Предразположеност към запушени каналчета?

  • 578
  • 6
Въпросът ми е провокиран от това, че потенциалният ми проблем със запушване винаги се появява на едно и също място... Дясната гърда/точно до подмишницата/...
Защо обаче точно там? И защо винаги там? Защо не някъде другаде?
Всъщност да не оставям впечатлението, че съм се сблъсквала със сериозен проблем...
Просто на това място вече два пъти преди седмици ми се появяваше възелче -  леко болезнено. С навременни мерки успявах да овладявам положението/за което ви благодаря, момичета - информацията тук е безценна!!! Hug/. Днес обаче възелчетата  бяха няколко, мястото около тях чувствително и беше видимо подуто, застанех ли пред огледалото. С топли душове и лецитин пак успях да се справя/Слава Богу/. Вече всичко е наред...
Чудя се обаче от какво е провокирано това запушване на точно това място?
Между другото точно в тази част на дясната гърда майка ми имаше много сериозен проблем преди време. Но не ми се говори за това... Важното е, че всичко мина благополучно...

Възможно ли е да е от сутиена? Всъщност прочетох, че е възможно, но пък се появява само от едната страна... Не спя на тази страна вечер...
Сигурно стана много объркано. Просто разсъждавам на глас.
Май бих могла да формулирам въпроса си така - дали запушванията се появяват често на едно и също място?
Виж целия пост
# 1
Може да има някакво малко срастване на това място, просто каналчето да е било прекъсвано някога - от удар примерно.
Помисли и за други възможни причини - колана на колата къде ти минава? Или друга някаква привична и често повтаряща се дейност, която да оказва влияние? Да седиш дълго в такава поза, че това място да е притиснато - например когато се държи телефонна слушалка? (не точно това - а просто нещо подобно).
Виж целия пост
# 2
Възможно е да е резултат от някаква травма, както Хедра пише, за която ти дори да не си спомняш.

Други възможни причинители - дръжката на дамската или бебешката чанта, особено ако я носиш преметната на една страна; банел на сутиен също...

Обърни сериозно внимание на диетата си. Изключи всички храни, които са приготвени с консерванти, с високо съдържание на наситени мастни киселини - промишлени сладкиши и тестени продукти; маргарин; консервирани храни. Яж храни, приготвени само с олио или зехтин, домашна храна, наблегни на плодовете и зеленчуците. Не спирай лецитина, щом имаш хроничен проблем, пий го и профилактично.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви! Знам аз къде мога да срещна най-бързо подкрепа  bouquet
Да, възможно е и да съм се удряла някога някъде там... Нямам спомен.
Но всъщност главният заподозрян май е банелът/или банелата newsm78/ на сутиена. Може би това, че гърдите ми са в някаква степен различни, прави така, че от едната страна сутиенът стои по различен начин и може би притиска нещо си.
Всъщност щях да пиша още в предишния си постинг, но просто ми изскочи от главата, че като че ли проблемите се появяваха винаги след уикенда - когато обикновено по цял ден сме навън и съответно съм по цял ден със сутиен/у дома не нося/.
А това, че и вие мислите за възможна причина именно някакво такова притискане, май трябва да ми подскаже, че може би именно там е проблемът...

Иначе пия лецитин профилактично, но дали е съвпадение, че в момента, в който намалих дозата от две капсулки дневно/тоест общо 2000 мг./ на една, проблемът се появи отново? Thinking

Дали е добре да се пие по-продължително време малко по-висока доза от тази, която се препоръчва профилактично, от 1000 - 1200 мг. на ден? Например 2 000 мг.
Виж целия пост
# 4
Максималната доза, в която може да се приема лецитина, е от порядъка на 50 грама, така че 2гр дневно няма никакъв проблем да си пиеш продължително време. Но вероятно е именно заради притискането на банела.
Виж целия пост
# 5
На въпроса дали запушванията се появяват често на едно и също място - да, след запушване каналчето локално леко се деформира и съответно вероятността там да се появи ново запушване, е по-голяма. По тази причина трябва да се внимава особено запушването да се разкара напълно и да няма задържане на мляко. А банелът на сутиена е напълно възможна причина за запушване - от подобни проблеми съм си махнала банелите на всички сутиени (или купувам без) Crazy.
Следи също за поемането на достатъчно течности и храни богати на вит.С.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви, момичета! Hug
Ще се възползвам от препоръките ви. Силно се надявам в бъдеще да нямам подобни проблеми...
Особено ме заинтригува това, че начинът на хранене също оказва влияние върху евентуалната поява на запушвания, така че започвам да обръщам по-голямо внимание и на това как се храня.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия