Кърмене и колики

  • 712
  • 11
Ох, вече не издържам...
Бях решила да не хленча Cry и да не се оплаквам,  ooooh!но ... цяла нощ не съм мигнала, кърмихме се, носихме се на ръце, топлих кърпи и слагах на коремчето й, давах капки, но не помага. Thinking
Днес цял ден не спи  #Crazyи виси на гърдите ми, не мога нищо да направя, да не Ви пиша, че АЛИ се отглежда сама. Нямам време за нея от малката.
Сега приемем всякакви съвети, за тази ситуация. Praynig Praynig Praynig
Ако някой има време, нека пак ми припомни какво да ям и какво да не ям и пия.
Имам чувството, че умората и недоспиването, а и тази диета /за да няма колики/ ми взимат здравето. Все се чудя дали дадена храна не и е предизвикала коликите и се обвинявам... ooooh!
Вие как се справихте?
Кога преминаха?
Виж целия пост
# 1
Пробвай да спазваш диета - без "забранени" храни. При някои помага. Не знам при нас как е, но аз за всеки случай се ограничавам от доста неща. Засега / почти на месец сме/ нямаме много силни колики, по-скоро са газове. Но нощно време спинкаме, плачем само като сме гладни или като се напъваме да акаме....Мисля че Саб-а помага, но при газове
Много от майките са доволни от хомеопатичните средства - но те се предписват строго индивидуално, от специалист-хомеопат.
Успех в борбата с коликите, дано не продължат дълго!
Виж целия пост
# 2
Четвъртинка Мезим Форте преди всяко хранене - най-много 8 пъти в денонощие при нас оправиха работата. Съветът беше от педиатър и ни спаси ..... вече няма колики, за щастие! ... или поне не са така силни
Желая ти успех   bouquet
Виж целия пост
# 3
Съчувствам ти!!!  Cry
За диетата - при нас проблеми създаваха:
-всички млечни продукти
-бобови
-кофеин-съдържащи (вкл. чай и шоколад)
-подправки (с изкл. на магданоз, копър и босилек)
-цитруси
-ядки
-колбаси
-консерви
-лук и чесън
Виж целия пост
# 4
Напълно те разбирам, аз преживях 3 месеца с непрекъснат рев от страна на бебка Rolling Eyes. Толкова се бях изнервила, че вече си мислех, че няма да мога да издържа повече и... един ден тя просто спря да плаче. Не можех да повярвам, че това е мойто дете. Това беше преди седмица. Иначе пробвах почти всички възможни съвети относно спазване на диета, поръчвах капки от Австрия и Англия, правих масажи, но явно има деца, при които не помага. Установих, че се успокоява само като я нося в поза с коремчето опряно на ръката. Другото - слагах я да легне върху мен и пусках сешоара. Страшно я успокояваше и заспиваше. Минала е само една седмица, но сега направо съм друг човек. Дано при вас коликите не продължат толкова и опитай с т.нар. бял шум.
Виж целия пост
# 5
какво по-точно се прави със сешоара?
Виж целия пост
# 6
какво по-точно се прави със сешоара?


Шума от сешоара я успокоявше. Обръщах го така, че да не духа в нея. Бях го чела и в библиотеката, но го имаше и при описанието на капките за колики (Infacol- английски). Не бях пробвала, но докато чистех с прахосмукачка, установих, че беба се успокоява. Шума от сешоара и прахосмукачката се водят " бял шум" и се твърди, че бебетата под 4 месечна възраст се успокояват от него. Нямаше обяснение защо  и предполагам, че монотонния шум наподобява шума, който е докато бебето е  обвито в плацентата. Не съм сигурна дали това е правилното обяснение, но приложено на практика при бебка действаше
Виж целия пост
# 7
Снощи малкия чак се дереше от рев заради тези колики,но мъжъ ми отиде до аптеката и купи САБ против колики.Сложихме 15 капки в млякото и се оспокои.И цяла нащ спа без проблем.Днес също слагаме от тези капки и Мони е спокоен.  Peace
Виж целия пост
# 8
Аз хапвах шоколад, портокал, млечни продукти също.Коликите не бяха силно изразени.В късния следобед се проявяваха.Давах Саб симплекс.Обръщах Паолина с коремчето надолу.Според мен голямо търпение и гушкане помагат Peace
Виж целия пост
# 9
Вече не издържам #Crazy психически и физически с тези колики, започват към 2 часа или 3 часа и продължават до 7 часа, а понякога и по късно.
През деня пак.
МОЛЯ, споделете опит колко пъти мога да давам капките Саб на ден?
Как ги давахте на кърмачетата си?
Направо в устата и?
Колко време продължиха коликите? ooooh!
Виж целия пост
# 10
Вече не издържам #Crazy психически и физически с тези колики, започват към 2 часа или 3 часа и продължават до 7 часа, а понякога и по късно.
През деня пак.
МОЛЯ, споделете опит колко пъти мога да давам капките Саб на ден?
Как ги давахте на кърмачетата си?
Направо в устата и?
Колко време продължиха коликите? ooooh!
Здравей, Пела!
Можеш да даваш Саб преди всяко хранене.Аз давах по 15к., само между 17-18 часа, тогава имаше колики.Смесвах с кърма и давах с лъжичка.
Дано скоро забравите за коликите  bouquet
Виж целия пост
# 11
ох много са гадни тези колики
дано отминат скоро.
Ние изкарахме десетина безсънни нощи,но не бях давала капки.След това купих еспумизан,давах всяка ве4ер(защото тогава обикновено започват коликите) преди ве4ернето и по-късното хранене с лъжичка(2,3 пъти).Имат бананов вкус и май се харесваха на бебо.Имаха много добър ефект.Трябва да се дават оба4е всяка ве4ер,системо,не инцидентно.Първите няколко ве4ери коликите драсти4но намаляха,после въобще спряха.Междувременно бях поръчала капки от Англия(Infacol),когато пристигнаха установих,4е имат същия състав като на еспумизан-а.
Тежко е,но не забравяй ,че е временно,ще отмине и идват по-добри времена Wink
А и да не забравя,давай само едната гърда в продължение на 3,4 часа и 4ак тогава другата за да не се товари стомах4ета,ина4е гърдата много успокоява!
поздрави
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия