Моля за съвет опитните майки кърмачки!

  • 555
  • 2
Първо искам да се извиня ако вече има такава тема но просто сега нямам време да чета всичко написано по въпроса а той е простичък но много ме тормози
Значи ситуациата е следната: синът ми се роди на 25.05. понеже беше със секцио кърмата ми слезе на 5-ия ден дотогава нищо поради тази причина в росилния дом му даваха адаптирано мляко Фризолак и сега не ще да засмуче гърдата. Зърната ми са добре излезли и буквално му капе в устата но той не иска да засмуче само реве затова цедя с помпа и му давам с шише цедя от всяка гърда по десет минути и се събират около 35-40 мл. Въпроса ми е дохранвам ли с АМ и колко е нормално да изсуква бебето на едно хранене.
Многоблагодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65156.0
Виж целия пост
# 2
Честито бебенце Grinning
Чудесно е, че се опитваш да кърмиш по всеки начин, който ти е възможен - много е хубаво също така, че нямаш проблем с гърдите и зърната и успяваш да изцедиш достатъчно за нуждите на бебчето. Всяка майка се притеснява дали бебето получава достатъчно - но обикновено няма повод за притеснение. Това количество (около 40мл) е достатъчно за бебенцето ти - то е съвсем мъничко, в момента стомахчето му е колкото орехче, просто не може да побере повече. Най-добрият ориентир дали му стига са памперсите на бебето - ако не предлагаш вода и мокрите 4-6 памперса и на поне 2 от тях е акало жълти акита, значи млякото му е съвсем достатъчно (мокър памперс означава това - излей върху сух памперс 2 с.л. вода, толкова тежко е ок).
Проблемът с бибероновото сучене и отказа на гърдата се среща много често - но е съвсем преодолим и тук има доста мами, които успешно са се справили с тази ситуация. Ще ти е нужно основно упоритост и съвсем простички трикове, за да научиш за няколко дни бебето да суче на гърдата.
Примерно тук може да намериш доста варианти, които да изпробваш и да видиш кое най-добре работи при вас:
Цитат
На първо място трябва решително да се премахне биберона - и за хранене,и залъгалка,ако давате. Бебето трябва да суче само на гърдата - а ако се налага дохранване,то може да става с чашка,лъжичка,капкомер или от онези бебешки спринцовки за даване на лекарства (те са с мек накрайник за разлика от обикновените).
Предлагайте на бебето гърдата,когато спи или даде и най-малкия признак на разбуждане - когато насън вземе да върти главичка,да въздиша,да суче устнички.Заспалото или сънено бебе по инстинкт суче правилно и не се противи на гърдата.Не чакайте бебето да се събуди и да ревне - тогава е прегладняло,сърдито и няма да иска да сътрудничи.Има време за смяна на памперси и т.н. - храненето е приоритет в момента.
Още няколко идеи как да залъжете детенце - да цедите малко,за да тръгне млякото и тогава да се сложи бебето на гърдата.Може да се цеди и директно в устичката му (на ръка),докато малкото схване за какво иде реч.Друг вариант - да се лъжете с биберона и след няколко дръпвания да предлагате гърдата.Да се покапе мляко върху гърдата и тогава да се предложи.Може да пробвате и силиконовите накрайници (но този метод най-малко ви го препоръчвам),така бебето се лъже,че суче от шише.
Важно е в тези случаи да следите реакциите на бебето - понякога то започва да се сърди не заради самото сукане,а в момента,когато млечната струя намалее (защото от биберона тече винаги с еднаква скорост).Тогава помага да се прави компресия на гърдата (има статия в Библиотеката за това как се прави),а също да се практикува и т.нар. switch nursing,т.е. веднага да прехвърляте бебето на другата гърда,където млякото още тече силно - такова сменяне може да се прави по няколко пъти в рамките на едно хранене,за да се поддържа интереса на бебето.

Успех и пиши как се справяте Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия