Кърмене през деня и шишенце през ноща???

  • 1 082
  • 19
Поздрави на всички и от нас- аз и моето бебче сме 7 дена заедно- роди ми се на 23.06. От вчера сме си вкъщи и започваме лека полека да свикваме един с друг, но не е лесно!Исках да попитам какво ще кажете за следния режим на хранене- през деня няма проблем и си кърмя бебето по 6-7 пъти, през нощта обаче вече съм толкова изтощена, че снощи му приготвих едно шишенце и фризолак и когато то се събуди към 3 му го дадох. Днес се чудя дали за бебо е полезно такова хранене- през деня да кърмя, а през нощта да давам адаптирано млекце. Какво ще ме посъветвате?
Виж целия пост
# 1
Първо ЧЕСТИТО БЕБЧЕ!!! и добре дошла при нас Hug  bouquet
По въпроса - между 3 и 8 сутринта нивата на пролактина са най-високи и съответно стимулацията на лактацията най-сериозна (ама едно изречение спретнах ooooh! ) Пробвала ли си да кърмиш легнала? Разбирам колко си изтощена, но нощната стимулация на лактацията наистина е важна, още повече, че и нощното изпразване на гърдите е много полезно за майката. Аз лично ако не кърмех на 3-4 часа нощем направо се изливах.
Сама ли гледаш бебчето? Ако някой ти помага през деня можеш да си полягваш с него (пък и да не ти помага пак можеш да си поспиваш) и така да не си много изморена нощем.
Та като цяло съветът ми е да не даваш адапте нощем. Дори ако е да прескочиш едно хранене по-добре изцеждай през деня и събирай кърма, отколкото Фризолак. Ти опитвала ли си го - отвратителен е Sick А това от шишето кой му го дава?
Виж целия пост
# 2
Мисля, че е абсолютно излишен фризолака, особено ако ставаш да му го даваш ти. Какъв е смисълът след като така и така се будиш? Направо си вземи бебчето при себе си и се кърмете спейки. Ние правим така вече 9 месеца. Още от първия ден  Peace Няма от какво да се притесняваш. Знам, че се изморяваш много, при всеки е било така, особено при тези, които са родили секцио, но знай, че кърмейки се нощем, ще ти е много по- лесно отколкото да ставаш да правиш мляко и да му го даваш(защото адаптето трябва да се приготви прясно, а не да се дава вече готово и престояло мляко). Та, моят съвет е- вземай го при себе си и се кърмете легнали. Няма проблеми!
Виж целия пост
# 3
Нощното хранене в 3:00 го давах с шише, само че изцедена кърма и така до 4-тия месец, точно поради същата причина, че адски много ми се спеше и ми беше по лесно да стана и да затопля приготвеното шише вместо да кърмя!? Докато един ден бяхме на гости в друг град и ми беше неудобно да ставам да топля млякото и го накърмих, чак тогава осъзнах, че няма по-голяма глупост от това вместо да си накърмиш детето за 10мин. и да продължиш да спиш,  да ставаш и да се занимаваш да топлиш шишета, да не говорим, че на сутринта гърдите ми бяха така препълнени, че имах чувството че ще се пръснат. Моят съвет е първо пробвай и след това реши какво ще правиш по-нататък.  Naughty
Виж целия пост
# 4
гушкаш бебето и спите заедно - това е решението на проблема ти Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Първо ЧЕСТИТО БЕБЧЕ!!! и добре дошла при нас Hug  bouquet
По въпроса - между 3 и 8 сутринта нивата на пролактина са най-високи и съответно стимулацията на лактацията най-сериозна (ама едно изречение спретнах ooooh! ) Пробвала ли си да кърмиш легнала? Разбирам колко си изтощена, но нощната стимулация на лактацията наистина е важна, още повече, че и нощното изпразване на гърдите е много полезно за майката. Аз лично ако не кърмех на 3-4 часа нощем направо се изливах.
Сама ли гледаш бебчето? Ако някой ти помага през деня можеш да си полягваш с него (пък и да не ти помага пак можеш да си поспиваш) и така да не си много изморена нощем.
Та като цяло съветът ми е да не даваш адапте нощем. Дори ако е да прескочиш едно хранене по-добре изцеждай през деня и събирай кърма, отколкото Фризолак. Ти опитвала ли си го - отвратителен е Sick А това от шишето кой му го дава?
Честито бебче и от мен  bouquetНапълно подкрепям това мнение.Моят съвет е да не даваш АМ, а да кърмиш на поискване.Ти решаваш,успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 6
 и аз така смятам, нощното кърмене е изключително важно за бебето, а при теб стимулира лактацията. спомням си в началото колко ми беше трудно, ставах, сменях памперс,взимах я в хола и я кърмех седнала на светната лампа. издържах около 10 нощи. после едно по едно нещата отпаднаха. сега правя следното - след последното и ядене за деня около 10-11 я слагам в креватчето, щом промърка я взимам при мен и така си откарваме до сутринта. не сменям памперс и не светвам лампа. дано моя опит ти послужи.
Виж целия пост
# 7
спомням си в началото колко ми беше трудно, ставах, сменях памперс,взимах я в хола и я кърмех седнала на светната лампа. издържах около 10 нощи.
аз все още го правя и понякога заспивам в хола на дивана с бебока на гърдата ми,така ни открива тати на сутринта и даже е склонен да се премести той да спи в хола пък аз да я взимам в леглото и ад не ставам като примърца,но на мен не ми се ще да я свиквам,защото я забелязвам,че е хитруша още от сега,а е само на 42 дни....
според мен кърми си бебока и през ноща,вярно,че е изтощително,но по някое време ще притръпнеш и дори ще ти е приятно
Виж целия пост
# 8
Надявам се да не разводня темата, ама не е ли непрепоръчително да се спи с бебенцето Rolling Eyes? Питам, защото ако не е така, аз също бих се въззползвала (живот и здраве), 'щото легълцето му не е до нас и многото ставане ще ми се отрази Crazy. Мерси Hug

viliko, честит бебешор и сори за ОФФ-аEmbarassed
Виж целия пост
# 9
Много е важно нощното кърмене!!! Шишето с адаптираното ми се струва лоша идея, но в края на краищата ти си решаваш...

Успех с гледането на бебешора!
Виж целия пост
# 10
Много е важно нощното кърмене!!!
Успех с гледането на бебешора!

 Peace
Виж целия пост
# 11
   честито бебенце! Grinning
   Нощното кърмене наистина е много важно за лактацията ти. Трябва да имате поне 1-2 кърмения в интервала 3-8 ч сутринта, когато нивото на хормонът отговорен за лактацията, пролактин, е най-високо. Накратко - като  папа нощем млекце от мама, бебчо си осигурява млекце и за през деня Grinning
    Освен това поне през първите 6-8 седмици е крайно нежелателно да се дава биберон на бебето - това може да доведе до бибероново сучене и объркване на биберона и гърдата, така някои бебета предпочитат биберона и връщането им към гърдата е свързано с доста нерви и усилия. А всичко може да става толкова лесно и естествено Grinning
     Разбирам изтощението и умората ти, но даването на адапте не може да е решение на проблема и по друга причина - лактацията ти още не е регулирана,за да положиш основите на успешното кърмене, есенциално важно е бебчо да не получава нищо друго освен гърдата на мама - така гърдите ти ще са достатъчно често и ефективно стимулирани и лактацията ти ще се регулира спрямо потребностите на бебчо.
     Как ти звучи идеята  да вземеш бебчо да спинка при теб? Това е не само страхотно улеснение и удобство, а и, говоря от личен опит, мнооого приятно Grinning Първите няколко нощи сигурно  няма да можеш да се отпуснеш да спиш спокойно, ще си като на тръни. Но това притеснение бързо се преодолява и определено си струва Grinning Ако майката е непушачка и не пие, а както и ако завие бебето с отделна завивка, спането с бебето не крие никакъв риск за него.
     Ето линкове към статиите от библиотеката за спането в едно легло с бебето:  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/893/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63657.0;all
     Приятно кърмене!




   
Виж целия пост
# 12
MammaEli, мерси за отговора. Явно това да се спи с бебето си е съвсем нормално, но аз за себе си исках да разбера доколко е удачно и има ли рискове, защото спя много "въртеливо" и... незнам... Rolling Eyes За страх си е... Thinking
Поздрави  bouquet
Виж целия пост
# 13
   И аз в началото много се притеснявах да не затисна дребното, но сега така съм свикнала да се гушкаме и да го чувствам до себе си,че не знам как ще отвикна Laughing   Погледни тази статия  www.bg-mamma.com/site/content/view/893/
    Мисля,че ще даде отговори на въпросите ти Grinning
Виж целия пост
# 14

И пак мерсаж  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия