Температура

  • 737
  • 5
     Здравейте, мами! Нужно ми е вашето мнение. Антония от два дена е доста кисела. Температурата и е 37.5 до 37.8, мерена в дупето. Няма хрема. Не виждам изгледи за зъби. Трябва ли да се притеснявам? Благодаря Ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Давай някакви витамини, например "Саностол", следи Т и ако мине 38.5, дай нещо за понижаване.
Една консултация с педиатъра не е излишна, да погледне гърлото и да чуе гърдичките.

Бързо оздравяване  Peace
Виж целия пост
# 2
аз бих дала калпол/панадол. щом поддържате Т от 3 дни, значи сте прекрачили границата на помощ само с витамини. а освен това 37.8 в дупето прави телесна 38.3-5. а това не е за подценяване. обади се на педи. може детенце да е пипнало вирусче.
успех
Виж целия пост
# 3
... а освен това 37.8 в дупето прави телесна 38.3-5. а това не е за подценяване ...

37.8 в дупето е 37.3 подмишницата. Вади се 0.5, не се прибавя Naughty
Виж целия пост
# 4
От тази температура в дупето вадиш ли 0.5 ? Защото така се формира телесната температура.

От 37.5 до 37.8 значи 37.0 - 37.3. За нормална температура при бебетата се счита температура до 37.4 или 37.9 в дупето  Hug

За всеки случай се обади на педиатъра ако искаш, но за мен ако не сте вадили 0.5 бебо няма проблеми  Hug
Виж целия пост
# 5
   Не съм вадила нищо. И според мен телесната температура е 37-37.3. И точно за нея питам дали да се притеснявам. Мисля си, че не за притеснение, но не мога да разбера причина в промяна в настроението на детето
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия