какво да правя?

  • 860
  • 8
Здравейте и от мен !Много харесвам този форум и днес реших да се регистрирам,за да споделя моите неволи.Преди 4 месеца след година опити за бебе направих много ранен аборт в 5гс..Теста беше положителен ,но на видеозон не се виждаше нищо и след 5 дни ми дойде доста силно.Ходила съм на гинеколог на рутинен преглед с цитонамазка и съпруга ми на спермограма .Според лекарите няма проблем .С изключение на малка раничка ,която в момента лекувам с глобули . Лекаря каза да си живея живота и да не се притеснявам ,но като чета тук за какви изследвания става въпрос се замислих не трябва ли и аз да сменя гинеколога и да отида другаде .Според Вас възможно ли е след като един път съм забременяла да имам запушени тръби ,някой хормонални проблеми ,поликистоза или нещо друго .Да спомена ,че съпруга ми не иска да ходя на по -специални изследвания ,но аз съм много притеснена.Моля посъветвайте ме нещо .!
Виж целия пост
# 1
Ами то няма и нужда след един-единствен аборт да правиш други изследвания. Виж, ако се повтори и потрети - да, но сега излишно си усложняваш живота.  Успокой се, попазете се един-два месеца и действайте пак. Успех от мен и спокойствие ти желая.
Виж целия пост
# 2
Мда, успокой се и се обичайте. Ако се случи пак спонтанен аборт-тогава ще го мислиш вече за изследвания. Сега може да е било случайност.
Успех! И...спокойно.
Виж целия пост
# 3
Ей дай го по свободно !!!Направих аборт като теб а няколко месеца преди това и цистит и не бях ходила на никакъв лекар
Тогава изчаках около 3 месеца и също като теб си задавах такива въпроси когато отидох при гинеколожката жената ми каза следното:
Трябва да са минали поне 5 години през които пробвате и няма резултат за да почнеш за правиш по задълбочени изследвания .
Успокой се  и не го мисли толкова задълбочено нещата от самосебеси ще се нормализират и скоро ще станете родители.
От опит потвърждавам.
Спокойно и успех и от мен.
Виж целия пост
# 4
Здравей Кали!Не знам какъв е опита на италианците с безплодието,но пет години е прекалено дълъг срок за бездействие.Проблема с безплодието и рисковата бременност е сериозен и е не само физически,а и психичен.Не само в България е прието че е време за посещение при лекаря след 1 год. неуспешни опити за забременяване при възраст на жената под 35г.,а над тази възраст след 6 месеца.Кали,след година опити си забременяла което показва,че самото забременяване се случва при теб и най-вероятно аборта е станал случайно.Даже се смята че има зачеване много по-често,отколкото са установените бременности.Просто много често още преди закъснението се получава спонтанен аборт и зародиша се изхвърля с менструацията без жената да разбере че е била бременна.Нещо като естествен подбор.Вероятно и при теб е станало така,но малко по-късно.Но решението дали да си направите изследвания си е твое.Понякога може всичко друго да е наред,но да има имунологичен проблем /не съм сигурна как се казва този проблем/.И ако е така жената си забременява,но не задържа бременността.И ако можеш да направиш тези изследвания без да е проблем за теб защо да чакаш следващата бременност.Ако всичко е наред-чудесно.Но ако има проблем лекарите ще ви посъветват какво да направите и така ще си сигурна че няма да преживееш този кошмар отново.Зависи и на каква възраст сте със съпруга ти,особено ти.Зависи и как ще се чувстваш по-спокойна.Дали ако се настроиш позитивно и си бебеправите с любов или след като лекарят те успокои че всичко е наред.Защото ако ти не предприемеш такава консултация,но в същото време непрекъснато се питаш защо стана така,всичко  наред ли е,следващия път какво ще стане,на практика ти няма да си спокойна,а под стрес.И може би наистина всичко при теб е наред,но ако сама си създадеш такова притеснение може на емоционална основа да се забави следващото забременяване.Ти най-добре си знаеш какъв тип човек си и по какъв начин да си осигуриш спокойствие.Не знам как човек се справя с болката от такава загуба и не знам думите с които да ти помогна да се почувстваш по-добре.Познавам болката от две годишна борба с безплодието и разочарованието при всеки цикъл.Познавам нетърпението да забременееш,ужаса когато нещо се случи и се налага да отложиш опитите били те естествени или асистирани,затова си мисля че една консултация дори с обикновен гинеколог няма да навреди,няма да те натовари психически и финансово,но за себе си ще получиш някакво спокойствие че си направила каквото може да се направи за да се застраховаш срещу ново разочарование.Сигурна съм че скоро ще си много щастлива с новата си-успешна бременност.Желая ти го от сърце.И не се задържай в този форум  Grinning.Не си за тук а за другия-бременност и майчинство.Кураж и успех!
Виж целия пост
# 5
Na 36 sum. Bremenna za 1 put. Ve4e 2 dni ot nosa mi te4e kruv. Mnogo slojno ia spiram. Moje i da ot jegite, moje i ot nizko kruvno-90 na 60.  Kakvo da pravia za da vdigna kruvno? Znam, 4e kafe, 6okolad i gazirano bezalkoholno sa nejelatelni za bremenni. S kakvo drugo-plodove, zelen4uci ili ne6to drugo moje da si vdigna kruvno bez da vredia na bebeto i kak da podsilia kruvonosnite sudove v nosa, da sa po-zdravi. Blagodaria predvaritelno, nadiavam se 4e 6te mi pomognete sus suvetite si, moje bi na niakoi mu se e slu4valo su6toto.
Виж целия пост
# 6
Хапни нещо солено, айрян с повечко сол, например, защото през лятото кръвното пада понеже тялото се поти и губи соли.
Виж целия пост
# 7
Na 36 sum. Bremenna za 1 put. Ve4e 2 dni ot nosa mi te4e kruv. Mnogo slojno ia spiram. Moje i da ot jegite, moje i ot nizko kruvno-90 na 60.  Kakvo da pravia za da vdigna kruvno? Znam, 4e kafe, 6okolad i gazirano bezalkoholno sa nejelatelni za bremenni. S kakvo drugo-plodove, zelen4uci ili ne6to drugo moje da si vdigna kruvno bez da vredia na bebeto i kak da podsilia kruvonosnite sudove v nosa, da sa po-zdravi. Blagodaria predvaritelno, nadiavam se 4e 6te mi pomognete sus suvetite si, moje bi na niakoi mu se e slu4valo su6toto.

пий МНОГО ВОДА - това вдига най-бързо и ефективно кръвното!
Виж целия пост
# 8
Аз съм така от няколко години, огромни количества минерална вода ме спасяват от дискомфорта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия