С какво подсушавате гънкте след баня

  • 1 871
  • 22
Това се оказа проблем за мен. След като го махна от хавлията започвам да минавам гънките с тензухена пелена, пробвах и с памуче, но то оставя власинки. Всеки път си мисля че съм го подсушила добре ама явно не успявам/докато го подсушавам и мажа пищи неиство не му е приятно/ защото му се бели кожата около тестисите и докторката ми каза, че е от това че не го подсушавам добре. В една от многото книги прочетох, че можло да се подсушава със сешоара ама малко ме е страх да не го изгоря макар че имам  по-хладна струя. Някой пробвал ли е със сешоар или въобще вие как ги подсушавате добре, че така ако ще се белим незнам как ще я караме. После мажа със зехтин. Той дали задържа влагата. Докторката ми каза никаква пудра и козметика все още. Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете.
Виж целия пост
# 1
Точно за това използвам аз тензухените пелени. Simple Smile
Постилам ги върху хавлията за баня и така подсушавам бебето -дупе, главичка, лице, ушички.
Тензухените пелени са мекички, нежнички, 100% памук.
Виж целия пост
# 2
Подсушавах само с памучна пелена.
Сега подсушавам с хавлиена кърпа, но Оги вече е голям мъж  Wink
Виж целия пост
# 3
Подсушавам с хавлиена кърпа и с памучна пелена
Виж целия пост
# 4
Аз купих едни специални пелени, които са памучни, но много подебели от обикновените  пелени. Постилям такава над хавлийката и като извадиме юнака от ваничката го завиваме с тази пелена. Попива много добре и досега не сме имали проблеми с подсичане.
Виж целия пост
# 5
Аз също използвам тензух. Ние нямаме всъщност много гънки, а и гледам кожата на бебо да е леко влажна, когато започна да мажа с бебешко олио- така се задържа повече влагата. Не съм имала никакъв проблем с подсичане досега!
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Oma
Аз купих едни специални пелени, които са памучни, но много подебели от обикновените  пелени. Постилям такава над хавлийката и като извадиме юнака от ваничката го завиваме с тази пелена. Попива много добре и досега не сме имали проблеми с подсичане.


Откъде купи такива пелени?
Виж целия пост
# 7
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Oma
Аз купих едни специални пелени, които са памучни, но много подебели от обикновените  пелени. Постилям такава над хавлийката и като извадиме юнака от ваничката го завиваме с тази пелена. Попива много добре и досега не сме имали проблеми с подсичане.


Откъде купи такива пелени?

От Штъркел. Продавачката, от която ги купих не беше много наясно, но аз я накарах да ми покаже какви видове пелени имат и така ги открих. Жълти  с рибки са и струваха към 5-6 лв.
Виж целия пост
# 8
Да, аз подсушавам със сешоар от първия ден, точно заради гънките! И по-точно не аз, а татакото е специализиран в това Laughing Не се насочва директно струята, а се движи ръката да не духа много директно. Подсушава се идеално така!А какво пречи да мажеш кожичката с преварен зехтин?
Виж целия пост
# 9
Докато беше по-малка бебка,също се подсушавахме с тензухени пелени и то само леко попивах водата,без да търкам кожата.Сега използвам мека памучна хавлия за баня,но задължително се мажем със преварен зехтин.
Виж целия пост
# 10
През първите месеци подсушавах гънките винаги с тензухена пелена и след това сушоар. След това намазвах с олио (на Бюбхен). Бебчо не се плашеше от сушоара (както се опасявах), а му ставаше много приятно от затоплянето.
До сега не се е подсичал!
П.С. Разбира се докато го сушиш ръката ти трябва непрекъснато да "трепери", за да не се изгори бебо.
Виж целия пост
# 11
От самото начало си го подсушавам с хавлийката му за баня и да чукна на дърво няма проблем. За първи път чувам за други методи на подсушаване Shocked  Shocked Акушерката, която дойде у нас като ни изписаха и ме ориентира какво и как го изкъпа и подсуши с хавлия........и аз така пък ще видим Confused
Виж целия пост
# 12
Свеки ми беше донесла паму4ни пелени-вършат страхотна работа Grinning
Виж целия пост
# 13
не знам дали ще  се изкажа адекватно,защото такива проблем4ета съм нямала но идеята е не да " тръква6" тези места а  
 да ги докосва6 леки4ко ,с хавлиената кърпа или не6то друго което  попива мн добре . сега като захладня виждам как по се изпотяват тези гън4ици и през деня вместо крем понякога слагам пудра (тя подсу6ава прекрасно).. но ако е ве4е разранено мястото  ме посъветваха да забравя за пудрата и да използвам крем4етата за подси4ане (моя се казва нутрасел)
Виж целия пост
# 14
И ние имаме такъв проблем, ще взема да пробвам тази вечер със сешоара
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия