмосфера на стаята. Щори  ползвам в коридора и банята (бамбукови и съответно за банята алуминий). Една допълнителна имам в стаята на детето, освен пердетата, защото лятото грее директно и става ад иначе.
Виж целия пост
# 11
Ако се търси и затъмняване, по-добро от външни ел. щори няма. А и вътре не се задържа прах, просто си викаш фирма за външно измиване. Якото е, че може да ги управляваш с дистанционно или през телефона, ако си фен на смарт неща Simple Smile. Ако децата не искат да стават, бързо може да ги събудиш като им блесне едно слънце хаха
Виж целия пост
# 12
Аз първоначално сложих пердета, но в последствие смених с щори. По лесно се поддържа и чистят щорите.
Виж целия пост
# 13
Аз понеже съм на 1 ет. и си мислих да сложа решетка на прозореца на спалнята, но ми дадохте идея с външните ролетни щори. Целта е сигурност, как мислите удачно ли е и как се използват.
А щорите ден и нощ са ми за кухнята да не ме гледат, струва ми се най-подходящо, хем да влиза светлина хем да не ме виждат.
Иначе за стаите категорично предпочитам пердета, щорите са ми нужни по други причини както казах, просто необходимост, а не желание. Ако бях на висок етаж, изобщо нямаше да сложа щори.
Все пак и аз ще се радвам на съвети.
Виж целия пост
# 14
Всичко е въпрос на предпочитания. И  освен това да е лесно за поддържане.
Аз обичам пердета. Създават ми уют и топлина. Навсякъде съм с тънки пердета и плътни завеси.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия