болки ниско в корема след овулация *Б*

  • 43 787
  • 12
здравейте момичета:)
на какво може да се дължи според вас силни болки ниско долу в корема
според мен овулацията трябва да ми е минала
но какви са тия болки сега в корема ми?
Виж целия пост
# 1
Мила Нора, медицинско обяснение не мога да ти дам, обче ще ти обясня какво стана с мен миналия и този месец, незнам дали помниш, че миналия месец бях бременна, но неуспешно, дойде ми и  Sad  , та тогава веднага след овулацията имах страшни болки около 3 - 4 дена ниско долу в корема до такава степен, че на моменти от болката съм се свивала. Дори и този месец имах такива болки, но по - леки!!! Надявам се мила след 2 седмици да имаш + тест.  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 2
Когато имам овулация и при мен е много болезнена. Превивам се от болка и минава най-много до два дни.
Месеца, в който забременях болките ми пък бяха ужасни, даже си мислих дали да не ходя на лекар, така че при някои жени овулацията е доста болезнена, при някои може даже да има кървене.
Виж целия пост
# 3
Както са ти казали- може да си бременна, но може и да имаш кистичка. При мен доста често беше второто. Само те подготвям за да не отидеш с много големи надежди.
Стискам палци да си бременна! Grinning
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Dafna
Както са ти казали- може да си бременна, но може и да имаш кистичка. При мен доста често беше второто. Само те подготвям за да не отидеш с много големи надежди.
Стискам палци да си бременна! Grinning

И при мен е същото, кистички, но дано пък ти да си бременна....бягай на лекар!
Виж целия пост
# 5
Ние откакто си правим бебчето винаги след овулация ме болят яйчниците.
Прегледай се за кисти, както те съветват момичетата , а аз ти пожелавам да си бременна.
Виж целия пост
# 6
Аз неможах да разбера ¬ корем ли те боли или в областта на матката и яй4ниците?? Има огромна разлика.Вси4ки ти дават съвети за яй4ници, а аз останах с впе4атлението 4е си написала боли ме корем ниско долу???
Виж целия пост
# 7
Цитат на: nora78
здравейте момичета:)
на какво може да се дължи според вас силни болки ниско долу в корема
според мен овулацията трябва да ми е минала
но какви са тия болки сега в корема ми?


Норче,
И при мен е така, даже след овулацията сутрин ме болят гърдите newsm77 , а след като стана и се оправя за работа престават. В такива случаи си дочаквам лелката, нямам обяснение на какво се дължи, може би след като не сме успяли с бебеправенето отганизма се мобилизира за следващия месец....  Flushed
Виж целия пост
# 8
Ами момичета аз много немога да направя раликата между болки в яйчниците и болки в матката. Моля опишете ми кое как ви боли вас?Ще чакам пък ще видим. А за гърдите и мен така миналият месец уж ме болят пък като си махна сутиена и си лега или си се връкам в къщи няма никакви болки. А се чудя да не би и да съм истинала нещо в тия студове та за това да ме боли?
Виж целия пост
# 9
Веднъж ми се беше случило да имам такава болка и наистина беше ниско долу (долу-горе където е пубисната кост). Болката беше силна пулсираща на постоянни интервали и страшно неприятна, направо не можех да стоя на едно място.
Тогава работех в поликлиника и веднага отидох да ме видят на ехограф- киста на единия яйчник. Докторката каза, че е сигурно овулаторна киста и най-късно с идването на М би трябвало да се спука. Каза да пия спазмолитици, но от тях не ми минаваше. Една приятелка ме посъветва да взема опаковка на д-р Тошков (май беше фемостон или нещо подобно). След един ден прием, болката намаля, а след още няколко дни съвсем изчезан. Ехографията също показа, че кистичката вече я няма.
Виж целия пост
# 10
Болките в яйчниците може да са два вида - едните като преди М /което е нормално/ и другите  -  при натиск, което предполага проблем/възпаление / и трябва да се търси лекар - може да отмине, но може и да хронифицира.
Друг вид болка в тази област е от кисти на яйчниците - самите кисти не болят, боли когато се спукат и се излее кръв в коремната кухина - тук вече се търси спешна помощ /нетърпимо е, няма как да се пропусне/.
За болката в матката - ако е леко, като рана, една седмица след овулацията - по всяка вероятност е имплантиране на оплодената яйцеклетка.
Виж целия пост
# 11
Лали каква е тази лека болка като при рана в областта на матката????
Виж целия пост
# 12
Аз понеже съм си слагала спирала - усещането е същото - леко гъделичкане, лека болка като от порязано, както като си порежеш пръста - не самото порязване, а след това. А, бе много трудно за обяснение. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия