Облъчва ли ехографът?

  • 3 529
  • 10
Могат ли честите гледания на бебчо с ехограф да му навредят?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Видеозон и ехограф е едно и също. Не е вредно. Аз съм една от много "облъчваните". И двамата с детето сме си много добре.
Виж целия пост
# 2
Видеозон и ехограф е едно и също. Не е вредно. Аз съм една от много "облъчваните". И двамата с детето сме си много добре.
Хмм .. наистина не съм в час много с медицинските наименования и апаратури, но ми се струва, че когато установяваха бременността ми, ме гледаха с вагинален ехограф. А когато бях на 1-вия преглед ме гледаха външно .. това не е ли видеозон?  newsm78 Crazy
Виж целия пост
# 3
Видеозон и ехограф е едно и също. Не е вредно. Аз съм една от много "облъчваните". И двамата с детето сме си много добре.
Peace
Виж целия пост
# 4
Двата апарата са едно и също нещо... И вагиналния, и външния - все са ехографи... Или както са придобили популярност - видеозон...
Този апарат работи с ултразвук... Ултразвукът е звук с честота на вълната над 20 000 херца и ние хората не можем да го чуваме... Обаче прилепите, кучетата и някои други бозайници го чуват... Но това по никакъв начин не вреди на живия организъм...
В крайна сметка, това е ултразвук, а не рентгеново или някакво друго лъчение с висока честота...
Гледайте се често спокойно...
newsm10
Виж целия пост
# 5
Хмм .. наистина не съм в час много с медицинските наименования и апаратури, но ми се струва, че когато установяваха бременността ми, ме гледаха с вагинален ехограф. А когато бях на 1-вия преглед ме гледаха външно .. това не е ли видеозон?  newsm78 Crazy
Гледат те с един и същ апарат, но с различки накрайници - за вътре и за вънка. Wink
Не е вредно, защото този апарат "гледа" на принципа на ехо-то - изпраща ултразвук и чака "ехо", чрез което прави образ на това, което е вътре.
Облъчват рентгеновите лъчи - рентгена.

Пуу, Експрес ме превари ... Така е като се движа с "пътническия" Laughing
Виж целия пост
# 6
НЕ !!!! Има жени, които ги гледат всяка седмица през цялата бременност, ти представяш ли си ако беше вредно какво ще излезе ...
Виж целия пост
# 7
Няма облъчване.
Не е вредно за майката.
Не е вредно за плода.
ВидОзон, ехограф, ултразвук са имена на едно и също нещо Peace
Виж целия пост
# 8
Ау, много се изложих, простете ми невежеството!  Embarassed
Моля някой от модераторите да промени заглавието, че чак се засрамих!  ooooh!
Виж целия пост
# 9
Присъединявам се към изказаните мнения на "колегите"!  Wink

Гледайте се спокойно!

Поздрави!
Виж целия пост
# 10
не аз ходя на две седмици
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия