Да се похваля и аз, нали съм "новак"!

  • 909
  • 10
Еее, да се похваля и аз с първата си питка в живота! В неделя правихме кръщене на дъщеря ми и с голям мерак направих питка след внимателно изчитане на всичките форумски съвети и рецепти за питки. Поствам я да я видите, въпреки че изглежда малко като "Слънце-идиот", щото очите и устата много се надуха от втасването  hahaha, ама аз и така си я харесах, а и получих доста похвали, че беше и вкусна от горе на всичко.

Благодаря на вас, мами, вие сте моето вдъхновение!

Да кажа още само, че правих и козунак на великден, пак по рецепта от форума, и пак стана много успешен. Не знам дали е късмета на начинаещия, но вярвам, че когато правиш нещо с много мерак и любов, все ще стане хубаво.  Абе, нали знаете какво разправя Куелю, че когато много силно желаеш нещо, цялата вселена ти помага.

Мерси още веднъж, че ви има!
Ето и питката:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=17949&AlbumId=53836


Виж целия пост
# 1
Браво ! Много е хубава, а сигурно и вкусна!  Peace
Виж целия пост
# 2
Много е хубава питката Hug
Браво! smile3501
А и за хубав повод Hug
Виж целия пост
# 3
ШЕСТ + ти е питката и  доста добре изглежда   chef
Виж целия пост
# 4
Браво, Бисквитке  smile3501. Много хубаво изглежда питката!
Ще съм ти много благодарна ако дадеш рецептата smile3525
Виж целия пост
# 5
didi-ik, тя рецептата е от форума, ако потърсиш ще я намериш (извинявам се на мамата, че не си спомням коя е точно), но ето рецептата, копирана както си беше:

СЛАДКА ПОГАЧА „РОЗИЧКИ”

Продукти:
3 яйца + 1 жълтък за намазване
3 суп. л. олио
3 суп. л. захар
3 суп. л. оцет
60 гр. масло
1 равна суп. л. сол
1 кг. брашно (+ резерва)
Мая, колкото кибритена кутия (1 кубче от турската)
Прясно мляко – колкото поеме мекото тесто

Приготвяне:
Маята се размесва с 1 ч.л. захар и щипка сол, добвая се топло (но не горещо!) прясно мляко (не цялото количество) и малко брашно до получаване на кашичка. Покрива се с кърпа и се оставя да втасва. Като втаса веднъж (горе-долу трябва тройно да увеличи обема си), се разбръква и се оставя да втаса още веднъж. Млякото се затопля. Брашното се пресява в затоплена тавичка. Яйцата се разбиват.
В пресятото брашно се прави кладенче и при постоянно разбъркване се добавят първо разбитите яйца, олиото, захарта, оцетът, солта и маята, като се бърка. Добавя се малко по малко топло прясно мляко, докато се получи меко тесто. Измесва се с мазни ръце (с олио и/или разтопено масло). Тестото трябва да е меко, топло, но да не лепне. Оставя се да втаса на топло и завито с кърпа. След като втаса, от тестото се разточва голяма кора с дебелина около  7-8 мм. Намазва се с разтопеното масло и се навива на руло. Реже се на парчета с големина около 5 см, които се нареждат вертикално в тавичка. Намазва се с жълтък, разбит с малко олио и се пече в предварително загрята умерена фурна. Тези, които имат вентилатор във фурната, да го използват!

Аз обаче не я направих на розички, а на слънце (пак има голяма дискусия по темата назад във форума), потърси с търсачката питка хризантема или питка слънце да видиш как се реже, ако не я намериш ще потърся аз.

Виж целия пост
# 6
Браво Biskvitka, страхотна питка си измайсторила!  chef  bouquet Аз не съм новак, имам доста семеен стаж, но откакто попаднах в тоя форум, хиляди пъти сам си казвала, добре, че са  момичета и форума! Толкова са ентусиазирани и всеотдайни, че направо ме заразяват. И такива практични, лесни, вкусни и ефектни рецепти дават във форума, а за тортите просто нямам думи! И от време на време се майтапят в къщи / като ме гледат, че се ровя из форума/, че май ще им излезе късмета да сготвя нещо за ядене  и няма да останат гладни. Така, че и аз научих много нови рецепти и съм много, много благодарна!
Виж целия пост
# 7
Бисквитка, благодаря!   rotfImao smile3525

Браво Biskvitka, страхотна питка си измайсторила!  chef  bouquet Аз не съм новак, имам доста семеен стаж, но откакто попаднах в тоя форум, хиляди пъти сам си казвала, добре, че са  момичета и форума! Толкова са ентусиазирани и всеотдайни, че направо ме заразяват. И такива практични, лесни, вкусни и ефектни рецепти дават във форума, а за тортите просто нямам думи! И от време на време се майтапят в къщи / като ме гледат, че се ровя из форума/, че май ще им излезе късмета да сготвя нещо за ядене  и няма да останат гладни. Така, че и аз научих много нови рецепти и съм много, много благодарна!

Взе ми думите  newsm10
Откакто намерих този форум не съм отваряла готварска книга!
Виж целия пост
# 8
Страхотна питка!Браво! Peace
Виж целия пост
# 9
Браво за питката!Справила си се страхотно Peace
Виж целия пост
# 10
Браво Biskvitka, страхотна питка си измайсторила!  chef  bouquet Аз не съм новак, имам доста семеен стаж, но откакто попаднах в тоя форум, хиляди пъти сам си казвала, добре, че са  момичета и форума! Толкова са ентусиазирани и всеотдайни, че направо ме заразяват. И такива практични, лесни, вкусни и ефектни рецепти дават във форума, а за тортите просто нямам думи! И от време на време се майтапят в къщи / като ме гледат, че се ровя из форума/, че май ще им излезе късмета да сготвя нещо за ядене  и няма да останат гладни. Така, че и аз научих много нови рецепти и съм много, много благодарна!
Точно! HugБлагодарна съм на всички мами за вдъхновението!  bouquet
И браво за питката-страхотно си се справила!!!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия