Частна клиника на д-р. Мазнейкова.

  • 256 188
  • 998
# 900
Здравейте, др.Мазнейкова следя моята бременност. Благодарение на нея радох дете с атрофия на мозъка,( на здравата част) и НЕ развито дясно полу кълбо. В следдствие на това сега сме с тежка епилепсия, ДЦП, умственно изоставане, глухота. Тома е на 1,6 год. не ходи, не пълзи,не се усмивка и е на развитие 3 месечно бебе. След многобройни прегледи (всеки по 80 лв. за 10 мин) ми предписа аспирин и каза , че детето е добре, просто ще се роди по малко.
А вие госпожо jo nes прочетете моля ви това,не е написано от типа -
Чул недочул,и това не е единичен случай,съветвам ви да прочетете цялата тема
Виж целия пост
# 901
Христо, вдовецът на Запряна, явно доста е намалил оборота на болницата с НЕМЪЛЧАНИЕТО СИ. Гледайте МАЗнейков по БНТ *жена му съвсем не може да се покаже явно http://bnt.bg/bg/news/view/19551/d_r_maznejkov_v_pravo_na_otgovo … prjana_koledarova

БРАВО ИЦО, С ТЕБ СМЕ, ЕДНО ЗА НУЛА ЗА ТЕБ И ЗА ВСИЧКИ ЖЕРТВИ НА ТАЗИ ЖЕНА!
Виж целия пост
# 902
До Екатерина ІІ- Първо приемете моето искрено съчувствие и състраданието , което изпитвам към вас и рожбата ви , след като прочетох споделеното от вас. Аз съм дефектолог по професия и много добре разбирам за какво говорите.Знам и предполагам колко е трудно на вас и семейството ви,но.... това за което вие говорите може да е било като пренатален проблем, който не е имало начин да се диагностицира преди раждането или е в процес на усложнение от раждането- незнам във вашея случай за кое по-точно става въпрос, но ако е първото, то в никакъв случай д-р Мазнейкова не е виновна.
 Моето възмущение е породено от жлъчта, която се лее по неин адрес, без дая се отчита факта, колко пък хиляди бебетае е спасила и колко хиляди случаи има с фатален край от лекари, без да сте толкова зли към тях-ЗАЩО???
Ужасна е съдбата на Запряна, ужасно е това което е сполетяло семейството й, но нека все пак споделя и моето мнение- бебето- да им е живо и здраво, е може би сред нас, благодарение на своевременната намеса на д-р Мазнейкова!!!!!!
ОТОНОСНО ГРАЖДАНКА- УЖАСНО ЦИНИЧНО И ГРОТЕСКО ЗВУЧИ СРАВНЕНИЕТО ВИ НА РЕЗУЛТАТ ОТ СПОРТЕН ДВУБОЙ С ТОЛКОВА СЕРИОЗНА ТЕМА КАТО ЖИВОТА И СМЪРТА, без значение по чия вина!!!!
 Ако трябва да отчетем факта дали е неспомогнала повече или помогнала- аз смятам, че второто е в безмерно много пъти повече от първото. Аз лично имам десетки жени и майки , които са доволни от нея.
Виж целия пост
# 903
П.П.- благодаря на гражданка за линка към бнт- наистина незнаех, че е имало такова изявление днес и го гледах благодарение на вас.
Виж целия пост
# 904
jo nes,
Аз съм безкрайно доволна от лекаря, който следи бремеността ми и води раждането ми. 100 пъти да трябва да раждам, все при него ще е. Аз.
Но след като разбрах, че е счупил ключица на бебе при раждане със секцио, не бих го похвалила и не бих го препоръчала на никого. А като се замисли човек, счупена ключица пред мъртво бебе или мъртва родилка си е "дреболия", нали?
Тези, които пишат тук, вероятно могат и да четат, не мислите ли? И вероятно са прочели многото споделени негативни мнения. На техния фон аз бих замълчала в тази тема. Аз.
Така че, помислете добре, преди да леете хвалебствия.
Виж целия пост
# 905
Сега гледах д-р Мазнейков в БНТ и се чудя никой ли не им е казал след ТВ-изявите им досега, че се държат страшно арогантно и отблъскват хората, каква е тази наглост, че и лъже, бил имал документ...какъв документ се оказа...никакъв!!!За тяхно добре е да спрат ТВ-изявите си, иначе съвсем клиенти /не пациенти/ няма да им останат  Naughty
Виж целия пост
# 906
Какво точно значи да сравним колко е помогнала и колко неспомогнала? Много интересна дума измислихте - НЕСПОМОГНАЛА. Това ще рече, че не си е свършила работата, или че е навредила. Обяснете за по-неграмотните като мен.
Да беше Христо Запрянов единствения, който има някакви възражения по отношение на тази госпожа и клиникат и, да кажем - тя е по-спомогнала, отколкото неспомогнала/разболяла/навредила/убила. Само че пред клиниката дойдоха поне 4-5 баби, които си гледат внучетата, благодарение на Мазнейкова и братът на едно момче, което влиза за "елементарна" (по думите на Мазнейков) операция на крака, а завършва в моргата. Та пак си питам аз, всичките тези хора бъркат ли, ненормални ли са, какъв им е случаят.

Ето ви една история от дългогодишната работа на докторицата в сферата на неспомагането:

Виолета Липчева, майка на починалата през 2005 г Люба Липчева (29 г) се опитваше да запази спокойствие, разказвайки за смърта на дъщеря си по времето, когато Валентина Мазнейкова е все още лекар в "Майчин дом". Люба страда от бъбречно заболяване, което следи специалист от ИСУЛ. Цялата бременност протича леко до седмия месец, когато по думите на Виолета Липчева д-р Мазнекова вижда на ехограф "дупка в очните кухини на детето", което означавало, че детето е сляпо. Според почернената майка и до днес все още техниката не може да постави подобна категорична диагноза по време на бременноста. В резултат от притесненията бременната жена повишава нивото на креатенин, заради което д-р Мазнейкова предприема незабавно секцио. След раждането на малката Марги лекарката завежда бабата в неонатологията, където друг лекар и съобщава, че бебето е сляпо и със затворен череп, което означавало, че ще е "ненормално". Жената забранява да се съобщава каквото и било за състоянието на новороденото на родилката. Междувременно Люба Липчева получава кървене и е вкарана за втора операция, която Мазнейкова обявява за успешна. Фатално обаче се оказва изявлението на друг лекар от болницата, който заявява на майката, че детето е с малформации. От шока родилката прави екламспия, оперирана е още 3 пъти, но не оцелява. Виолета Липчева показа снимки на внучката си, която няма проблем със зрението и е напълно нормално дете.
Как точно се поставя диагноза "дупка в очните кухини" в 7 месец.
Ако искате ще ви приложа още няколко "историйки" на хора, които се вживяват твърде много и искат да сипят кал по тази светица. И ако може да ми отговорите на един въпрос - колко грешки са разрешени на един "добър" лекар. Колко хора му е "позовлено" да затрие преди да кажем, че неспомагането е надминало помагането????
Виж целия пост
# 907
До Екатерина ІІ- Първо приемете моето искрено съчувствие и състраданието , което изпитвам към вас и рожбата ви , след като прочетох споделеното от вас. Аз съм дефектолог по професия и много добре разбирам за какво говорите.Знам и предполагам колко е трудно на вас и семейството ви,но.... това за което вие говорите може да е било като пренатален проблем, който не е имало начин да се диагностицира преди раждането или е в процес на усложнение от раждането- незнам във вашея случай за кое по-точно става въпрос, но ако е първото, то в никакъв случай д-р Мазнейкова не е виновна.
 Моето възмущение е породено от жлъчта, която се лее по неин адрес, без дая се отчита факта, колко пък хиляди бебетае е спасила и колко хиляди случаи има с фатален край от лекари, без да сте толкова зли към тях-ЗАЩО???
Ужасна е съдбата на Запряна, ужасно е това което е сполетяло семейството й, но нека все пак споделя и моето мнение- бебето- да им е живо и здраво, е може би сред нас, благодарение на своевременната намеса на д-р Мазнейкова!!!!!!
ОТОНОСНО ГРАЖДАНКА- УЖАСНО ЦИНИЧНО И ГРОТЕСКО ЗВУЧИ СРАВНЕНИЕТО ВИ НА РЕЗУЛТАТ ОТ СПОРТЕН ДВУБОЙ С ТОЛКОВА СЕРИОЗНА ТЕМА КАТО ЖИВОТА И СМЪРТА, без значение по чия вина!!!!
 Ако трябва да отчетем факта дали е неспомогнала повече или помогнала- аз смятам, че второто е в безмерно много пъти повече от първото. Аз лично имам десетки жени и майки , които са доволни от нея.

не  съм аз пострадалата,слава богу (дай боже здраве и за напред на моето детенце),а просто цитирах жената на която й се е случило виж отгоре пише от кого е цитата,и моля те да редактираш после това дето си писала защото ми настръхва косата само като го чета,благодаря
Виж целия пост
# 908
http://www.focus-news.net/?id=n1315842

Здравното министерство не може да даде окончателно становище по случая с родилката Запряна Танчев, според Христо Мазнейков
 
15 декември 2009 | 12:40 | Агенция "Фокус" 
 
София. Министерството на здравеопазването на този етап не може да даде медицинско и окончателно становище по случая с родилката Запряна Танчева. Това каза на пресконференция управителят на МБАЛ „Св. София” д-р Христо Мазнейков, предаде репортер на Агенция „Фокус”. В експертизата, назначена от министъра се казва, че на основание на събраната информация при Запряна Христова Танчева не се намират нарушения.
Втората експертиза е назначена от министъра, не за да се установи дали сме виновни или не. Тя е назначена, за да се провери дали наистина родилката е имала ДИК синдром. За нас е ясно. Има ясно становище за нас, уточни д-р Мазнейков.
„Това е един много тъжен, много тежък случай, при който при нас дойде една родилка с изключително тежки проблеми. Тя постъпи в нашата болница благодарение на мен, защото съм от Петрич. Обадиха ми се по телефона. Веднага я приехме”, каза лекарят. Д-р Мазнейкова я консултира веднага. Още в първия момент, в който я видя, установихме, че пациентката е в много тежко състояние. Дойде с 38,9 градуса при нас, с много тежко улевяване на кръвната картина – 2000 – 3000 левкоцити при норма 5000-9000; с утайка 156 при норма до 15, с тромбоцитопемия – тромбоцитите са били 30 000 – 40 000 при норма от 250 000 до 470 000”, каза д-р Мазнейков. Лекарите са обяснили на пациентката и на близките й, че не могат да я поемат по Здравна каса, защото НЗОК поема само 400 лв. и са им предложили, ако искат да отидат в друга болница. Те обаче са предпочели Танчева да бъде хоспитализирана в „Св. София”. Така се е наложило да платят 4200 лв., а остатъка до над 8000 лв. са поети от болницата. „Основната наша задача беше как да разрешим по-бързо родилката, да имаме живо и здраво бебе”, каза лекарят. Той обясни, че са направени различни изследвания на родилката, които са отнели 3 дни. Екипът обаче така и не е установил каква е причината за тежкото състояние на жената. В началото медиците са мислили, че става въпрос за тривиална бъбречна инфекция, но се оказало, че грешат и че е било нещо много по-сериозно. По думите на д-р Мазнейков плодът вече е страдал много. Констатирано е, че ако не се предприемат спешни действия плодът има живот от 4 до 12 часа. Тогава лекарите са решили да спасят детето, защото според д-р Мазнейков, ако са изпратили родилката в Майчин дом бебето е щяло да почине. Пациентката е била с тежка хеморагична диатеза. Направени са редица консултации с различни лекари и един от медиците е изразил съмнение за абластична анемия. Така е направено секцио по спешност. Родено е едно живо и здраво бебе, което е живяло в зелена околоплодна вода. Поради тази причина детето е изпратено в клиниката по неонатология, което било стандартна практика за всички лечебни заведения. Изключение прави Майчин дом, в който има неонатологично отделение.
Операцията е направена от д-р Румен Димитров, а не от д-р Мазнейкова, както се е твърдяло, обясни управителят на „Св. София”. Болницата е купила всички кръвни продукти, за да се заместят липсващите на жената. Не е имало никакви проблеми по време на операцията. В следобедните часове след операцията обаче родилката е вдигнала температура около 39-40 градуса. Поради тази причина тя е изпратена в хематологията за изследвания. Тогава една лекарка, която според експертизата няма представа от преглед на постродилен период, е казала, че родилката не е изчистена след раждането.
След това родилката е хоспитализирана в Майчин дом, където са заявили, че родилката няма никакви проблеми, матката е нормална и са констатирали неясно фебрилно състояние. Лекарите откриват обрив по пациентката. Преглежда я доц. Николай Доганов и казва, че има проблем с матката.
Тогава е назначена операция, която е продължила 3 часа и при която пациентката е загубила около 10 л кръв. Тя е стабилизирана е и е отведена в реанимацията, където вечерта отново прокървява. Лекарите са били на конгрес и не са били в болницата. Открит е д-р Стоян Пернишки, който е направил нова операция. При нея е изгубена още кръв и пациентката е изпаднала в мозъчна смърт.
След този случай в болницата има отлив на родилки. От 50 на месец, те са намалели на около 30-35 раждания. При другите специалности обаче имало увеличение на пациентите.
Д-р Мазнейков откри днес Медицински център „Света София – Люлин”. Структурата е към МБАЛ „Св. София”. Центърът има 14 кабинета. В него ще работят 60 лекари от различни специалности. Спешният център и аптеката към центъра ще функционират денонощно. Идеята на собствениците е в бъдеще да се купи и рентген, но за него ще трябва да се изгради допълнително помещение. Медицинският център ще работи по договор с НЗОК.
Идеята на собствениците е да изградят подобни медицински центрове и в други квартали на София, в които жителите не могат да разчитат на добра здравна мрежа. Следващият такъв център вероятно ще е в „Надежда”.
Цветомира ГЕОРГИЕВА
 
Виж целия пост
# 909
Като пренебрегнем видимите грешки на колежката Цветомира, която не е наясно с материята, от материала става ясно едно.

Семейство Мазнейкови са люти фенове на д-р Хаус и бленуват да правят диференциални диагнози.
За съжаление тези диагнози са на гърба на десетки други хора.
За радост много жени са се осъзнали и не ходят да раждат там.

Истината за Запряна ще бъде или вече Е потулена от нечии много пари.
Виж целия пост
# 910
Ако трябва да отчетем факта дали е неспомогнала повече или помогнала- аз смятам, че второто е в безмерно много пъти повече от първото. Аз лично имам десетки жени и майки , които са доволни от нея.
Ама как така ще отчитаме факта дали е помогнала или неспомогнала повече  Shocked Един, ЕДИН единствен случай, довел до фатален край, е достатъчен такова съизмерение да е абсолютно безмислено!!!!
Аз ЛИЧНО познавам жени, които заради неправилно поставена диагноза по време на фетална морфология са родили деца с увреждания  Shocked
Аз ЛИЧНО съм изпатила от въпросната лекарка също. И никак не малко!
А случаите, завършили фатално?
Какво значение има на колко жени е помогнала, щом има ТАКИВА случаи  Shocked Shocked Shocked
Бях категорична да не пиша тук, но извинете, не се сдържам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 911
 за мен скъпи участници това тук ми прилича на средновековен ешафод, около който се е събрала масата зяпачи  и  се наслаждава на сеира....
 но не ви остава друго освен скрити зад екраните да се правите на съдници и да си мислите , че сте много велики....
 аз няма повече да участвам в този панаир, влязох само да кажа, че драги мои на този свят освен такива критици като вас и освен недоволни от доктор Мазнейкова, има и хиляди които сме и благодарни, за грижите и професионализма й!!!
И колкото и да злобеете по неин адрес, винаги ние- тези на които е помогнала и дала живот на децата ни, ще бъдем повече....
Виж целия пост
# 912
Какво точно значи да сравним колко е помогнала и колко неспомогнала? Много интересна дума измислихте - НЕСПОМОГНАЛА. Това ще рече, че не си е свършила работата, или че е навредила. Обяснете за по-неграмотните като мен.
Да беше Христо Запрянов единствения, който има някакви възражения по отношение на тази госпожа и клиникат и, да кажем - тя е по-спомогнала, отколкото неспомогнала/разболяла/навредила/убила. Само че пред клиниката дойдоха поне 4-5 баби, които си гледат внучетата, благодарение на Мазнейкова и братът на едно момче, което влиза за "елементарна" (по думите на Мазнейков) операция на крака, а завършва в моргата. Та пак си питам аз, всичките тези хора бъркат ли, ненормални ли са, какъв им е случаят.

Ето ви една история от дългогодишната работа на докторицата в сферата на неспомагането:

Виолета Липчева, майка на починалата през 2005 г Люба Липчева (29 г) се опитваше да запази спокойствие, разказвайки за смърта на дъщеря си по времето, когато Валентина Мазнейкова е все още лекар в "Майчин дом". Люба страда от бъбречно заболяване, което следи специалист от ИСУЛ. Цялата бременност протича леко до седмия месец, когато по думите на Виолета Липчева д-р Мазнекова вижда на ехограф "дупка в очните кухини на детето", което означавало, че детето е сляпо. Според почернената майка и до днес все още техниката не може да постави подобна категорична диагноза по време на бременноста. В резултат от притесненията бременната жена повишава нивото на креатенин, заради което д-р Мазнейкова предприема незабавно секцио. След раждането на малката Марги лекарката завежда бабата в неонатологията, където друг лекар и съобщава, че бебето е сляпо и със затворен череп, което означавало, че ще е "ненормално". Жената забранява да се съобщава каквото и било за състоянието на новороденото на родилката. Междувременно Люба Липчева получава кървене и е вкарана за втора операция, която Мазнейкова обявява за успешна. Фатално обаче се оказва изявлението на друг лекар от болницата, който заявява на майката, че детето е с малформации. От шока родилката прави екламспия, оперирана е още 3 пъти, но не оцелява. Виолета Липчева показа снимки на внучката си, която няма проблем със зрението и е напълно нормално дете.
Как точно се поставя диагноза "дупка в очните кухини" в 7 месец.
Ако искате ще ви приложа още няколко "историйки" на хора, които се вживяват твърде много и искат да сипят кал по тази светица. И ако може да ми отговорите на един въпрос - колко грешки са разрешени на един "добър" лекар. Колко хора му е "позовлено" да затрие преди да кажем, че неспомагането е надминало помагането????
  202uu  202uu  202uu

Всички "благодарни" и "признателни" пациентки на Мазнейкова са все новорегистрирани и напълно безименни. Защо не споделяте имената си, историята си, както правят и почернените? Нямам нищо друго предвид, само фактите!
Виж целия пост
# 913
  но не ви остава друго освен скрити зад екраните да се правите на съдници и да си мислите , че сте много велики....
 ....И колкото и да злобеете по неин адрес, винаги ние- тези на които е помогнала и дала живот на децата ни, ще бъдем повече....

Ама защо така бягате jo nes, хайде да си говорим за анонимност, ние с вас, скритите зад екраните. Как така имате всичко на всичко 4 публикации и все в тази тема. Хайде дайте си заглавието, разграничете се от нас, да видим коя/кой сте и за какво сте токлоз благодарни - родила сте при Мазнейкови или работите за тях.

Дълъг пост ви бях писала, подминахте го нещо. Гледам спрехте да благославяте и да споменавате Божието име, изостри се речта, разсърдихте се, защо така. Нали сте просто "благодарна пациентка", не ви ли интересуват другите пациенти, Господ не го ли интересуват сирачетата.

Тежка рекламна кампания, тежкаа... след толкова затрити хора, няма как да не е тежка!!! Засрамете се!
Виж целия пост
# 914
Vurnah se naskoro v Bulgaria i vupreki uprecite na mnogo hora reshih da rodja v klinikata na D-r Maznejkova. Opredeleno ne suzaljavam. Bolnicata e mnooogo nad vsichki durzavni bolnici v Bulgaria kato higiena, uslovija, otnoshenie. 90% ot personala e istinski ljubezen. Staite sa chisti i prijatni, sus banja, tv, hranata e suvsem prilichna, e njama 3 zvezdi na Michelin, no ja njama tipichnata mirizma na bolnichen stol ot kojato na chovek mu se povdiga.
Za profesionalizum, chovek, kojto ne e lekar trudno moze da sudi, no vsichko mina dobre. Na samoto razdane imashe 7 choveka koito se griziha za men i za bebeto mi. Pediaturkata D-r Damyanova e mnogo ljubezna i spokojna zena, kojato v dnite sled razdaneto beshe na razpolozenie za otgovori na vsichki vuprosi i mi dade edin kup polezni suveti. Vjarno e, che kogato se nalaga zadurzat deteto prez noshtta, no prez ostanaloto vreme mi noseha bebeto za da suche kolastra i edva posle go dohranvaha.
Cenata za vsichko beshe 1600 lv plateni suvsem oficialno, a ne na ruka na njakoj doktor. Nikakvi dopulnitelni taksi njamashe (tv i podobno).

Obeshtah na akusherkata Mimi (goljama skica Joy) da napisha neshto na site-a, zashtoto ne e redno samo nedovolnite (ili nedobronamerenite da go pravjat), a i Mimi tolkova se radva che raboti na tova hubavo mjasto, no i e muchno che tolkova mnogo hora go pljujat.

Моля, пишете на кирилица!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия