Глисти?

  • 5 215
  • 17
   Здравейте мами. Реших първо към вас да се обърна за помощ, защото тук винаги съм получавала точна и своевременна информация. Та проблема ми е следния: от известно време / десетина дни / детето ми, което е на година и 9 месеца повръща през вечер почти. Първо се закашля и след това..... Акото също понякога е доста странно-много гладко и еластично / надявам се, че не ви се повдига от описанието /. Също така много често през деня скърца със зъби. Доскоро мислех, че го мъчат зъбите, но една позната ми каза, че може да има глисти. Моля ако някой се е сблъскал с такова нещо нека ми пише. Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Съмнявам се да са глисти.
Но можеш да направиш едно изследване за твое успокоение.
Скоро да си включвала някаква нова храна?
Педиатърът ви какво мисли за това повръщане?
Виж целия пост
# 2
Не съм го водила на лекар. Вчера се бях запътила, но тя била следобед и реших да изчакам още един ден и той реши да не повръша вече / и слава богу де /. Сега всъщност само много усилено скърца със зъбите. Като си представя, че може да има такива гадинки и направо настръхвам.
Виж целия пост
# 3
хм... скърцането със зъби не е симптом за глисти, макар и бабите да твърдят така.

Сигурни признаци за детски глисти:
Повръщане на самите глисти - няма как да не видиш 20 см глист
бясно чесане нощем по дупето
Изследване на скоч-лепенка, с която се взема отпечатък от кожата около ануса - гледа се под микроскоп за яйца. Материала се взема сутрин, преди детето да е ходило по нужда и преди да е измито (мие се вечерта и сутринта се взема отпечатък)

Другият вариант - острици - са малки кръгли червеи около 1 см дълги.
При тях повръщането не е така срещано.
Бясното чесане обаче си остава, а също и яйцата около ануса.
Ако има такива глисти е възможно да ги намираш в акото.
Остриците се срещат често, особено у деца дето ходят на ясли. Играят си в пясъка, някое се зарази и после като насън си чеше дупето, разнася яйцата.
Остриците обаче често остават незабелязани от неспециалист, а организма за около месеца се самоочиства, ако детето се гледа при добра хигиена като цяло.

Промените на самите изпражнения се дължат на храната, а повръщането може да има и много други причини.
Виж целия пост
# 4
Скърцането със зъби...може да си е просто скърцане със зъби.
И двете ми деца скърцаха, и аз като малка съм била скръцла...никой не е имал глисти.

За повръщането..даное  спряло   bouquet
Виж целия пост
# 5
Не се чуди, ами пусни изследване. Всъщност две изследвания - това с тиксото и фекална проба, в паразитолотия . 3-4 пъти съм правила на сина ми, за щастие винаги отрицателни. Но по-добре отколкото да ме гризат съмнения. Тези изследвания поне не са инвазивни.
Дойде сезонът на стомашно-чревните вируси. Може това да е. Дано вече сте се оправили.
Виж целия пост
# 6
Големият ми син скърцаше много със зъби и правихме изследване - всичко беше О.К. Hug
Аз също съм скърцала със зъби като малка и съм спяла с дупето нагоре и съм имала глисти Sick
Направи едно изследване и дано всичко е наред  Praynig
Виж целия пост
# 7
При най-малкото съмнение от моя страна (скърцане със зъби денем и нощем, да се почеше по дупето), веднага правим изследване...
Винаги е излизал отрицателен резултат, но така аз съм по-спокойна...
Безболезнено е, става бързо и лесно, детето не се травмира - едно чревно изследване и спиш спокойно Peace
Виж целия пост
# 8
сестра ми като беше малка (ние имаме голяма разликар )много скърцаше със зъби докато спеше и мама беше чула , че може да са глисти ,но не беше това .После си отшумя от самосебе си даже и сега от време на време й се случва докато спи.Не ми се вярва да са глисти но все пак отидити на лекар. Hugза твое успокоение
Виж целия пост
# 9
Следобед ще го водя при педито, че тя днес е втора смяна. Ще държа да даде направление за изследвания. Ох, дано всичко да е наред. Надявам се проблемите да са от зъбите и да няма такива гадинки. Дано не ни мотаят с резултатите.
Виж целия пост
# 10

Повръщане на самите глисти - няма как да не видиш 20 см глист


 Shocked Сигурна ли си че могат да се повърнат? 20см newsm78 Да се изакат може би ? newsm78
Виж целия пост
# 11
Не се тревожи - според мен не са глисти!
Моят син също повръщаше по този начин през вечер, че и всяка вечер, а понякога и през деня.Слава Богу - скоро не е имал такива подвизи PraynigОсвен това той си скърца със зъби, откакто взеха да муникнат горните резци, после кучешките и кътните зъби.И аз се бях шашардисала да не е глисти, но направихме изследвания и то защото трябваше да тръгне на ясла през март.Оказа се, че всичко е наред Laughing
Така, че не се тревожи - явно днешните младежи обичат да скърцат със зъби от малки!
Успех и дано всичко е наред! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 12

Повръщане на самите глисти - няма как да не видиш 20 см глист


 Shocked Сигурна ли си че могат да се повърнат? 20см newsm78 Да се изакат може би ? newsm78

Да се изакат, разбира се.  Peace Глистите живеят и се полепват в чревния тракт, не в стомаха. Невъзможно е да се повърнат.
Виж целия пост
# 13
Може и да се изака, и да се повърне.

Цикъл на развитие на детски глисти:

Яйцата, отделени от женските, заедно с изпражненията се изхвърлят във външната среда. За развитието на зародиша е необходим кислород в продължение на 10-40 дни, в зависимост от температурата. Ако такова яйце попадне в храносмилателната система, обвивиката му се разрушава и се освобождава ларвата. Преди да се превърне във възрастен индивид, ларвата преминава  в кръвоносните съдове на стените на червата и по кръвен път минава през черния дроб, сърцето и белия дроб и попада в трахеята, оттам през глътката отива пак в храносмилателната система. (ето в този момент от развитието си може да се повърнат глисти) В тънките черва вече съзрява възрастен индивид.
Женските са по-дълги от мъжките.

По въпроса за скърцането със зъби:
НЕ Е ПРИЗНАК за наличие на глисти!!!!
Най-често бебетата скърцат със зъбки, защото са си "открили" зъбките.
По-големите деца може да скърцат било поради невроза, било защото сънуват, или чисто случайно.
Виж целия пост
# 14
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия