За какво служи хормонът Андростендион?

  • 40 730
  • 26
Някой има ли представа каква роля играе Андростендионът през време на цикъла? Днес си получих и последните резултати от хормоналното изследване, и този хормон ми е малко над нормата. Та се питам - това хубаво ли е, или лошо, и в какъв аспект влияе.
Виж целия пост
# 1
http://www.krugosvet.ru/articles/35/1003530/1003530a5.htm
Виж целия пост
# 2
И ТУК пише мъничко за него.
А ти носи ли ги резултатите при лекарката си?
Виж целия пост
# 3
Да ти отговоря накратко: не е хубаво да е повишен, така както не е хубаво за който и да е параметър да е извън рефентните стойности.
Андростендионът е основният прекурсор за производството на тестостерон и е мъжки хормон, който обаче има по-слабо андрогенно действие от тестостерона. Приема се като индикация за хиперандрогенемия. Често когато е повишен е повишен и тестостерона. Как е твоя тестостерон?
При мен и двата са леко завишениили поне на мен ми се струваше че е леко, според лекарите не било леко (мисля че аз имам андростендион 3.7 при норма 3.5). Явно че при тези хормони малко може да значи много. Казаха ми че при високи мъжки хормони може овуто да спре а ако не спре може да е некачествено. В общи линии от собствен опит се убедих че никoй не е в състояние да ти каже кои стойности на мъжките хормони са критични за забременяване. Всичко си зависело от тялото, при един едно било критично, при други, друго...

Надявам се това да отговаря на въпроса ти.
Виж целия пост
# 4
Благодаря на всички за отговорите. Стойността андростендиона ми е 3,554 при норма 0,40 - 2,40. Но за компенсация, тестостеронът ми е нормален - 1,75 при норма 0,22-3,9. Другият мъжки хормон - DHEA-S - също е в норма: 1,96 при граници 0,8-3,9.

Още не съм показала резултатите на гинеколожката. Току що излязоха и не съм имала време да си запиша час. Ще го направя или в края на тази седмица, или в средата на другата (след защитата на дипломната ми работа;)).
Виж целия пост
# 5
Да допълня това, което вече са ти казали момичетата. Андростендионът е ключов стероиден хормон, от който по различни пътища на метаболизъм се образува както тестостерон, така и естрадиол и естриол. Та в този смисъл не е задължително да е повишен тестостерона при завишен андростендион.

Освен това основният предшественик на андростендион е дехидроепиандростерона (от надбъбречната жлеза), а също и 17 - хидроксипрогестерона (от яйчника). Така че аз, без да съм ендокринолог, бих потърсила източника на увеличението. Доста по - вероятно е да идва от яйчника (ПКЯ обикновено).

Желая ти успешна защита! Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Има ли значение на кой ден от месечния цикъл се провежда изследване на Тестостерон и др. мъжки хормони?
Виж целия пост
# 7
Ами би трябвало да има. На мен лекарката ми каза да си направя изследването между 21и и 24ти ден от цикъла (като имаш предвид, че моя е около 35 дена обаче). Преди години пък една докторка ми беше казала да го направя на 4ти или 5ти ден от цикъла... Странна работа. Не знам кое от 2те е било по-правилно, но зависимост между деня от цикъла и нивото на хормона явно има.
Виж целия пост
# 8
Благодаря за отговора Simple Smile
Аз попитах, защото досега лекарката ме накара да изследвам само другата серия хормони - LH, FSH, пролактин, естрадиол и прогестерон. Интересно ми е защо ооще не ми е казала да изследвам андрогените Thinking  ooooh! , защото доколкото разбирам те също влияят на репродуктивността....Ще трябва да я подсетя
Виж целия пост
# 9
Ами може би защото нищо не я е навело на мисълта, че може да имаш проблеми с тези хормони. Аз имах оплакването, че съм с леко повишено окосмяване. Освен това преди години правех повишен тестостерон. Може би за това реши да ми пусне андрогени.

А твоите проблеми какви са?
Виж целия пост
# 10
Човек не може да си изледва всичко и не трябва да се вглежда прекалено. Гризабела има някакво основание, но Naya не се вманиачавай много.
Виж целия пост
# 11
Подозренията ми за евентуални проблеми с тестостерона са, че аз също имам по-силно окосмяване от обичайното Embarassed  Blush . Досега никога не съм правила изследване на тестостерон, но преди години, когато отидох на кожен лекар за акне (може би преди 8 години) тя ми изписа Диан 35 точно поради подозрение за хормонален проблем, който поражда акнето. Препоръча ми да отида на гинеколог, но аз бях прекалено стресната и не отидох Banghead .......Просто реших че лекарката преувеличава, както повечето
Виж целия пост
# 12
Всъщност тогава имах и проблеми с менструацията -  доколкото си спомням идваше на около 12 или 15 дена......
Виж целия пост
# 13
Ако имаш съмнения по-добре се изследвай.
Виж целия пост
# 14
Май така ще направя.........
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия