Проектът "Великите българи"

  • 958
  • 9
http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=896352

Цитат
БНТ търси българския Чърчил

Най-големият телевизионен проект на БНТ (BNT.bg), наречен "Великите българи", започва на 9 юни и ще продължи една година, съобщи генералният директор Уляна Пръмова.

Продукцията, която се прави за първи път на Балканите, е по лиценз на Би Би Си, която държи правата и за играта "Тест на нацията", излъчена миналата година.

Проектът "Великите българи" преминава през няколко етапа - номиниране на личности, определяне на топ 100 и на топ 10, а крайната цел е избирането на най-велик българин на всички времена.

Първият етап ще продължи до края на ноември, като през това време всеки може да предложи имена на свои сънародници от всички времена.

Номинирането става чрез телефонни обаждания, SMS-и, талони във вестниците, както и на уебсайта Velikite.bg, където ще бъде публикуван примерен списък от имена на 150 българи, посочени в социологическо проучване.

Началният етап ще завърши с първото голямо шоу по БНТ, на което ще бъде обявен топ 100 на имената, подредени по азбучен ред. В рамките на втория етап БНТ ще излъчва едноминутни клипове за всеки от 100-те личности, а зрителите ще гласуват за тях.

В края на февруари 2007 г. ще бъде обявено класирането на 100-те личности, като имената от 11 до 100 ще са разпределени според броя на гласовете, а първите 10 - само по азбучен ред.

След това съгласно формата на Би Би Си за всяка от личностите в топ 10 ще бъде произведен и излъчен по един документален филм. Във финалното шоу на базата на зрителския вот ще стане известен и най-великият българин на всички времена.

БНТ е поръчала и музикален символ на кампанията "Великите българи". Заглавието е "Сто надежди", автор на текста е Александър Петров, а музиката е на Славчо Николов от група "Б.Т.Р." (BTR.cc), която изпълнява песента.

Ще обмисляме ли имена?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че на 1-во място ще е Левски.  Thinking
Виж целия пост
# 2
Ау, страхотно! Това ще го следя с голям интерес.
Виж целия пост
# 3
Мисля, че на 1-во място ще е Левски.  Thinking
или може би Ботев...
Виж целия пост
# 4
На мен тази инициатива ми изглежда много обидна - кой е по- по- най някак не върви, когато на една плоскост са Христо Ботев, Васил Левски и капитан Петко Войвода, например. А колко още има, а колко са безименните... Crossing Arms
Виж целия пост
# 5
според мен не може да се определи "най-велик българин"
как да избере човек между Ботев или Левски,между Иван Вазов и Любен Каравелов, Захари Стоянов,Алеко Константинов ,братя Миладинови...още колко много велики се сещам . просто няма място за сравнение . и не е правилно да се избира най-велик сред всички
Виж целия пост
# 6
Така е, не е правилно.
Но и целта на цялата работа не е някой да бъде определен за номер едно. А и заслугите на останалите няма да станат по-малки, защото не са номер едно.
Пък в крайна сметка толкова много българи ще се разровят в историята ни, ще се даде гласност на много интересни случки и когато се опитаме да оценим ролята на този или онзи, ще се вгледаме в историята по начин, различен от този в училище, когато са ни карали да зубрим дати.
Мисля, че като цяла идеята е много добра и полезна.
Виж целия пост
# 7
според мен не може да се определи "най-велик българин"
как да избере човек между Ботев или Левски,между Иван Вазов и Любен Каравелов, Захари Стоянов,Алеко Константинов ,братя Миладинови...още колко много велики се сещам . просто няма място за сравнение . и не е правилно да се избира най-велик сред всички

Всички тези са хиляди пъти по-велики от гадния, мазен Азис, който е включен в списъка за избор на българин.

А вие гласувахте ли???
тук
Виж целия пост
# 8
Аз гласувах за Левски...За мен той е личността, която може да бъде наречена "най-велик българин".Спомням си че като ученичка имах една тетрадка, в която си събирах на-различни материали, снимки, мисли, стари писма за този истински патриот.Печелила съм и викторина в чест на Левски, стояла съм с часове в библиотеката за да събирам неща за него...Не ме е срам и никога няма да съжалявам че познавам биографията му...За мен той е най-великия българин.Разбира се има и още много други, които заслужават да бъдат наречени велики българи, това не го отричам.Такива хора като Левски, Ботев, Иван Вазов и т.н. липсват на България, защото ние сме идиоти Mr. GreenИдиоти са и тези, които са включили Азис, Глория и Анелия в този проект..Голяма простащина, казвам ви
Виж целия пост
# 9
Не гласувах, защото моят избро липсваше, но пратих предложение за него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия