Hit the road, Jack! - или как слагате край на връзките си

  • 13 391
  • 107
Провокираха ме размислите на едно девойче по този въпрос.
И разбрах, че нямам установено мнение - как е "редно" да се процедира. Реших да сондирам общественото мнение.
Аз лично май съм била от страхливките, когато ми се е налагало да приключвам връзки - пиша писма и не вдигам телефона.

Дано се получи занимателна тема. Всякакви куриозни и нелепи, или пък сериозни и драматични случки са добре дошли.
Виж целия пост
# 1
Куриозни случки на тема скъсване не са се случвали при мен.
В моето тийн време излизах  последователно с две лоши момчета. Идеята беше просто да излизам. Едното - връстник много бързо го оставих, просто казвайки му, че не искам да излизам с него повече. Той веднага се хвана с друга, която му се буташе от самото начало и с нея отиде на бала, въпреки че ме покани мен да сме заедно на бала. Аз го отсвирих, а той отишъл с другата, но през цялото време веднъж не са се снимали един до друг или видиото да ги хване заедно. Той все я отбягваше. После ми каза, че ми е бил верен все пак...Joy
Второто лошо момче все ми намекваше за френски секс. И понеже  явно бе си навил тази идея, аз започнах да се държа лошо с него. Ако сте гледали фитнес Тони с онази мацка дето все унижава гаджето си - нещо такова беше при мен. И за момент не го съжалих,  а той беше много лапнал по мен. Сякаш можеше да преживее унижението си, но когато му стана ясно, че няма да види и стандартният секс от мен, и особено когато започнах да му досаждам с това, че съм по-голяма от него, явно му дойде много нанагорно и скъса с мен по фб. Не бях особено нещастна, но цялото разделяне продължи три месеца - т.е. три месеца го унижавах. Smiling Imp
Третото гадже бе почти идеален за мен - вече бях в университета, а той беше и красив и богат, и умен. Проблемът беше че излизахме, натискахме се, но все се разбирахме, че не искаме връзка и така и не направихме секс. Когато се реших, той ми писа, че не може така и повече не се видяхме. Та така...
Виж целия пост
# 2
Обикновено с нормален разговор ми се получаваше, но аз не бях фен на сериозните връзки, та нямаше драми. Само с един много нахален не стана с разговор, а прикючих с гръм и трясък, но той е изключение. Обаче бях малко груба с него и съжалявам, сбърках тогава.
Виж целия пост
# 3
Случвало ми се е лице в лице, но и по фейса.
С мъж трябва да ми е добре, зле мога и сама, както се казва  Laughing
Скъсването по фейса беше веднъж. Само две излизания, не го броя и за връзка.
Но ако си с някой повече време, мисля, че е някак детинско просто да прекъснеш комуникация. Предпочитам лице в лице. Казвам си решението и си тръгвам.
Виж целия пост
# 4
   Поздравления за хубавата тема.

   Преди скъсвах с някого лице в лице и му давах подробни обяснения защо не искам да се виждам повече с него.  Разбрах, че да давам обяснения на някого, не си струва изобщо. Сега като реша да се разделя с някого, изобщо не му казвам, че приключвам връзка с него. На тези години разбрах, че на никого не дължа обяснения. Обяснения дължа само и единствено на себе си. Когато не се чувствам добре в една връзка или едно приятелство, приключвам тихомълком, като изчезвам - без да вдигам телефона си или ако се срещнем лице в лице - ставам доста груба с даден човек.
Виж целия пост
# 5
И аз май клоня по-скоро към рязкото прекратяване на контакт. Обикновено преди раздялата всичко вече е казано и преповторено (но не отразено) по няколко пъти. Излишно е да се обяснява човек повече, най-много да позволи да го изманипулират или да му причинят повече мъка.

То затова много хора на на Запад се развеждат само чрез адвокатите си, без личен контакт.
Виж целия пост
# 6
Обикновено лице в лице и довиждане. Но връзката с пъвия ми мъж приключих мирно и спокойно с всичкият му багаж в черни чували пред вратата. Моят бяс е тих. Действам без да говоря.
Виж целия пост
# 7
За развода е разбираемо, но да не кажеш на гаджето, че късаш, не го разбирам.
Да не вдигаш телефона, да се криеш като мишка, от какъв зор?
Виж целия пост
# 8
За развода е разбираемо, но да не кажеш на гаджето, че късаш, не го разбирам.
Да не вдигаш телефона, да се криеш като мишка, от какъв зор?
И аз не мога да си представя, че ще изчезна без да кажа Край. На мен са ми погаждали този номер и е много тъпо.
Виж целия пост
# 9
Ами поне в моя случай това не би могло да стане без предупреждение. Не е като да не са знаели, че ще се случи. Просто съм си спестявала опитите да ме накарат да се почувствам още по-зле, виновна или пък да ме прикоткат обратно. Не е било безоблачно щастие и изведнъж да изчезна от хоризонта. Признавам, че има и такива случаи - като гръм от ясно небе. Другият си мисли, че всичко е наред, а пък то половинката му от месеци въртяла паралелна връзка и накрая е решила да приключи с излишната. Това наистина е подло.
Виж целия пост
# 10
Едно е да не върви връзката и перманентно някой да се заканва, че ще къса, а съвсем друго, за мен поне, е наистина да скъса.
Ако уважава себе си, преди всичко, би трябвало да съобщи "кратко и ясно".
Вярно, не всеки може да издържи да му се прострат в краката и да го молят да не къса, та затова има и телефони, и мейли.
Виж целия пост
# 11
Винаги съм прекратявала връзките си лице в лице. С откровен разговор, но "мъжете" не са го приемали, изненадвали се, не очаквали и разни такива... та затова след като сложа края, обикновено И те слагат край, т.е уж те късат с мен, а не аз, мда... 😂
Виж целия пост
# 12
Това последното ме разсмя.
Но го има този момент на надцакване.
Виж целия пост
# 13
Ще ви разкажа един мой приятел как е късал с гадже много отдавна. Бил е около 20 годишен. Запален по колите. Даже вманиачен. Каза - всеки петък колата се излъсква много старателно отвътре, отвън, всяко петънце се изтрива моменталически след забелязването му. Той пуши, но в колата не. Сам си я преправял, ремонтирал нещо. Абе, колата му била голямата любов, даже каза, че страшно досадно му било да си прави нещо в гаража по колата, и точно тогава някое момиче да му се раззвъни по телефона да излизат.
Един път много се харесали с една, дебнели се не знам колко време и накрая си уредили среща.
Минала срещата чудесно и тръгнали от заведението, той ще я кара до тях. Навън зима, голям сняг. Запалил той колата, тя влязла до него и си изтръскала снега от краката вътре. Нямам дарбата да го разкажа като него, много е смешно, но бил втрещен, ужасен и не знам още какво, щото стелките, пък това, пък онова ... Накарал я да излезе, моля ви се, уж да изтупа стелката, и тръгнал с мръсна газ, зарязвайки я там.
На сегашния си акъл знае, че супер просташки е постъпил, но за тогава е било страшна драма Grinning
Виж целия пост
# 14
Надцакват се простаците и комплексарите, останалите хора обикновено използват по цивилизовани начини.

Посочих отговор "разговор лице в лице". Като изключа младежките гаджосвания по за няколко месеца, имала съм 3 сериозни връзки до момента в живота си.
Първата приключи заради форсмажорни обстоятелства. Нито един от двамата не я е желал. Съдбата, Вселената, Господ или просто обстоятелствата си свършиха работата.
Втората – след въпросния разговор, който се оказа доста мъчителен и продължителен, всъщност.
И сега още съм в трета, не знам дали, кога и как ще завърши. Надявам се да не е скоро, но с едната надежда живеем. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия