трънче

  • 5 841
  • 3
вчера ни влезе трънче в пръстчето на ръчичката - част от дървена треска, съвсем малка, около 2 - 3 мм, прозира  под кожата. Опитах се да я извадя, но не успях. Миналатата година, като я ухапа стършел и жилото остана в крачето, лекарят каза да го оставим само да излезе, дали да оставя и това трънче само да си излезе или да я мъча да го вадя. Моля, дайте съвет.   Thinking
Виж целия пост
# 1
Организма сам ще изхвърли чуждото тяло, казваш че е малко и подкожно.
Виж целия пост
# 2
Ако не се оплаква че и боцка го остави и организма ще го изхвърли.
Незнам при вас как е, но Дени много държи да има лепенки над всяко ухапано или одраскано или убодено място. Понякога прилича на реклама за лепенки, а у нас на аптечен склад за лепенки  Laughing
Виж целия пост
# 3
Моят съвет е отиди да го извадят.Изобщо не чакай,защото на мен зимата ми се заби  в палеца на дясната ръка трънче и не успях да го извадя.Съответно се консултирах с личната и тя каза същото/да го оставя само да излезе/.Да ама не само че не излезе но едва не загубих пръста си.Не искам да те плаша ,но не е шега работа,защото още не мога да се възтановя.При мен се получи инфекция,подуване/леко / и страхотни БОЛКИ.Пак личната каза да правя компреси и ще мине.Да ама НЕ!!!Инфекцията мина под ноката и тогава намерих познат хирург и отидох при него и неговите думи бяхя " Ако беше дошла след два дни трябваше да ти отрежем пръста,защото е започнала гангрена".И съответно оперираха ми пръста махнаха ноката и едва сега започна да се възтановявя.Бях с превръзки и дренаж 20дни,това е ад за майка на 3годишно дете.
Така че не чакай а отиди задължително на Хирург.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия