za tatkovcite i rajdaneto

  • 1 602
  • 29
iskam da vi pitam kakvo mislite za prisastvieto na tatkoto po vreme na rajdane i ima li mami koito iskat da spodeliat vpe4atlenia za i protiv tova tatkoto da e tam
Виж целия пост
# 1
Дали да присъства или не таткото, се решава само от двамата. Това е твърде личен въпрос. Аз лично не исках мъжа ми да присъства - смятам, че това е доста интимен момент и предпочитам да не ме вижда в това състояние. Не мисля, че като ме види как се "мъча" и от това респекта му към мен ще се повиши, а и "мъчението" е за да дадеш живот, а не да търсиш нечие възхищение. Но това е мое мнение. Какво ще решите вие зависи само от вас. Може изживявайки заедно този велик момент да изпълните още повече живота си. Помислете, поговорете и си решете сами. Каквото и да е решението ви обаче, това ще си остане най-безценния момент в живота ви.
Виж целия пост
# 2
И аз, и аз нашият татко сме "за". Искам да имам близък човек до себе си, а и той самият казва, че иска да преживее този важен момент пълноценно.
Виж целия пост
# 3
Въпрос на личен избор, аз не исках таткото да присъства
Виж целия пост
# 4
И аз не го исках - щеше да бъде опасно за докторите  Wink
Виж целия пост
# 5
И аз не го исках, щях и за него да се притеснявам да не припадне ...
Виж целия пост
# 6
Смятам, че присъствието на таткото по време на раждане е естествено и нормално, защото го прави съпричастен към този така важен момент: да даде морална подкрепа на жена си; да види първите мигове от живота на детето си; да подели с майката болките, страховете, нетърпението, щастието. Не мисля, че е подходящо по време на раждането бащата да си седи на работа или в кръчмата и да види детето си заедно с чичовците и лелите на изписването.
За мен и моят съпруг бременността и раждането са моменти, които трябва да бъдат споделени и от двамата родители, така както двамата са споделили правенето на бебето  Simple Smile мъжът ми говореше все в множествено числи: бременни сме, отиваме да раждаме и т.н. и мисля, че това е редното и нормалното положение. Крайно време е да скъсаме с предразсъдъците на нашите баби, че има нещо мръсно и срамно в раждането и трябва да се прави скришом в обора Imp
Мъжът ми е изключително щастлив, че присъства на раждането на сина ни горещо го препоръчва на всичките ни приятели. Той споделя, че за него най-важно е любимите му същества (аз и бебо) да сме добре и не може да си представи да не е до нас в критични моменти. На негово място бих постъпила по същия начин.
Виж целия пост
# 7
neli mnogo mi xaresa kak misli6 i az sam na tova mnenie
Виж целия пост
# 8
Когато Симонка се раждаше тати нямаше възможност да е при нас.Но когато решим да си имаме второ/много се надявам това да стане скоро/ не виждам нищо лошо таткото да присъства на раждането.Въпрос на гледна то4ка,аз съм за присъствието. Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses
Виж целия пост
# 9
Виж още мнения по темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6920&highlight=%F2%E … E0%E6%E4%E0%ED%E5
Виж целия пост
# 10
И моят мъж присъства по време на раждането. И двамата много искахме да сме заедно. Той сега гордо заявява, че сме "раждали" детето, а не че аз съм го родила.

Според мен в самия акт на даване на нов живот няма нищо срамно. Да си призная изобщо не разбирам от какво би трябвало да ме е срам при положение, че не съм забременяла непорочно, а именно от този мъж (т.е. той е достатъчно добре запознат с анатомията ми). Освен това не считам, че ще променя с нещо отношението му към себе си като види колко се "мъча" докато раждам. Всеки човек е наясно, че животът идва с болка на този свят. Стига и двамата да искат и да са освободени от предразсъдъци таткото може да види появата на бебето и после да разказва с гордост за този момент. Няма нищо по-хубаво от това да чуеш първия плач на бебето, което си създал с толкова много любов!

Присъствието на съпруга ми много ми помогна. Разтриваше ми кръста по време на контракциите, а докато напъвах ме галеше по главата и ми казваше, че ме обича. Даваше ми сили докато бебето излизаше и се държа прекрасно!
Виж целия пост
# 11
Мдаа, напълно съм съгласна че това се решава и от двамата. Thinking
 И при нас както при Nellie от самото начало не стоеше въпроса кое как ще е, кой как е и кой къде а бяхме едно цяло kiss  и разбира се от самосебе си дойде решението че таткото ще е с нас и във великия момент. Не съжалявам и за миг че споделихме мъката и радостта, защото освен съпричастност, получих и прекрасни снимки и филмчета photo  от първите мигове на нашето съкровище, все неща които не бих помнила и не бих видяла ако го нямаше таткото с нас. Заради всичко това горещо препоръчвам раждане с присъствието на бащата newsm10 .
Виж целия пост
# 12
аз бих искала мъж ми да присъства на раждането на второто (живот и здраве като го направим), стига да може да го издържи Wink Скоро кумата ми като раждаше я питах за това и тя каза, че в 2ра градска нямало такава практика, пък и кума няма да издържи Wink
Виж целия пост
# 13
Още откакто разбрахме, че съм бременна решихме да бъдем заедно по жреме на раждането. Не виждам никакви недостатъци на това решение , а сомо плюсове. Но нека всеки да направи избора за себе си  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
pri men prisastvieto na tatkoto 6te e zadaljitelno,toi 6te e glavnoto deistva6to lice. Shocked nie sme 2 v 1- tatko-ginekolog,niamam izbor,no mislia ,4e niama da mu e lesno kato pri vsiko drugo rajdane v bolnicata..niama lo6o tatkovcite da prisastvat,ne samo za podkrepa ,ako sa tarsa4i na silni use6taniq opredeleno 6te gi namerqt v rodilnata zala s mama kiss
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия