Първи учебен ден 2018/2019

  • 28 706
  • 19
# 15
Аз се извинявам за може би тъпия си въпрос,но по принцип в колко часа започва откриването на първия учебен ден? ...доста отдавна съм била ученичка и не помня Relaxed
Виж целия пост
# 16
И аз се чудех това, но моят син ще е първокласник и преди първия учебен ден ще има родителска среща, та там трябва да кажат...
Но би трябвало да има изнесено обявление пред вратите на всяко училище - най-добре наминете ден-два преди 17-ти, за да проверите...
Виж целия пост
# 17
Всяко училище обявява на сайта си, най-често в 10 ч започва.
Виж целия пост
# 18
Учебната година започва винаги на 15.09 и приключва на 14.09 (следващата календарна година).
За учебната 2018/2019г първият учебен ден трябва да е на 17.09 (откриване на учебната година, възможно е по места, особено за по-големите , да имат намалени часове), тъй като 15.09 се пада събота (почивен ден).
Графикът за учебните дни и ваканциите, начало и край на двата срока, ДЗИ и др. ще бъде уточнен и публикуван по-късно на страницата на МОН.

#Mama Ru

Извинявай,от кога се учи пълни 12 месеца,че да се почва на 15.09 и се свършва на 14.09,Госпожо "Министър" ?
Виж целия пост
# 19
Откакто законът го повелява, г-н Питащ. Mama Ru коментира продължителността на учебната година, а не броя на учебните седмици.

Чл. 101. (1) Училищното образование се организира в учебни години.
(2) Учебната година включва учебни срокове, учебни седмици, учебни дни и учебни часове, както и ваканции.
(3) Учебната година е с продължителност 12 месеца и започва на 15 септември, а в спортните училища – на 1 септември. В случай че 15 септември, съответно 1 септември е почивен ден, тя започва на първия
следващ работен ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия