Слънце грее на небето-идва празник на детето!29.05-04.06

  • 4 743
  • 93
Весела седмица на всички!Дано всички болнички бързо да оздравеят,че 1 юни наближава.А падналият от пързалката бъдещ летец скоро да забрави неприятната случка!
Ние усърдно стягаме багажа и вкъщи е просто някакъв ад-чували,кашони.Аз прибирам,а дребните вадят от кашоните.Вчера ми и дваше и тях да ги запечатам в някой чувал! GrinningИ още не съм се отказала,де...
Виж целия пост
# 1
 Хубава седмица и от нас! Вале, колко добре те разбирам! Но какво да се прави - деца.... Hug
Виж целия пост
# 2
Хубава седмица и от нас, много усмивки и оздравели малчугани Hug.
Габи, как е Бобо днес?
Виж целия пост
# 3
Здравейте!

Ами какво да ви кажа..иска ми се да кажа, че Бобо е добре и лошото е останало зад гърба ни, но не съм сигурна, че е така. Днес за малко го изведох на сянка пред блока, той поиска да му купя зрънчо, после си натъпка устата и повърна, но мисля, че това не беше свързано с травмата на главата или поне ми се иска да вярвам, че е така.
Поигра си малко, но е доста блед и някак омърлушен. Сутринта говорих по кюто с една мама, чиито мъж е лекар, казаха ми, че има опасност от появата на хематом, да го пазя от слънце, от силни емоции, да го ограничавам в резките действия..
Колко е непредвидим живота- незнаеш утре какво може да ти се случи...
Та като цяло съм доста притеснена, напрегната, изнервена и тъжна..
Гледката от падащото с главата надолу дете ме преследва непрекъснато. Естествено не страдам от чувство на вина, нито обвинявам някого за това нещастие, но е много тъжно, когато зависиш просто от съдбата...
Виж целия пост
# 4
За Габи
Здравей,Габи съжалявам за това което ви се е случило аз съм го преживяла и ще си позволя да ти разкажа как беше при нас.Малката ми дъщеря падна у дома в хола,удари си главата силно плака когато я гушнах погледа и рееше,притваряше очи аз естествено се уплаших много и веднага с колата в Пирогов по пътя тя повърна ние живеем в Стрелбище.зениците и бяха нормални,кръвното също, на ренгена нямаше счупено ,освен в колата в болницата повърна още няколко пъти казаха че е със сътресение и ни приеха в неврохирургията.тя заспа веднага казаха ни докторите че е добре мозъка да почива,включиха ни система с глюкоза.след като се събуди беше вече доста по добре,вечерта преди сън пак повърна.стояхме три дена на визитацията всеки ден доктора я питаше как е ,боли ли я нещо, адекватна ли е-казваше и какво да прави с ръцете с краката искаше да види дали си координира движенията.Йоанна тогава беше на 5г.на четвъртия ден ни направиха ЕЕГ и слуд като всичко бише наред ни изписаха.бяха ме предупредили че ако ЕЕГ не е наред ще правим скенер.слава богу всичко беше окей.сега Йоанна вече е на близо седем години без три месеца и много я пазя да не удря главата та дори и леко чукване ми се свива сърцето.дано съм била полезна.оздравявайте.
Виж целия пост
# 5
 Габи, много ми е болно като си помисля какво ти е. Знам ли, едно еднократно повръщане едва ли значи, че нещата отиват на зле. Просто си е натъпкал устата и повръщането е нещо като защитен рефлекс срещу задавяне.....или нещо подобно. Чувала съм, че трябва да се пият много течности. Мога само да предположа колко ти е трудно да го пазиш от всичко....дете на тази възраст не се задържа дълго на едно място. Стискам палци скоро всичко да се оправи.
Виж целия пост
# 6
Габи,в никакъв случай не искам да те успокоявам излишно,но все си мисля,че ако имаше нещо досега да се е проявило доста по-сериозно от едно претъпкване на устата със Зрънчо и едно повръщане.Имай предвид,че стомахчето на Бобо се е свило,ако два дни не се е хранил нормално,затова може да е повърнал.Давай му да яде често,но по малко.Това и за пиенето важи.Без да го насилваш разбира се. Simple SmileМисля,че всичко ще е наред,но ако много се притесняваш може пак да го заведеш на лекар. Praynig
Виж целия пост
# 7
Габи, дано нещата се нормализират по-бързо и да се разминат по-сериозни усложнения!  Hug
Хубава и успешна седмица на всички мами!   bouquet
Виж целия пост
# 8
Мила Габи, представям си как се чувстваш и се моля всичко да е наред с бати Бобо!  Praynig Да нямаш повече никакви основания да се притесняваш

Искам да докладвам, че както УЖ нямаше да празнуваме рожденния ден на Мими така направихме 3 партита и посрещахме гости и ядохме торта и пяхме песнички Simple Smile
Малката обаче не понесе много добре шумотевицата и си поплака подобаващо, но знам че всяко едно дете като се превъзбуди става нервно и спокойно и затова не се притеснявах много. Повече я гушкахме  Laughing Кумовете ни снимаха повече и когато ни изпратят снимките ще показваме снимки с торта и гости.
Днес получих резултатите от изследването на моята кръв за митохондриално - имам същите две мутации като при Мими- в резултат на което не може да се каже че тя има Митохондриално заболяване и на него се дължи състоянието й. Лекарката ни каза да търсим в др сфера причината ... продължаваме
Утре ще й вземат материал за генетично излседване в чужбина-като ни предупредиха че резултат може да получим и след година -Дано не е толкова дълго чакането, че вече ми е писнало да живея в  очакване. Моля се и да успеят лесно да й вземат кръв, че се е случвало да я мъчат и 2 часа .

Успешна седмица на всички дечица и мами пожелавам !!!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Здравейте,хубава и щастлива седмица.
gabiplus  скорошно оздравяване на малкия палавник.Явно човек никога не може да е спокоен.
Nandy и на вас успех с новото изследване.Мисля,че няма начин нещата да не потръгнат,но кой да има нервите и силата да мине този дълъг път.
Аз се питам друго в тези грижи и безпокойства забравих да се радвам на празниците.Как да направя този 1 юни специален за моето дете,като нямам сили за нищо,по- точно май нямам желание.Този ден на детето е повече ден за нашите деца,а пак ще се крием в къщи.Не е честно,дано ми роди главата нещо до тогава.
Виж целия пост
# 10
Здравейте, момичета!

Ние се завърнахме от Ботевград и най-тържествено обещавам скоро да не стъпя там без татко ни!!!  bowuu  Йоан ми разказваше играта на моменти, баба му на работа, всички нанякъде и си кукувахме там, на чужда територия. Като дойде баща му да ни вземе, животът доби смисъл!!! Joy Та така!

Габи, много с разстроих за вас с Бобо. За радост, нямам опит с падания по глава, но от сърце ви желая да се разминете по възможно най-лекия начин! Praynig

Нанди, Мими е прекрасна на снимките! Толкова е сладичка!!! Да е жива и здрава! Дано скоро получите резултати от изследванията и дано са обнадеждаващи!!! Praynig

Всички, много сте хубави на снимките от срещата! Моля само, напишете кой кой е, че има и нови в групата! Hug

Виж целия пост
# 11
Габи, и на мен ми се сви сърцето, като прочетох за падането. Сигурна съм, че всичко ще отшуми. Дано повече да не преживявате такива неща! Мисля, че ваксината можеш да я съхраняваш в хладилник. Ако искаш питай Бърди, /така ли беше/.
Дара от няколко дни е с нещо като хрема, не мога да разбера алергия лие или що. И ние трябва да й правим ваксина, но трябва да излекуваме хремата.
Поздрави и добро настроение на всички!
Виж целия пост
# 12
Здравейте и от мен,
На мен не ми остава много време да влизам във форума, но почти всеки ден хвърлям по едно око.
Така, че да кажа: Ние със Силвето Васева се чуваме доста често. Те с Марти са в болница. Днес вече е по-добре. Някакъв гаден вирус са лепнали и доста трудно Марти се пребори с него. Сега температурата е спаднала, започнал е да се храни. Ако някой иска може да й се обади. Ей така за подкрепа, че тя май съвсем е останала без силички.
Габи, съжалявам, че и ти си имаш грижички. Ще се оправят нещата. Може да му се е догадило на детето от друго. В края на краищата, ако се притесняваш заведи го пак на лекар.
Нанди, не ми се вярва толкова дълго да чакате резултати. Нашите дойдоха за 2 месеца. Аз обаче лично писах до лабораторията.

Да кажа нещо хубаво: Някои мами познават нашия случай и знаят, че при нас се случи едно чудо. За нас чудо, но за професора от Англия и неговия екип е 20 годишен труд и работа в областта на неонаталния диабет. С две думи те доказаха, че съществува и друг вид диабет-(генетичен с много и различни разновидности), а не само тип 1 и тип 2.
Днес прочетох в Английски всекидневник, че нашият професор е награден от Кралицата на Англия с много престижна награда, за изключителен принос към човечеството. С това си откритие, те смятат, че ще подобрят живота минимум на 50 000 диабетици, само в Англия.
Пожелавам и на Реза и на Нанди и на други мами, които имат нужда да намерят своята генетична лаборатория и своя професор.
Сигурна съм, че някъде се работи усилено за децата ни.
 Hug Hug
Виж целия пост
# 13
 Здравейте отново, искам да ви се похваля  Laughing
Днес на консултацията при педиатъра на Боби, кантара показа, че сме натежали с цели 500 гр. newsm44 и сме се издължили с 5 см. newsm44
Това са чудесни новини, предвид факта, че седем месеца не мърдахме наникъде. А, и да не забравя, обиколката на главичката ни е станала цели 42 см. newsm10
Виж целия пост
# 14
Имате много добри новини!  Hug  Браво на вас! newsm51
В този ред на мисли, може малко и аз да се похваля! Д-р Радославова каза че с 2-3 процедури ще наваксаме на 100% дясното краче, но за лявото...   newsm12 Незнам- много е стегнато!  Cry Сигурно ще е много трудно...  Sick Но нищо! Ще се борим да навакса максимално!  Praynig
Хайде и другите да се похвалят с хубави новини!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия