Руска рецепна

  • 8 613
  • 38
Споделях тази рецепта с мами в друга тема на този форум, обаче мисля че и тук ще свърши добра работа.

Искам да споделя една руска рецепта!    chef Много е добра особено за деца над 1 година. feeding
"Мои ленивые вареники": (всеки в Русия ги прави различно)

300-400 гр извара
4-5 супени лъжици вишни (може борвинки или ягоди)
2-3 супени лъжици „манка пшеничная”(проверете но мисля че това е  грис)
2-3 супени лъжици захар
50-60 гр растопено краве масло.
2-3 яйца
Всичко това, добавяйки брашно колкото вземе за да стане меко тестото, го месите и разделяте на равни части от тях оформяте нещо като кренвирши, това го правите на поръсена с брашно маса. „Кренвершите” ги нарязвате на парченца с дебелина 1.5-2 см и малко ги сплескайте.(получаются вареники)
Във вряща вода пускате да се варят варениките.
Като се повдигнат горе варете ги още 2-4 мин.(опитайте да сте сигурни )
Подават се с масло и сметана (тук ги подавам с масло и цедено кисело мляко)
На моето таралежче му добавям и малко пудра захар.
Както вече разбрахте с българския не съм много добре,  Embarassed  така че ако не сте разбрали нещо, питайте.
Приятного апетита!
 
Виж целия пост
# 1
НАй вкусни за мен с вишня ...мм кисело и сладко убиствено вкусно .. само дето Баба ги прави най добре  Heart Eyes


Манка е Грис на български  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Благодаря за превода на marabu  Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
Споделях тази рецепта с мами в друга тема на този форум, обаче мисля че и тук ще свърши добра работа.

Мерси много. Тези дни ще я пробвам.
Виж целия пост
# 4
много вкусно звучи,а да знаеш хубава рецепта за пирожки?обожавам ги и тези дни се побърквам да търся рецепта,но все нещо не ми харесват тези който откривам.ако имаш нещо интересно може и на лични да пуснеш също така,спасибо предварително  Grinning
Виж целия пост
# 5
много вкусно звучи,а да знаеш хубава рецепта за пирожки?обожавам ги и тези дни се побърквам да търся рецепта,но все нещо не ми харесват тези който откривам.ако имаш нещо интересно може и на лични да пуснеш също така,спасибо предварително  Grinning
Правя два вида пирожки печени на фурна и пържени във тиган или във фритюрник какви точно искаш казвай ще пиша  chef
Виж целия пост
# 6
winter, пусни рецептата за печени пирожки, моля  Praynig
Много ги харесвам.
Виж целия пост
# 7
winter няма проблем Simple Smile
Виж целия пост
# 8
леле голяма кулинарка си тогава,щом знеш и двата вида  Hug ами аз сякаш пържените ми се искат,но от друга страна печните ще да са по-малко тежки  Thinking та ако не те затруднява и двете  Embarassed благодаря,може и на руски,мне будет очен прятно  Wink
Виж целия пост
# 9
Добре момичета ще пусна само по към вечерта че тоя малкия таралеж не ми дава сега да пиша Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
"Пирожки печёные"


Пирожки печени на фурна     

Тесто:
1 чаша мляко
2 с.л захар,
1/2 ч.л. сол
200 грама маргарин
1 пакет суха мая
2 яйца,
3,5 чаши брашно
За оформяне на тестото 100 гр олио или зехтин

Приготвяне на тестото:
Мляко , сол, захар, маргарин  слагате го в някакъв съд (най добре в тефлонов) тази смес разтапяте на много слаб огън (постоянно разбърквате)до като се разтопи всичко в еднородна смес. След като изстине малко за да не се сварят яйцата, разбивате 2 яйца и ако имате миксер тази смес разбивате я на миксера 1 мин ако нямате миксер с вилица 4-5 мин.Брашното смесвате със сухата мая, добавяте по рано приготвената смес и забърквате тесто Тук пак използвам миксер ако нямате не е задължително. Получената  смес затваряте  я с капак и слагате във хладилник на 30-40 мин
До като тестото в хладилника може да направите пълнеж.

Предлагам ви няколко вида:
1 Сирене и яйце
Зелен кромид нарязвате запържвате го с малко краве масло добавете към него малко сирене и нарязани варени яйца.
Всичко това го  смесвате в еднородна смес.
150гр сирене 5-6 яйца и 3-4 стръка лук

2 Черен дроб
Сварет шепа ориз.   
3-4 стръка зелен лук го запържвате с краве масло добавяте към запръжката смлян черен дроб около (не помня на грамове) годе долу смлян да 2 чаши нека да се пържи до като не изври водата.
Всичко го разбърквате и пълнежа е готов.

Също така може пълнежа да е сладък за това използвайте по желание ягоди, вишни, кайсии, правех със смокини също става вкусно (обичам смокини). Трябва към избрания плод да добавите малко нишесте   за да не пуска вода и във всеки пиражок едно малко кубче захар.

Преди да  извадете тесто сложете на масата или на дъската на която ще работите малко олио или зехтин с негова помощ лесно ще разделите тесто на малки питки диаметър 12-13, дебелина около1см.
След като направите питките сложете във средата пълнежа  и затворете питката като защипвате по края.
Пирожките се пекът 25-30 мин на температура 220гр във плитка тава на хартия за печене. Преди да ги извадете от фурната намажете ги отгоре със сбит на пяна жълтък.
Приятного апетита!!!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Мммм, зву4и много вкусно и лесно. А това сладко ли зна4и или пресен плод?  newsm78

4-5 супени лъжици вишни (може борвинки или ягоди)
Виж целия пост
# 12
Пресен или замръзен
Виж целия пост
# 13
Пресен или замръзен

А със сладко няма ли да стане?
Виж целия пост
# 14
Чесно казано незнам, може и ще стане, но аз не съм опитвала със сладко. newsm78
Ако си експерементатор   chef пробвай и ще кажеш какво стана.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия