Питане относно ваксина против менингит

  • 554
  • 5
Нашето педи ни каза,че е желателно да направим тази ваксина,но тъй като тя не се поемала  от здравната каса,трябва да си я заплатим-за един прием 25лв.Вие правили ли сте такава ваксина на вашите бебета и съответно заплащали ли сте я?
Виж целия пост
# 1
Не съм правила  .Знам че се плаща обаче защото я няма като задължителна ваксина
Виж целия пост
# 2
ние сложихме АктХиб, на три приема, всяка по 20 лв.
Виж целия пост
# 3
А някой може ли да даде по-подробно инфо за тази ваксина-кога е приема, наименование и др.такива. Аз обмислям дали да слагам
Виж целия пост
# 4
Ваксината наистина се заплаща, защото се слага по желание. Поставя се или в комбинация с ДТК ваксините - на 3 приема и когато стане бебето на годинка - 1 реимунизация, или 1 ваксина еднократно, след като навърши годинка. Аз лично съм се спряла на втория вариант, за да спестя излишното боцкане. А пък и комбинирането на много ваксини в една нещо не ми харесва. По принцип съм на мнение, че е хубаво да се сложи и противоменингитната ваксина, щом по този начин можем да предпазим децата си от болестта!
Виж целия пост
# 5
Ваксината наистина се заплаща, защото се слага по желание. Поставя се или в комбинация с ДТК ваксините - на 3 приема и когато стане бебето на годинка - 1 реимунизация, или 1 ваксина еднократно, след като навърши годинка. Аз лично съм се спряла на втория вариант, за да спестя излишното боцкане. А пък и комбинирането на много ваксини в една нещо не ми харесва. По принцип съм на мнение, че е хубаво да се сложи и противоменингитната ваксина, щом по този начин можем да предпазим децата си от болестта!

Само една корекция - в комбинация с ДТК, реимунизацията е минимум една година след последната ваксина (т.е.най-рано на 1,4 години). /Предполагам си се объркала от 1 година след и 1 навършена година  Peace/ Аз сложих по този вариант - ваксината Tetra Act Hib - плаща се отделно, противоменингитните ваксини не се поемат от здравната каса. Според мен няма значение дали ще сложиш така или по друг вариант (според възрастта Аct HiB може да е на 3, 2 или 1 прием), важното е да го ваксинираш!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия