Избройте необходимите неща за новородено

  • 1 694
  • 10
Здравейте..искам да ви помоля.. да ми кажете какви са необходимите неща, които трябва да се купят за новородено..като започнем от шишета и стигнем до количка..и като отрасне..до кът за игране..Ще съм ви много благодарна. Извинете као темата се повтаря. Hug
Виж целия пост
# 1
•  Комплект за изписване
(пелена, боди, горна дрешка, шапка, буйки)
•  Шишета 2-3 бр.
•  Четка за шише и биберон
•  Стерилизатор за шишета
(течност; таблетки за студента стерилизация)
•  Нагревател за шишета
•  Памперси
•  Мокри кърпи - 2 пакета
•  Лпенки за пъпче - 5 бр.
•  Спирт и пудра за пъпче
•  Бебешки прах за пране
•  Бебешки сапун
•  Шампоан за коса и тяло
•  Крем против подсичане
•  Олио, масажен гел или мляко
•  Клечки за уши с ограничител
•  Аспиратор за нос
•  Физиологичен разтвор
•  Гребен и четка за коса
•  Ножичка или нокторезачка
•  Термометър за телесна температура
•  Термометър за вана
•  Термометър за въздух
•  Овлажнител за въздух
•  Залъгалка
•  Кутийка за залъгалка
•  Термос или термобокс
•  Хавлия - 2 бр.
•  Комплект обикновени пелени
•  Одеало (порт-бебе)
•  Памучно одеало или пелена
•  Спален комплект
•  Обиколка за креватче
•  Протектор за матрак
•  Боди - 6 бр.
•  Долна камизолка - 2 бр.
•  Ританки - 3 бр.
•  Блузка - 3 бр.
•  Гащеризон - 4 бр.
•  Пижамка - 2 бр.
•  Буйки 2 бр.
•  Чорапки - 3 бр.
•  Ръкавички - 2 бр.
•  Шапка - 2 бр.
•  Лигавници - 2 бр.
•  Играчка за легло
•  Плот за повиване
•  Креватче
•  Количка
•  Ваничка
•  Столче за кола (0-13 кг.)
•  Бебефон
•  Сокоизтисквачка
Виж целия пост
# 2
Виж тук, тук и тук.
Виж целия пост
# 3
Само няколко допълнения към по-горния списък. Ако имаш микровълнова, просто не ти трябва нагревател за шише. Същата работа върши и микровълновата. Всички шишета стават за нея. Пак в този случай е по-добре да си купиш стерилизатор за микровълнова, а не обикновен. Разликата е в цената. Първият е около 25 лева, вторият над 100. Сама прецени кое е по-изгодно. Между другото говорила съм с куп лекари относно това дали тази печка вреди с нещо на бебето. Първото, което направиха е да ме нахокат за глупостите, които питам, след което подробно и доста точно ми разясниха на какъв принцип и с какви вълни работи. Оказва се, че вреда няма никаква. А после печката ще ти върши и доста друга полезна работа: подгряване на пюренца, бързо сваряване - тип на пара, на зеленчуците и т.н.
Другото, което може да си спестиш е физиологичния разтвор. Доста по-удобен за употреба е Стеримар. Това е пак физиологичен разтвор, но не на ампули, а в спрейче с накрайник за нос. Той е направен конкретно за бебета и върши добра работа. Само не трябва да се злоупотребява с него - максимум по 2 леки впръсквания в ноздричка. Така сополките сами изтичат навън.
И последно: камизолките са доста непрактични с тези връзки на гръбчето. Невероятно удобни са бодитата, които се започават открай докрай само отпред.
Един съвет: не прекалявай много с дрешките, защото като правиш 40 дни, а и преди това, приятели и роднини сигурно ще те засипят с дрехи, някои от които изобщо няма да ти остане кога да облечеш на детето. Wink 
Виж целия пост
# 4

•  Нагревател за шишета

•  Лпенки за пъпче - 5 бр.
•  Спирт и пудра за пъпче
•  Кутийка за залъгалка
•  Термос или термобокс

•  Обиколка за креватче
•  Протектор за матрак
•  Шапка - 2 бр.
•  Плот за повиване


Ето тези неща не ни влезнаха въобще в употреба Peace
Виж целия пост
# 5
Списакът е доста подробен, мога да ти препоръчам бебешка козметика. Аз съм много доволна от Seba med. Ние взехме крем против подсичане, лосион за тяло и бебешка пяна за къпане. Съгласна съм с lulumba, че комизолките са много неудобни. Моят син предпочитеше да спи по гръб и аз изобщо не съм ги ползвала. Нокторизачка или ножичка за нокти ще ти трябват след първия месец, а що се отнася до четката за коса си вземи с естествен косъм. Успех.
Виж целия пост
# 6
Можеш да си вземеш и протектори за гърди, ако след като почнеш да кърмиш ти се разранят гърдите, протекторът ги предпазва все  пак, а може да кърмиш и с тях от самото начало. Не видях дали в списака има помпа за гърди и Garmastan, също ще ти трябват.
Виж целия пост
# 7
 Ако мислиш да кърмиш, може да прибавиш към списъка медицински сутиен за кърмачки. Невероятно удобно е. Peace
Виж целия пост
# 8
в отчетните по месеци почти на всяка тема има списък. виж например този.
Виж целия пост
# 9
1. Какво е това "буйки"?
2. На нас не ни трябват:
- сокоизтисквачка,
- лепенки за пъпче,
- обикновени пелени.
3. Ако кърмиш, вземи си паста/гел с ланолин за случаите, когато те болят зърната.
4. Някоя и друга плетена дрешка също трябва.
5. За подсушаване на бебешкото дупе може да ползвате сешоар, бебетата се кефят.
6. Тензух - да си го слагаш на рамото, като бебето се уригва, да не те цапа.
Виж целия пост
# 10
Лиска, буйките са онези меки обувчици, които не стават за ходене, но пазят бебешките крачета. Не бъркай с пантофки. Наричат ги още първите обувки, макар че точно те не се използват по предназначение. Лекарите препоръчват най-напред да се започне с тях и едва, когато детето тръгне да се изправя и пробва първите несамостоятелни крачки да се пристъпи към истински бебешки ортопедични обувки.
Що се отнася до сокоизтисквачката, ние така и не си купихме. Ползваме само цитрус-преса, тъй като останалите плодове ги ядем в натурален вид. Така се научи и вече 2-годишната ми дъщеря. Лошото е, че в началото си трябва, когато започнат сокчетата от ябълки, моркови и т.н. Е, има и компромисен вариант, който ние лично предпочетохме - с ренде. Не заради парите, а защото пластмасовото ренде не убива витамините. Ако си намериш сокоизтисквачка с пластмасови ножове би било добре, но в БГ се оказа, че не внасят такива - били много крехки. Затова си останахме с рендето.
За протекторите за зърна бях забравила. Те са наистина нещо абсолютно важно в списъка, тъй като в повечето случаи зърната се възпаляват, а понякога и разраняват. В този случай спасяват точно протекторите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия