Дайте си мнението

  • 1 203
  • 25
Здравейте,момичета.Имам въпрос.Очертава се с татито да отскочим до морето след една седмица.Аз съм в 10 г.с.Пътуването не ме притеснява толкова,т.к. не е чак толкова далече,а и при предишната ми бременност си шофирах,дори лично,до последния ден.Повече ме притеснява въпросът с ходенето на плаж.Логично е ,че ще спазвам часовете за излагане на слънце,но интересува ме,след като съм толкова в началото,нужно ли е и аз да крия самият корем?Не се притеснявам,толкова от факта,че пигментацията се увеличава по време на бременност,а рискът от помятане при "некриене"на корема.Има ли такъв риск?Ще ви бъда много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Здравейте,момичета.Имам въпрос.Очертава се с татито да отскочим до морето след една седмица.Аз съм в 10 г.с.Пътуването не ме притеснява толкова,т.к. не е чак толкова далече,а и при предишната ми бременност си шофирах,дори лично,до последния ден.Повече ме притеснява въпросът с ходенето на плаж.Логично е ,че ще спазвам часовете за излагане на слънце,но интересува ме,след като съм толкова в началото,нужно ли е и аз да крия самият корем?Не се притеснявам,толкова от факта,че пигментацията се увеличава по време на бременност,а рискът от помятане при "некриене"на корема.Има ли такъв риск?Ще ви бъда много благодарна.
Аз ходих в 6-я месеци стоях по цял ден Wink....не мисля, че има връзка межу помятането и "некриенето" на корема. Peace
Виж целия пост
# 2
Печи се на воля, вит Д, слънчице, лошо няма, но моят съвет е: не влизай във водата - от хигиенична гледна точка не за друго  Hug
Виж целия пост
# 3
Аз също бях на море и още не знаех,че съм бременна.Стоях си нормално на плажа и в морето.Не ми се отрази.
Виж целия пост
# 4
Пази се от резки температурни разлики: нагорещено тяло и потапяне в хладна вода!
Виж целия пост
# 5
Пази се от резки температурни разлики: нагорещенотяло и потапяне в хладна вода!
Peace аз ходих в 5м. и не влизах във водата точно по тази причина.
иначе не съм се крила от слънцето, даже изгорях  sun
Виж целия пост
# 6
аз ходих на море в 6 месец- плувах, пекох се сутрин до 11,30 и вечер след 17
може и да съм объркала нещо, но мисля, че не ми се отрази зле Peace
Виж целия пост
# 7
И аз бих се въздържала единствено от къпане в морето по хигиенни причини...
Виж целия пост
# 8
Според мен нямаш проблем - забавлявай се,но не прекалявай със слънчевите бани особено между 12 и 3 на обяд Hug
Виж целия пост
# 9
Здравейте,момичета.Имам въпрос.Очертава се с татито да отскочим до морето след една седмица.Аз съм в 10 г.с.Пътуването не ме притеснява толкова,т.к. не е чак толкова далече,а и при предишната ми бременност си шофирах,дори лично,до последния ден.Повече ме притеснява въпросът с ходенето на плаж.Логично е ,че ще спазвам часовете за излагане на слънце,но интересува ме,след като съм толкова в началото,нужно ли е и аз да крия самият корем?Не се притеснявам,толкова от факта,че пигментацията се увеличава по време на бременност,а рискът от помятане при "некриене"на корема.Има ли такъв риск?Ще ви бъда много благодарна.
Аз ходих в 6-я месеци стоях по цял ден Wink....не мисля, че има връзка межу помятането и "некриенето" на корема. Peace
Подкрепям.
Важно е да не ти е горещо, да не се уморяваш, да не ти е "тежко".
Виж целия пост
# 10
Според мен нямаш проблем - забавлявай се,но не прекалявай със слънчевите бани особено между 12 и 3 на обяд Hug
До 4 месец и аз ходех на плаж, ако беше топло бих ходила и след това, но така се падна. Wink
бременност - топло време
Виж целия пост
# 11
няма връзка между евентуално помятане и не-криенето накорема. категорично, обаче, има връзка между влизането във вода и контракции. и, съответно, има потенциален риск от помятане. и това е нормално - рязката температурна разлика може да доведе до проблеми. а може и да не доведе, разбира се.
Виж целия пост
# 12
Консултирай се с наблюдаващия те лекар, той най-добре знае каква бременност караш и дали плажа ще окаже влияние. И все пак не прекалявай със слънчевите бани. Пий много вода и стой на сянка  Laughing
Виж целия пост
# 13
Аз съм чела, че е добре гърдите да се излагат на слънце, било добре след това за кърменето. Но лично аз не бих влязла във водата, може да стане някаква инфекция, заради която да съжалявам после. Най-добре се посъветвай с наблюдаващия те гинеколог.
Виж целия пост
# 14
Според мен в морето рискът да хванеш инфекция е минимален, тъй като това е естествен водоем WinkИначе не мисля че влизането в хладката вода, след като си се пекла вреди на бебето, защото то е достатъчно защитено и няма да усети нищо. Все пак не е директно под кожата - има матка, плацента, плува в течност + кожа. Peace Така че смело - напред Peace Разбира се, хубаво е преди това да се посъветваш с лекаря Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия