Гъбички на сливиците-мога ли да кърмя???

  • 2 723
  • 4
Имам следния проблем!От малка боледувах често от гнойна ангина и сега сливиците ми са зле,особено сега като кърмя по-често ми се възпалят.Аз профилактично си правя гаргари от лайка,смрадлика и най-вече прополис.Но ходих преди седмица да ми вземат гърлен секрет от сливиците и ми откриха гъбички.Явно всичко свързано с моите сливици е хронично.Та въпросът ми е:дали ако ми изпишат някакъв бебешки мехлем за мазане или нещо друго ще има някакви негативни реакции при бебо??И дали мога да съм заразила  бебето ,като съм го цункала???
Виж целия пост
# 1
Ако става въпрос за кандида, нея човек си я има нормално в тялото, но може да стане проблемна, ако много се разрасне (което се случва често при нарушаването на равновесието в организма - примерно от болест, антибиотици, хронични проблеми, хормонални неравновесия и т.н.). Обичайно използваните противогъбични препарати са съвместими с кърменето. А бебето най-вероятно мнооого отдавна е било в контакт с гъбичките - ако имаше нещо, досега да се е проявило. Ако пък се появи, също не е страшно - много бебета получават млечница и без майките да имат проблем, лекува се лесно с подходящи препарати.
Попитай лекаря си за възможни ефекти при бебето, но най-вероятно няма от какво да се тревожиш Grinning
Виж целия пост
# 2
Пробвай с гаргара от хладка (не топла) вода с половин лимон и морска сол (една малка льжи4ка) по 10 пьти на ден.Иzтривай си еzика с кафеена льжи4ка когато миеШ zьбите.Особено важно е 4естото миене по време на ангина.Поне 4,5 пьти дневно.
Почивка,почивка и пак почивка и много течности  ...вода,чай,пресни сокове (не от кутии) и ябьлки.Липов чай смьква Т,чай от коприва иzхвьрля иzлиШните бактерии и вируси.
Виж целия пост
# 3
Става въпрос за гъбичката-Candida albicans-изолирала се е единично.Лекарката дори много се чудеше дали въобще има нужда от лечение,защото моите сливице хронично вече ми се възпаляват,но сега от кърменето-още повече,но засега не съм стигнала до гнойна ангина.Но за всеки случай ми предписа да пия Fungostatin-за бебета .Старото му име е Нистатин.Мисля,че се използваше при бебетата при млечница??!!!Да ми дадете съвет дали да го взимам???Много благодаря!!!
Виж целия пост
# 4
Нистатин е сравнително неутрален zа деца и бременни.За всеки случай се информирай подробно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия