Кекс

  • 6 699
  • 43
        
Продукти:

4яйца
1коф. кис.мляко
1/2 ч.ч. олио
1 1/2 ч.ч захар(аз слагам 2)
1 ванилия
1бакпулвер
1ч.л. сода Бикарбонат
2 1/2ч.ч брашно
2с.л. какао

Разбиват се яйцата.Добавя се захарта,после киселото мляко,в което е сложена содата и бакпулвера.Добавя се олиото,ванилията и брашното.В купа се отделя част от сместа,в която се слага какаото.Бялата смес се изсипва в намаслена форма,върху нея по средата се изсипва какаовата смес,после с вилица се правят кръгообразни движения,зада се омесят двете смеси.Пече се в загрята до 170-180гр.фурна,на вентилатор,около 25-30мин.



Виж целия пост
# 1
Браво! Станал е много хубав  Wink
Аз също правя такъв кекс.
 
Виж целия пост
# 2
Скарлет,благодаря за рецептата.Много вкусно изглежда.
Виж целия пост
# 3
Първият ми кекс беше по тази рецепта. Аз я знам като рецептата на РАЯ.

Обаче от едно известон време въпросният кекс спря да ми се получава.

Вчера ми се дояде пак, и тъй като имах само 2 яйца и половин кофичка кисело мляко, аз другата половина от млякото замених с гореща вода - искам да ви кажа, че кексът се получи!!! Невероятно, но факт!  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
И аз днес спретнах кекса за закуска, но го изпеков в микровелето. Е, не е същия на вид, но на вкус е екстра.
Виж целия пост
# 5
И аз днес спретнах кекса за закуска, но го изпеков в микровелето. Е, не е същия на вид, но на вкус е екстра.

В каква форма го печеш в микрото?
Виж целия пост
# 6
Киса, от Хит си купих специална кутия за микровълнова (струваше около 5 лв). Кръгла е и е от дебела пластмаса. Строших си всички йени, та затова в кутия ми е по-удобно. Та, в Хит ги има различни големини и форми.
Виж целия пост
# 7
Днес направих кекса по рецептата на Olimpia(Скарлет). Получи се страхотно!!! Много благодаря за суперската реептичка.

П.П. Наистина с 2 чаши захар става по-хубав  Wink Peace
Виж целия пост
# 8
Тази седмица го правя за втори път. Рецептата е много сполучлива. Кексът е пухкав и сладък, по мой вкус.
Благодаря за рецептата   bouquet
Виж целия пост
# 9
Иаз го правя този кекс рецептата наистина е сполучлива.
Виж целия пост
# 10
Изглежда много добре!Ще опитам рецептата,дано ми се получи!Напоследък ползвам за тестени неща брашно тип 450,получава ми се много добре!Благодаря за рецептата!
Виж целия пост
# 11
И аз правя кекса по тази рецепта. Става много вкусен и до сега не е имало случай да не се получи.
Виж целия пост
# 12
Записах си рецептата в тевтера, в скоро време ще я пробвам, никога не съм правила кекс с 4 яйца и кисело мляко, все с по 7 яйца правя, този по рецептата на майка ми. Много обичам кекс, защото на него се научих да готвя.....Бе първото мое кулинално творение преди....4-5години...
Виж целия пост
# 13
Страхотно изглежда,ще го пробвам.
Виж целия пост
# 14
Пробвах, кекса е страхотен  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия