Има ли практикуващи каланетика?

  • 3 126
  • 13
Въпросът ми е как започнахте да се занимавате с тези упражнения (чудя се заслужава ли си да опитвам в къщи сама- само по книга)?
И още един- наистина ли ефектът е толкова бърз и поразителен?
Виж целия пост
# 1
За мен това е нещо ужасно. Ходила съм около 4-5 месеца при една жена-звяр. Ужасно много ни мъчеше, упражненията бяха трудни, лягаш по пода, дишаш прах... В зала Бонсис преди 6-7 год. Иначе спортувам от както се помня и мисля, че съм издържлива и постоянна.
Жената беше някакъв спец в каланетиката, не си спомням името и обаче.
Ходех  с една приятелка и неможех да и откажа.
Никакъв ефект. Това е моето мнение. Много е важно какъв е инструктура.
А в къщи? Незная, това е спорт, който по-лесно се прилага когато е с други хора - те все пак те стимулират / като ги гледаш/
Виж целия пост
# 2
Касетите с упражненията на Синди Крауфорд ( сега ги има и в нета ) са чудесни за изпълнение в домашни условия. Преди ходих в зала , но от както нямам необходимото време ги прилагах в нас в период на 4-5 месеца. При мен ефект имаше и то голям, но ги съчетавах и с разделно хранене Laughing
Виж целия пост
# 3
Упражненията на Синди Крауфорд ги имам от повече от 10 год. Правила съм ги дълго време (с голямо усилие на волята) и са ми втръснали ужасно. Ефект така и не успях да видя.
А за каланетиката казват, че дава страхотни резултати (без излишно натоварване) и това ме поблазни.
Виж целия пост
# 4
Касетите с упражненията на Синди Крауфорд ( сега ги има и в нета ) са чудесни за изпълнение в домашни условия. Преди ходих в зала , но от както нямам необходимото време ги прилагах в нас в период на 4-5 месеца. При мен ефект имаше и то голям, но ги съчетавах и с разделно хранене Laughing
Касетите са супер.Най-вече първата. Правих я повече от 3 год. всеки ден. Резултатите са страхотни. Има 2 програми - и се редуват, както и съкратен 10' вариант.
Но това е по скоро фитнес в домашни условия и няма нищо общо с каланетиката.
Аз съм за Синди. За 1 месец се свиква с натоварването и после е супер приятно.
Все още правя понякога нейните коремни преси и винаги едно упражнение:,,Застанали прави , единият крак свит във форма на буквата "d" мах в страни / 20 повторения/ Wink С него си махнах мазнините на ханша - само с него.
Виж целия пост
# 5
Уф Tired Освен пак да си пускам Синди Thinking
Точно първите й упражнения правех, следващите нещо не ги възприех.

А упражненията на Клаудия Шифър някой правил ли е? Не са много трудни, но дали са ефективни? newsm78
Виж целия пост
# 6
Упражненията на Синди Крауфорд ги имам от повече от 10 год. Правила съм ги дълго време (с голямо усилие на волята) и са ми втръснали ужасно. Ефект така и не успях да видя.
А за каланетиката казват, че дава страхотни резултати (без излишно натоварване) и това ме поблазни.
Защо бе Рени? Супер са упражненията.Вярно ефекта не е светкавичен, но аз се стягам сташно много с тях.
Някои упражнения съм ги правила повече от година и едва тогава съм разбирала, че ги правя неправилно.
Ако се прави неправилно едно упражнение - то е трудно за изпълнение и няма ефект /дори може да си травмираш някоя част/
Това е по-добро от каланетика. Ако говорим за истинска каланетика.
Виж целия пост
# 7
Уф Tired Освен пак да си пускам Синди Thinking
Точно първите й упражнения правех, следващите нещо не ги възприех.

А упражненията на Клаудия Шифър някой правил ли е? Не са много трудни, но дали са ефективни? newsm78
А защо не ходиш на фитнес? Много по-приятно е. Wink
Виж целия пост
# 8
Аз съм ходила на каланетика, но в зала. Три зими по ред, от януари до май, но тази зима прескочих, че ме хвана мързела.
Ефект има, но бърз - не, тялото се стяга и обиколките намаляват, ако спазваш и диета.
Виж целия пост
# 9
Рени, много зависи от инструктора, който води каланетиката. Аз лично много си харесвам моята каланетика, но тя е по-различна от това, което се смята за класическата. В каланетиката едно упражнение се изпълнява с много повторения (100-200), което прави гимнастиката доста мудна, скучна и еднообразна. Аз предпочитам да давам по-малко повторения (2-3 осмици), но непрекъснато сменям упражненията. Освен това никога не работя всички мускулни групи накуп. За горната част на тялото си избирам една мускулна група, например бицепс и правя упражнения само за бицепса. Следващия път сменям с трицепс или рамо и така всеки път редувам. Това си е мой стил, защото е невъзможно да натоваря всички мускулни групи за 6-7 минути, просто ефектът е никакъв. Бедрата също ги редувам - веднъж вътрешната страна, другия път - външната и т.н. Винаги натоварвам корем и седалище. С тези кръгови тренировки аз постигам много добри резултати, като стягане и оформяне на фигурата. Всеки път упражненията са различни и така се постига разнообразие за всички. Задължително разтягам мускулните групи, които съм натоварвала, а също така и правя малко йога-стречинг, което пък се отразява страхотно и на психиката. Не искам да си рекламирам или хваля моите методи на водене, това не ми е целта (имам повече клиенти за каланетиката, отколкото мога да поема в залата) просто споделям опит. Забравих да спомена, че и доста често давам клекове и напади, а също и лицеви опори (дамските се харесват повече  Wink ), което прави тренировката доста силова, но пък много ефективна.
За касетите на Синди - имам всичките касети и много от упражненията ми допадат, но има и доста упражнения от касетата, които вече се отричат от специалистите, водят се за противопоказни.
Мой съвет е сама да пробваш каланетиката, за да разбереш, дали ти допада и дали би имало ефект при изпълнението й. Само по книжка би било по-трудно и доста по-скучно, но все пак е някакъв вариант. По-добре е да отидеш няколко пъти при инструктор, да запомниш упражненията, които ти допадат (записвай ги след часа, за да не ги забравиш) и след това може да си ги практикуваш в къщи. Важно е да знаеш, че изпълняваш упражненията правилно, иначе няма смисъл да правиш каквото и да било, а сама няма как да разбереш, дали бъркаш някое упражнение или не.
поздрави
Виж целия пост
# 10
Дани, мерси за професионалното мнение. Така и така щях да ти го искам Wink
Ходя на фитнес, но малко ме затруднява фактът, че най-близкото студио до нас е на 30-40 мин. път (живея в Симеоново) и трябва да отделям доста време.
Може би ще се възползвам от съвета на danisport (когато намеря време да се запиша и на езиков курс на "Дондуков").
Виж целия пост
# 11
Преди много години ходих на каланетика и имаше светкавичен ефект! Но все пак бях само на 15 години и много бързо свалих излишните килца
Виж целия пост
# 12
на каланетика ходех преди години, още нямах деца и разполагах с повече свободно време Grinning но впечатленията ми са отрицателни или по-точно този вид гимнастика никак не пасва на моя буен темперамент Mr. Green харесват ми по интензивните упражнения, на каланетика не бих се записала повече Stop
Виж целия пост
# 13
 ,,Застанали прави , единият крак свит във форма на буквата "d" мах в страни / 20 повторения/ ; [/quote]

Е това упражнение и на мен ми е се набило в ума и си го практикувам. Аз много-много не съм за упражнения на земя, защото колкото и да е чистено, все има прах и това ме дразни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия