Сън на бебето-с подпряно гръбче или не

  • 2 556
  • 20
Моля ви да споделите как слагате вашети бебчета да спят. Подпирате ли им гръбчетата с възглавници или не и ако да-докога? Ето защо съм притеснена: до вчера подпирах бебто с възгравница, въпреки това е факт, че той пак си върти главата в съня си и може да повърне. Вчера бяхме при д-р Драганов и той каза категорично без възглавница, да спи по гръб. Да ама аз като съм изчела толкова неща за внезапната смърт и умирам от ужас-цяла нощ не спах-само го слушам да не повърне. Как се оправяте с това?
Виж целия пост
# 1
а ми тя главата си е настрани.моята щерка така си спи от как се е родила.
Виж целия пост
# 2
Педиатрите ще ти кажат едно, а ортопедите друго, всеки от тяхната си гледна точка.
Мисля, че ако не си спокойна, по-добре е да подпираш бебето още известно време, отколкото да се звериш цяла нощ. Пък към третия месец то ще започне да прекарва повече от будното си време по гръб, по-естествено ще се чувства така  и само ще започне да си спинка с по гръбче с леко завъртяна глава настрани и вдигнати ръчички. А не на една страна тялото, а на 180 градуса любопитната муцунка, както предполагам (от скорошни наблюдения) че сте сега Grinning.
Спокойно, още малко..
Виж целия пост
# 3
Аз подпирах София с възглавничка, защото много бързо заспиваше на една страна, но сега вече с извива, гърчи се, успява да се обърне и иска да спи по гръб. Махнах възглавницата и сега пак има мир Grinning
В "Грижи за бебето и детето" на д-р Спок, четох, че спането на една страна не е толкова безопасно, колкото спането по гръб! Правилно ти е казал лекаря, махай смело възглавничката Grinning
Виж целия пост
# 4
д-р Драганов е прав! newsm10
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Liorena
д-р Драганов е прав! newsm10


прав е я! дори когато е седнал!!!!
алоу, бебетата има инстинкти. като повърне си завърта главата и повръща настрани!
подпиране с възглавници, БОЖЕ МОЙ! що мъчиш детето така?!?!?!
Виж целия пост
# 6
и на мен така ми каза  д-р Драганов - думите му бяха - слагаш го на една страна ( цялото), а то самичко се обръща по гръб като главата остава на една страна ( друг е въпросът, че те вече се въртят и на ляво и на дясно, но мно-о-о-о-ого рядко главичките им са нагоре), така че не се притеснявай - наглеждай го от време на време , докато заспи, после не се въртят особено !
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Julie
Цитат на: Liorena
д-р Драганов е прав! newsm10


прав е я! дори когато е седнал!!!!
алоу, бебетата има инстинкти. като повърне си завърта главата и повръща настрани!
подпиране с възглавници, БОЖЕ МОЙ! що мъчиш детето така?!?!?!


 newsm47  newsm62  newsm47
Виж целия пост
# 8
Биби, смей се ти, ама то е трагично.....
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Julie
Биби, смей се ти, ама то е трагично.....

 що бе - нали всички сега се учим ( поне аз де) ???

п.с. кво готвиш сега на фамилията , след като изметкахте цял делфин ??? newsm47
Виж целия пост
# 10
аз колкото и да подпирах Дияна винаги лягаше по гръб и махнах възглавниците
Виж целия пост
# 11
Цитат на: bibi
Цитат на: Julie
Биби, смей се ти, ама то е трагично.....

 що бе - нали всички сега се учим ( поне аз де) ???

п.с. кво готвиш сега на фамилията , след като изметкахте цял делфин ??? newsm47


абе
аз също съм се учила, ама през акъла ми не е минало да подпирам детето си с възглавници?!?!?!?

за пс-то - готвим сичко. само дет те не ядат всичко, та аз са освинвам.
Виж целия пост
# 12
И мен ме беше страх бебо да не повърне и си го подпирах с възглавница,не съм се допитвала до доктори.
Виж целия пост
# 13
Наско наистина много повръщаше, и се давеше и въобще... но никога не е повръщал докато спи. Преди да повърне издваше един особен звук и аз като чуя и ставах да го обърна настрани, да не се задави. Но веднъж заспи ли - край с повръщането. Иначе спеше както му е удобно. За повръщането ми казваха да го слагам по корем, ама той като че ли повръщаше и от самото лягане по корем.
Ако детето повръща, по-добре повдигни матрачето от към главата на поне 20 см, а още по-добре на 30 см. Но ако не повръща на фонтан, а само връща глътка след уригване, хич не го мисли и го остави да спи както си иска. Не бива да се страхуваш толкова много, ако повръщането е само хипотетично.
Пък и реално да е - не се давят толкова лесно... От опит го знам. Ако имаше ядене, след което да не повърне на фонтан, поне едно за целия ден, бях доволна... голям зор ни беше с това повръщане...
Отначало Наско спеше настрани, после по гръб, после по корем - ама сам се наместваше така, сега спи във всякакви пози, но вече е голям и сега не повръща.
Виж целия пост
# 14
Akо ще подпираш с нещо не го  прави с възглавници, защото в тях бебето може да се задуши. Те са меки и ако главичката му потъне в тях и е още малко (т.е. не може само да си я извърти) наистина има опасност от задушаване.

Иначе както са ти казали - спането по гръб е безопасно. Ние в началото подпирахме Анна с навито на руло одеялце от тези памучните на дупки за бебета. НО не под 90 градуса а просто съвсем лекичко под ъгъл от около 45 градуса най-много така че да е леко на една страна. Но после видях че няма смисъл общо взето и спряхме и си спеше по гръб до момента в който не се научи да се обръща и от  тогава спи както намери за добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия