Протеза

  • 2 456
  • 8
Незнам от къде да започна за да е по кратко...
Свекърва ми е на гости.Първоначалния замисъл беше да гледа децата.Не се получи така,но и не можем да я изпъдим.
Проблема е,че аз не мога да ям на масата,когато тя е там.Дразни ме как яде с пръстите,как гледа кой колко изял...А от тропащата и протеза буквално ми се повдига.
Опитвам се да не го показвам,но тя започна да усеща,че има нещо.Днес ме попита защо тя и децата ядат,а аз не.Отговорих и ,че не съм гладна и излезнах от стаята.Хубаво,но това не е един ден.Снощи яде със сина си,аз и децата ядохме по късно.Понякога ям права на плота в кухнята.

Мъжа ми знае и е съгласен с мен,но него не го е гнус.

Вие как бихте постъпили в такъв случей?

Виж целия пост
# 1
Бих направила компромис.Все пак жената е на гости, пречупи се малко.Всички ще остареем, те явно не се усещат и го правят несъзнателно.Ако ли не, направи някакъв тактичен намек от типа"Моля те, позвай прибори, защото децата също ще се научат да се хранят така.Никога не съм искала децата да приличат като тези на моята приятелка, които мляскат и не се хранят възпитано".Или нещо подобно......
Виж целия пост
# 2
За кое точно искаш съвет, как да я пратите да си ходи  или как да яде нормално? newsm78
Виж целия пост
# 3
Никой не си избира сам роднините. Ако не можеш да търпиш нещо, свързано с отношението й към вас, разбирам, но в случая ... Утре може ти да си на нейното място и децата ти да се гнусят от теб. Не мисля, че на жената също й е приятно да е с протеза, какво може да направи тя? Освен да стискаш зъби и да търпиш или пък да продължаваш да си намираш оправдания за да не ядеш с тях, друг изход в ситуациятя не виждам.
Виж целия пост
# 4
Ами без протеза би било по-гадно  newsm78
Щом не можеш, не можеш, не е нужно да правиш нещо или да й казваш-жената също има достойнство. За начина на хранене, хм, ако казването смяташ, че ще помогне, може да изтъкнеш, че е пример пред децата.

ПП. Моята баба се оригва на масата и 70 години никой не я е отучил, аз вече свикнах  Confused
Виж целия пост
# 5
ПП. Моята баба се оригва на масата и 70 години никой не я е отучил, аз вече свикнах  Confused
Това е комплимент към   chef  Laughing
Виж целия пост
# 6
ПП. Моята баба се оригва на масата и 70 години никой не я е отучил, аз вече свикнах  Confused
Това е комплимент към   chef  Laughing

Ох, извинявам се, ама  rotfImao
Виж целия пост
# 7
Деликатно и казваш,че не ти е приятно.И ако може да се съобразява заради теб и децата.
Виж целия пост
# 8
Купи й лепило за протези, може да свърши работа в случай, че протезата е по-свободна и от там идва тракането.
Всъщност тя не е виновна, че е улучила некадърен зъбар, защото добре направена протеза не трака.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия