Кандидат-шофьори

  • 5 138
  • 30
Моля, ако някой скоро е карал шофьорски курсове, или в момента кара такъв - нека ми напише нещо повече за това как минава един такъв курс! Напр. на листовките колко време има,колко са те и колко грешки имаш право да направиш! Да ми кажат някои хитринки,въобще приемам всякакви съвети! И качвали ли сте се преди курса на кола като шофьор или на кормуването ви бе за пръв път!

Благодаря!
Виж целия пост
# 1
И аз смятам да се записвам в скоро време. FlutterМъжо ми дава да карам семейното возило,ама тука наблизко.Казва,че добре се справям.Снабдена съм с листовки,въобще откъм матриали съм добре подплътена.Но други подробности незнам.Ще следя и аз темата. Party Party Party
Виж целия пост
# 2
Такаа, позабравил съм ги тези неща, но ще се опитам да ти бъда полезен. Не си спомням точно, но въпросите на листовките бяха 30 или 40 и времето ти е 2 часа. При 5 грешки минаваш, но при 6 те късат. Няма никаква логика във въпросите на листовките и не са свързани с ,,Правилника за движение по пътищата''. Ще трябва да си ги учиш на изуст. Инструктора е длъжен да ти ги даде, като сигурно ще ти ги предложи на диск за комп-а или на хартия, като те съветвам да си ги вземеш на хартия, защото аз от диска нищо не успях да науча. В първите дни на кормуването трябва да те снабди с листовките. Успоредно с кормуването ще учиш листовките. Когато караш с инструктора ще го питаш за знаците и изобщо всичко което те интерсува. Да знаеш, че инструкторите и изпитващите са ,,дупе и гащи'' и много добре се знаят. Ще държиш няколко дни преди изпита инструктора да те преведе през маршрута на който ще бъде изпита (той много добре го знае). Ако не изкараш теорията не отиваш на кормуване, ако обаче изкараш теорията, а те скъсат на кормуването НЕ се връщаш пак на теорията. Трябва да имаш задължително 24 часа курмуване за да бъдеш допусната до изпитите. Можеш да се явяваш неограничен брой пъти до изпит докато го изкараш. Да знаеш, че таксата за явяване на изпит е около 40 лв. и инструктора ще иска да му я дадеш на него, но РЕАЛНО тя е около 12 лв. По добре разучи този въпрос и отиди лично да си я платиш в ДАИ веднага когато рабереш датата на изпита ти. Ако инструктора е претоварен с хора, ще му даваш зор да караш по-често, а не да те претрупва.
Виж целия пост
# 3
Учене и каране му е майката. Хитринки няма. На листовките имаш макс 5 наказателни точки за да минеш, но имай предвид, че една грешка може да се таксува с 2 или 3 наказателни точки. Зависи на кой въпрос сбъркаш. Поне така беше. Учат се, не е страшно, само желание да имаш. Освен това е интересно. Няма логика, която да следваш, трябва да си ги знаеш. Понякога има подвеждащи. Не съм карала преди да почна курсовете, а карах направо камиони. Та по тоя повод сега трудно се оправя с колите, но на камионите съм ок  Joy Успех и няма да се притесняваш. Поне не много  Hug
Виж целия пост
# 4
Аз го карах скоро, миналата седмица си взех изпита.

Не е страшно, не е трудно.

Имаш 24 задължителни часа кормуване и допълнителни, ако искаш да си плащаш и да се учиш.
Аз си плащах още един месец отгоре, защото исках да се науча да карам добре, не просто да взема книжка.

Държавната такса за изпита при мен беше 50 лева.
Цената на курса 260 лв.

Преди това не бях карала, много е забавно в началото е страшно, накрая вече става забавно, не ти се иска да спираш.

Успех   bouquet

Виж целия пост
# 5
Ей Буталото к'ви са тия работи където си ги написал, май отдавна си карал курсовете ми се струва. Mr. Green
От това което си написал е вярно само за 5-те грешки.

Слънце ти е написала най пресното инфо.
При мен изпита беше 40 лв.
Курса се състой от 24 часа кормуване в градски условия, даже не стигат за да се справиш в гадния трафик.
Въпросите на листовките са 60, лист А и лист Б.
Трябва да си чела и правилника, защото повечето от въпросите се препокриват от него.
Има и въпроси които се знаят от обща култура, но като цяло знаците са важни.

Ако имаш други въпроси питай.
Виж целия пост
# 6
Колко е времето за решаване на листовките - казаха ми 40мин. вярно ли е? Трудно ли е паркирането и въобще нещата от т.нар. полигон?
Виж целия пост
# 7
40 минути е времето за листовки - стига определено.
Ние имахме всеки петък вътрешен изпит да се проверяваме на листовки, много полезно.

Полигон вече няма.
Изпит за паркиране също няма.
Мен ме учиха да паркирам, директно на улицата, около блоковете.

Виж целия пост
# 8
Има диск с листовките и правилника - казва се Мото Тест. Много е готин дава ти времето, за което решаваш една листовка, има опция изпит, където накрая виждаш сгрешените въпроси и опция обучение - след като отговориш веднага излиза вярен или грешен е отговора. На мен даже ми беше забавно да ги решавам от там - много по-лесно е. Питай инструктора си за него. Всичко останало вече са ти казали момичетата. Моят курс струваше 400 лв. - 350+50 таксата за изпита. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 9
Въпросите май наистина бяха 60  Embarassed
Но нямат нищо общо с правилника (освен знаците на регулировчика). Винаги взимай в предвид правилото - Десностоящият е винаги с предимство на нерегулирано кръстовище!
Също така и разрешените скорости в града и извън него на различните МПС-та. За лек автомибил те бяха до 50км. в градски и до 90км. в извънградски условия...
Виж целия пост
# 10
40 минути е времето за листовки - стига определено.
Ние имахме всеки петък вътрешен изпит да се проверяваме на листовки, много полезно.

Полигон вече няма.
Изпит за паркиране също няма.
Мен ме учиха да паркирам, директно на улицата, около блоковете.



Точно така. Peace
Виж целия пост
# 11
Ама аз не знам къде сте се засилили жените да взимате книжки?
Жена - шофьор и Негър - скиор НЕМА! Naughty
Виж целия пост
# 12
Ех, Буталото, внасяш странна свежест в това във форум на майки да разправяш за жените-шофьорки.  Mr. Green Аз пък, честно, някои от тези големи карачи-мъже, бих им отнела книжката за небрежност и самонадеяност до живот.
 
Купи си правилника и го прочети (това е важно), по него и ще те наказват нататък по пътищата. След това седни за листовките.

На курса няма да те занимават сериозно с паркиране и каране на заден ход, така че си осигури уикендите за такива упражнения. И не забравяй, че курсът е платен за часове, а не за време и трябва да си изкараш часовете, независимо дали инструкторът има време или не
Виж целия пост
# 13
Ама аз не знам къде сте се засилили жените да взимате книжки?
Жена - шофьор и Негър - скиор НЕМА! Naughty

Какво точно целиш с това изказване?

Мамо Цоцоланке, няма нищо страшно в шофьорските курсове и изпита. Въпрос на желание, концентрация и учене. Доколкото те познавам, няма да ти се опре. Дъщеря ми си взе изпита тази зима, от раз, без допълнителни часове и без да е карала друга кола освен учебната. И ти ще се справиш. Само гледай да си спокойна и не обръщай внимание на "печените", дето ще ти бибиткат. Който бърза, да те заобикаля.
Виж целия пост
# 14
Ех, Буталото, внасяш странна свежест в това във форум на майки да разправяш за жените-шофьорки.  Mr. Green Аз пък, честно, някои от тези големи карачи-мъже, бих им отнела книжката за небрежност и самонадеяност до живот.
 
Купи си правилника и го прочети (това е важно), по него и ще те наказват нататък по пътищата. След това седни за листовките.

На курса няма да те занимават сериозно с паркиране и каране на заден ход, така че си осигури уикендите за такива упражнения. И не забравяй, че курсът е платен за часове, а не за време и трябва да си изкараш часовете, независимо дали инструкторът има време или не
Tи нещо май си се объркала. Аз книжката я взех отдавна и вече две коли бутнах... 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия