Торбичка с течност на ръчичката?

  • 849
  • 5
Здравейте мами, моят проблем е, че синът ми (1, 10 г) има едно образование като кокалче, колкото грахово зрънце на дланта на ръчичката за което педиатърката ми обясни, че е като торбичка пълна с течност, като не се знае от какво се е образувала, а тя през лекарската си практика е имала само още един такъв случай със 6 мес. бебе, на което на 1 г. от самосебеси е изчезнало, но ми каза, че ако не се махне само ще се наложи консултация с хирург, като през това време аз трябва да следя движението на пръстчето и ако има затруднение да я потърся. Затова съм много притеснена и искам да попитам, какво точно е това и има ли мама която е имала такъв проблем.
 Предварително благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 1
За моя радост не съм имала подобен проблем, но моят съвет е нека го види хирург, а не педито да чака да изчезне. Това си е работа на хирург - да каже какво може да е Peace
Виж целия пост
# 2
Не знам за детенце.
Аз имах нещо подобно. Махнаха ми го с операция, няколко месца по-късно излезе пак.
Не се навих да го махам втори път и то взе, че след време се скри.
Добре е да го види разбира се хирург.
Виж целия пост
# 3
Много благодаря за отговорите!  bouquet
А дали е опасно и какво е в същност? Лекарката нищо не ми обясни като хората, а аз много се притеснявам! Sad
 А за хирург ще ми трябва ли направление? Не съм сигурна, че ако си поискам педито ще ми даде.
Виж целия пост
# 4
голямата ми дъщеря и аз сме имали, тя на 1.6 м, аз скоро- след едно ужасно тежко носене на багаж 30 кг на едната ръка и от пръстена се появи  костица, която мърда , из4езна за 6 м при мене. при каката ортопедът каза , 4е вид кистозно образувание на ставата и се среща при възрастни хора, при тежък труд, та се пошегува и и каза да сложа монета ,колкото образуванието и да пристегна и така да ходи, докато из4езне, така и стана!успех!
Виж целия пост
# 5
Видях, че вече сте се оправили...Браво...И Виктор има такова на ръчичката, на китката отвътре. Киста на сухожилие се води...но при него се увеличи много и се втвърди, затова ортопед ни посъветва да си запишем час в Горна баня за оперативно премахване, понеже може да започне да му прави проблем, тоест да му спира кръвообръщението на ръката и да му изтръпва...Така, че това ни чака септември месец...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия