Това ме озадачи.Дайте да го обсъдим!

  • 5 662
  • 45
http://ma-mabg.com/forum/viewtopic.php?p=1568&sid=118347506b … a28d7f4b9044193a5
Виж целия пост
# 1
всеки лекар си има собствено мнение #2gunfire
понякога НЕзнанието е злато Naughty
Виж целия пост
# 2
Направо се панирах.Аз къде ли си нямам вяра на лекари,а сега съвсем се обърках.Значи те ни убеждават доброволно да тровим себе си и децата си.Нашата зъболекарка все ми повтаря да им давам Зимафлуор.И кой може да ми каже каква е концентрацията на флуор в софийската вода-никой.Сина ми има бяло петънце на новия зъб.Сигурно е от това.Ако някой знае къде в София мога да занеса вода за изследване нека ми каже .Ще му бъда много благодарна!
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101468.0  Peace

всеки лекар си има собствено мнение #2gunfire
понякога НЕзнанието е злато Naughty
И аз така мисля Confused
Виж целия пост
# 4
Цялата книга на др Атанас Гълъбов си струва да се прочете  bouquet . Ще те "светнете" за доста неща с които ни заблуждават newsm78
Виж целия пост
# 5
Ако вярвате на всичко, което четете, без да сте критични.....ще психясате, а за да сте критични, трябва да сте информирани по дадения въпрос.....та всяко нещо си има две страни.
Как ли сме живи изобщо и как човечеството оцелява....ми приспособява се. От водата излиза на сушата, развива се тоз организъм, загубва се някой вид, появява се нов....я не се панирайте Simple Smile
Никой не е вечен.

ПП: от няколко дни съм философски настроена, не ме приемайте на сериозно
Виж целия пост
# 6
олеее, аз давам флуор на моето бебе от втория месец всеки ден по предписание! За бъдещите зъби... Наистина ли е противозна4но?  #Crazy А в България така ли е? Тук от първия месец се дава всеки ден витамин Д, от втория флуор, имам даже купено коли4ество за поне 5 месеца!

Полудях ве4е, навсякъде 4ета колко зле е вси4ко, сега реших да не си ваксинирам бебето, защото от два месеца се занимавам с етюд по ваксините, докато накрая се изплаших. Ве4е се питам какво да правя.
Виж целия пост
# 7
На моят син новото зъбче също излезе с бяло петънце, а педито онзи ден точно това ми казваше, че това били глупости и да си давам капките????????
Ей използват ни децата за опитни зайчета и това ме вбесява #2gunfire #2gunfire #2gunfire!
Виж целия пост
# 8
Хе-хе, моята лична лекарка/педиатърка я чух как пита една друга мама по колко капки Флуор се давали на бебетата, защото други майки я питали, и въпросната мама я информира, да знае какво да казва на майките. За тези изследвания със сигурност не е чувала. Аз съм чувала и съм скептична към даването на Флуор; първия път давах, но следващия ще си го спестя. А с таткото водим война за "по-малко паста" на четката за зъби на детето, точно по тази причина.
Виж целия пост
# 9
олеее, аз давам флуор на моето бебе от втория месец всеки ден по предписание! За бъдещите зъби... Наистина ли е противозна4но?  #Crazy А в България така ли е? Тук от първия месец се дава всеки ден витамин Д, от втория флуор, имам даже купено коли4ество за поне 5 месеца!

Полудях ве4е, навсякъде 4ета колко зле е вси4ко, сега реших да не си ваксинирам бебето, защото от два месеца се занимавам с етюд по ваксините, докато накрая се изплаших. Ве4е се питам какво да правя.

Аз отказах да пия флуор през бременността. Отказах и на педито да давам флуор на бебока, тя не се възпротиви.
Пием изворна вода без флуор, но пък от известно време в яденето на Бобо слагам йодирана сол с флуор. Пастата му за зъби също е с флуор.
Мисля, златната среда е най-добре...Номера е как да я нацелиш .
Виж целия пост
# 10
Мнението на моя зъболекар е ,че той повече вреди.
Виж целия пост
# 11
Е вече наистина съвсем се обърках. ooooh!Трябвало да захраня късно,ама кой да ми каже-захраних рано,защото нямах интернет и въобще не бях чувала за късно захранване.Сега пък не трябвало да давам флуор,а аз давам и на двете си деца.Голямата е почти на 5 и няма нито едно кариесче.А аз си мислех,че хубавите и зъби се дължат именно но моята "грижа" за зъбките,т.е. даването на флуор.И какво да правя сега-да давам или не!? Thinking
Виж целия пост
# 12
Не съм давала флуор на дъщеря ми, сега е на 6г и има 5 кариеса, племенницата ми е на 7г, също не е пила флуор, но няма нито един кариес. Консултирала съм се с няколко зъболекари, на различно мнение са за флуора. Аз лично смятам, че вредата му е повече от ползата.
Виж целия пост
# 13
Аз не съм приемала флуор докато бях бременна. На Гери по съвет на педито започнах да давам, но  на 10-я ден  - по мое усмотрение - спрях Wink
Виж целия пост
# 14
Хе-хе, моята лична лекарка/педиатърка я чух как пита една друга мама по колко капки Флуор се давали на бебетата, защото други майки я питали, и въпросната мама я информира, да знае какво да казва на майките. За тези изследвания със сигурност не е чувала. Аз съм чувала и съм скептична към даването на Флуор; първия път давах, но следващия ще си го спестя. А с таткото водим война за "по-малко паста" на четката за зъби на детето, точно по тази причина.

Че то има детски пасти за зъби без флуор, например Ненедент и се продава в аптеките.
На съм пила флуор по време на бременността и не/не ще давам на детето. Да чукна на дърво до сега има прекрасни бели зъбки!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия