Кога и колко трябва да пия Л-карнитин?

  • 487
  • 1
Здравейте!
Досега приемах Л-карнитин 1ч преди тренировка- по 1 капсула. Сега като се разчетох из Интернет, разбрах че е даже най-добре само 30 мин преди това? Също чета, че другите приемат и сутрин и/или вечер преди лягане? Защо е необходимо и изобщо наистина ли така трябва и всъщност как трябва да се примат в крайна сметка?Защото досега от всичкото четене - нищо не разбрах!
И също само за бърза гимнастика ли трябва да се използва или дори и бавна може да ги приемам? Аз предимно тренирам вкъщи - гимнастиките на Синди Крауфорд, Клаудия Шифър, Пилатес и др., което определено не е аеробика, и не се натоварва кои знае колко сърцето, което е и моята цел.
А също как трябва да приемам в дните когато не спортувам?
Предварително ви благодаря за отговорите! И някой наистина бил искал да ми разнищи въпроса подробно като за малоумници!
Виж целия пост
# 1
Ако не е аеробно натоварване, няма смисъл да го пиеш- само го хабиш.
Аеробно натоварване - велоергометър, крос тренажор или бягане.
Но всичко това на една по-висока скорост и постоянна - най малко 20 мин. (след 15 мин. започва разграждането на мазнините) Л-Карнитина помага на мазнините да се транспортират до митохондриите и чрез клетъчното дишане да се използват за енергия - това най-просто казано.
И ако го пиеш  трябва да е в по високи дози. 1 капсула е 250 или 500 мг., незная колко са твоите, но при всички случаи е много малко.
При мен 1-1,5 гр. и 40 мин велоергометър - никакъв ефект , дозата ми трябва да е 2 гр.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия