Кърмата намаля дайте ми съвет какво да правя???

  • 2 769
  • 18
Вече сме на 3 месеца и кърмата ми започна да намалява. За две седмици бебчо е наддал само 200 грама. Педиатърката от консултацията ме посъветва да започна да дохранвам с адаптирано мляко. Незнам дали това е най-правилното решение, но бебчо много се изнервя и плаче затова добавям Аптамил 1. За да увелича кърмата си се изцеждам до капка, пия много течности и от утре започвам да пия и чай за кърмачки на HiPP. Мисля че няма нищо по-добро за детето от  майчиното мляко и затова искам да продължа да кърмя!!!   Ако знаете какво още мога  да направя,  моля дайте ми съвет!!!
Виж целия пост
# 1
Вземи си да ядеш сурови бадеми ,пий повече течности - мляко натурални прясно приготвени натурални сокове и вода .
Също си наложи да ядеш повечко супи  и бульони ,а яж и банани.Аз ям тези неща като преценя че имам по-малко кърма.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Често и нощно кърмене му е майката!  Peace
Успех!  Hug
Виж целия пост
# 3
Слагай бебчето колкото се може по-често на гърда и задължително кърми нощем - особено в интервала 3-8-часА - тогава се образува пролактин (хормонът отговорен за лактацията). Пробвай и стоенето "кожа до кожа"-събличаш детето по памперс, себе си до кръста и се гушкате на воля - това стимулира сукателния рефлекс при бебето, а от там се подава сигнал на организма да изработва повече млекце.
Не давай вода, чай и т.н. на бебето - само кърма!
Пий повече течности-около 3 литра на ден. Препоръчвам ти българския лактогонен чай (можеш да го пиеш в големи количества, независимо от написаното на етикета).
Суровите бадеми също действат лактогонно.
Прясно мляко няма смисъл да пиеш (даже е нежелателно ако е повече от една чаша).
Най-важното е да се успокоиш, да се наспиваш, да се храниш....
И много, много кърмене!
Виж целия пост
# 4
Търсене-Предлагане!
Колкото повече предлагаш ,толкова повече кърма ще се произвежда.
Ако оставяш бебчето да се нацоква колкото му се цока ,още по-добре.  Peace
Мъни ти е дала прекрасен съвет(нощното е много важно)!  Hug
Виж целия пост
# 5
вече са ти казали, но виж и в библиотеката за лактационни кризи. При мен се получи намаляване на кърмата, когато бебчо беше на 2м и 3седмици, но с често слагане на гърдата и повече течности (никакви добавки, макар че малкия се беше изнервил) нещата се оправиха.


Remember: More suckling means more milk. Sometimes, baby may suckle just for comfort and not for milk. Still, this will increase milk production too.
A baby who is putting on sufficient weight, say 200–250 grams in a 10–15 day time frame is getting enough breast milk.
At times, due to rapid growth, the baby may temporarily face a lactation crisis around 2–3 months of age. Let the baby continue to suckle, and the crisis will pass off as milk production will once again “catch up” with the baby’s needs
http://www.writing.com/main/view_item/item_id/762778
Виж целия пост
# 6
И аз имах такъв проблем преди около 2 месеца SadВажното е да не изпадаш в униние и да не се тревожиш,'проблема' е поправим Simple SmileТрябва да си много търпелива,слагай често бебчо на гърдата,дори да си мислиш,че нищо не потича оттам- сукателния рефлекс на бебето стимулира лактацията.Започни нощно кърмене,ако си спряла!Хапвай сурови бадеми,орехи(за мен направиха чудеса Grinning),пий повече течности,мляко-не е задължително да е с висока масленост(аз пия кисело,защото прясното не го усвоявам Cry).Чайчето на Hipp не върши кой знае каква работа
ЗАПОМНИ:най-важното е да си спокойна!!!Използвай всеки удобен момент да си почиваш,защото умората също е от  значение за лактацията(отрицателно Sad).Надявам се хората около теб да бъдат съпричастни и да ти помагат.
Щях да забравя най-важното:ако все пак се наложи временно да даваш добавка- само с лъжичка,за да не се отбие бебчо!

Така процедирах аз,проявих голямо търпение и твърдост и благодарение на това моето момченце все още е на кърма,наддава много добре вече 5м. и половина.

ПОЖЕЛАВАМ ТИ ВСИЧКО ДА БЪДЕ НАРЕД И СКОРО ДА ПРАТИШ ХУБАВИТЕ НОВИНИ Peace
Виж целия пост
# 7
При мен чудотворно действие има бозата.В началото отказвах да я пия ,за да не пьлнея, но след подобен проблем на твоя и след като изпробвах всичко вьзможно се оказа,че бозата и бирата при мен правят чудеса.И така на закуска си пия 1-2 чаши боза,а вечер 1 биричка.
Виж целия пост
# 8
Момичетата са ти дали добри съвети!
Ще добавя бирена мая на таблетки, овесени ядки, варено жито.
Най-важани са почивката, спокойствието, увереността в силите и честото кърмене!
Всичко скоро ще е наред ако спазваш тези простички правила! Grinning
Виж целия пост
# 9
Повече течности;
повече почивка;
повече сън;
по-често кърмене Peace
Виж целия пост
# 10
И аз нямам мн.кърма.И дохранвам със Фризолак 1
На мен ни казаха че яденето на повече фъстъци и пиенето на биричка помагало.Пробвай ако желаеш.  Peace
Виж целия пост
# 11
   Фъстъците не са препоръчителни за кърмачки - алерген са, освен това събират много отрови в себе си (не помня точното обяснение, ама имаше нещо такова). А относно биричката - все пак си е алкохол. Но виж бирената мая (продава се на таблетки в аптеките) наистина има благотворно въздействие върху лактацията Grinning  Мама Зори, мамите преди мен са дали доста полезни съвети,сигурно ще повторя повечето: много течности (неограничено количество лактогонен чай, някъде четох,че и сокът от моркови действа лактогонно), ядки (бадеми или орехи), варено жито, мюсли, овесени ядки, месце. И най- вече - често, много често кърмене Grinning Стреми се да имате поне 2 кърмения в интервала между 3 и 8ч сутринта, когато нивото на пролактина - хормонът отговорен за лактацията - е най-високо. Мама Зори, на каква възраст е бебчето ти? От кога и с колко дохранваш? Кърмата не е константна величина - количеството и варира и се променя според нуждите на бебето - стига то да бъде оставено да стимулира гърдите ( да дава сигнал на организма ти да произвежда мляко) толкова често, от колкото има потребност (не само глад, но и жажда, задоволяване на сукателния рефлекс, желание да се успокои или да поспи). Ако искаш да премахнеш добавката, със сигурност е възможно и тук ще срещнеш много подкрепа Grinning
Виж целия пост
# 12
Ami na 13 dena e.Ne iska da su4e ot men a ot biberon.Az se izcejdam i tak mu davam.No imam mn.malko karma i zatova kato vidq 4e ne e nujnoto koli4estvo i mu davam frizolak.Ai karmata mi ne e mn.hranitelna.  Cry
Виж целия пост
# 13
    Мама Зори, кое те кара да мислиш,че "кърмата ти не е много хранителна"? Не е възможно да не е - кърмата винаги е точно толкова хранителна, от колкото бебето има нужда, и в перфектното съотношение - като променя състава си спрямо променящите се потребности на бебето и се нагажда спрямо тях. Но винаги си остава съвършената храна за бебето - най-лесно смилаемата  и пълноценната, но никога нехранителна Grinning
    Съжалявам,че бебето отказва да суче от гърда Confused Най-вероятно този отказ се дължи на бибероновото сукане - бебето е намерило "лесното" на биберона (тъй като в бг родилните домове се бутат биберони, от който бих се задавила и аз Twisted Evil) и се е объркало. Сукането от гърда и това от биберон стават по-различен начин и когато се предложи биберон на мъничко  бебенце, това може да доведе до предпочитането му и бебчето да не иска да папа от мамините гърди. Хубавото е,че бебенцето ти още е мъничко и ще успееш да го върнеш на гърда.  Най-важната ( и сигурно най-трудната стъпка) е да махнеш решително  всички биберони - и биберон залъгалка, ако даваш, и тези на шишетата - и да устоиш да не ги даваш повече поне до 6-8 седмична възраст на бебчето. Добавката ще намалиш постепенно (като винаги я предлагаш с лъжичка, капкомер, мека чашка или бебешки спринцовки за даване на лекарства - те са с мек накрайник за разлика от обикновените, но не и с биберон).  И кърмата ти, уверявам те, ще е достатъчно стига бебето да засуче отново от теб. Никоя помпа не може да изцеди толкова колкото може да изсуче бебето. Количеството кърма, което изцеждаш, е показател единствено за умението ти да изцеждаш и няма нищо общо с реалното количество кърма, което гърдите ти произвеждат и което бебето може да изсуче (то може да е пъти повече от изцеденото). Недей да съдиш за това колко кърма имаш по това колко изцеждаш.  Веднъж да се върне към сукането от гърда бебчето ти,то ще изсуква точно толкова, от колкото се нуждае.  Използвай когато е сънено - преди, след сън и във фазата на лек сън (нея ще познаеш по сукателните движения,въртенето на главичката и мърдането на клепачите) - и се опитай да му пробуташ гърдата. .Заспалото или сънено бебе по инстинкт суче правилно и не се противи на гърдата.Не чакайте бебето да се събуди и да ревне - тогава е прегладняло,ядосано и няма да иска да суче правилно. Съблечи го, ако трябва само по памперс, гушкай го, изцеждай му млекце в устичката, сложи си кърма по ареолата и зърно и му предложи така гърдата, изцеди малко мляко колкото да предизвикаш рефлекса на потичане дай на бебчо да суче...  Ако бебето се ядосва при намаляне струята мляко (от биберона винаги тече с еднаква скорост),прехвърли го на другата гърда,после пак на първата - и така няколко пъти за едно хранене.
    Предлагай много често гърдата, бебето трябва да не е заситено от адаптираното мляко, дръж го ако трябва недонахранено.  Непременно прави опити за кърмене нощем - много е важно както за лактацията ти, така и за по-скорошното връщане на бебето към гърдата (когато е тъмно и тихо, а бебето спинка е по-лесно да засуче). Вземи бебчо да спинка при теб - гушкайте се и много, много често му предлагай да суче. Както е забравил  как се суче от гърда, така ще забрави как се суче и от биберон, все някъде трябва да задоволява сукателния си рефлекс. Прочети съветите за увеличаване на лактацията в тази тема и статията за компресия на гърдата в библиотеката . Ще се справите! Grinning Нужна ти е много упоритост и постоянство, вярвам,че ще успеете! Grinning Веднъж бебето да се върне към гърдата,премахването на добавката после е по-лесната част Grinning
    Успех! Пиши как сте или ако нещо те притеснява
Виж целия пост
# 14
mamazori , МамаЕли ти е написала най-важните неща.
Ти обаче чети ,интересувай се ,не оставай неинформирана само защото има кого да питаш. Peace
Ето това е безценната Библиотека на форума за Кърмене и Захранване.Там ще намериш всякаква информация ,която ще отговори на всичките ти въпроси и ще облекчи съмненията и тревогите ти.Само желание да имаш,време се намира. Wink
 И вярвай ,че колкото по-малко човек се меси в естествените механизми на Природата ,толкова по-добре вървят нещата. Историята познава прекрасно хилядите издънки на човешката глупост.Една от тях е ненужната смяна на Адаптираното Мляко с майчината кърма!!! ooooh!
Има някои тънкости ,които трябва да знаем ,за да можем да помогнем на Природата да си върши нейното.Тези ,които са свързани с кърменето ,можеш да научиш много лесно.Оттам нататък ,следвайки майчинския си инстинкт можеш да постигнеш много и в други области на отглеждането на детето. Grinning
Конкретно за твоя проблем могат да ти свършат работа следните статии:
 
  Съвети за успешно кърмене
  Как да разбера дали новороденото ми бебе изсуква достатъчно мляко?
  Трябва ли моето кърмаче да се храни “по час”?
  Кърмени бебета и хранене под час
  Биберон-залъгалки
  Кърмаческа стачка
  Как да увеличим кърмата си
  Ако се притеснявате, че нямате достатъчно кърма ...
  Любимите заболявания на здравото новородено дете
  Не изцеждам достатъчно мляко. Какво мога да направя?
  Докторски приказки
  Завръщане към кърменето
  Премахване на добавката от адаптирано мляко
  Указания за предлагане на вода на кърмачетата
  Адаптираните млека срещу майчината кърма

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия